Ampérmetr rozsah 10 A ti asi neměří. Nemá tam zvláštní zdířku (na videu není vidět)? Anebo jestli nemá v sobě tavnou pojistku, která je odpálená.
To, že v klidu, tedy klíček vypnutý, auto žere zanedbatelně málo, je dobrá zpráva. Doufám, že se na tento fakt můžeme spolehnout.
Jestli má baterka naprázdno 11,87, anebo 12,37 V je naprosto nepodstatné. Pokud je stará, tak má zvýšený vnitřní odpor a při startu nedá nic. Jiný případ: pokud bude baterka nová a skorovybitá, tedy 11,87 V, tak s ní nastartuješ - aspoň jednou teď, kdy je teplota letní.
Feldová baterka to v pohodě utáhne, za nynější teploty ten motor 1,8 v pohodě otočí a nastartuje.
Potřebujeme aspoň jednu jistotu - že baterka je v dané chvíli OK. Takže vezmi Feldu, nastartuj ji na 10 minut, během toho se ti krásně dobije baterka (změř si při nastartované Feldě, bude mít 14,5 V).
Pak Feldovou baterku dej do 406 a nastartuj. I kdyby tam byly nějaké jiné odběry, tak baterka je vykryje na těch pár sekund, než nastartuješ. A pak změř napětí při nastartované 406, mělo by být 14,5 V.
Celkový pokec:
jsou možnosti:
- vadná baterka - stará, nic neudrží, má velký vnitřní odpor - zjistíš pokusem s jinou baterkou
- vadný alternátor - málo dobíjí (k tomuto tě furt vedu, ale ty ne a ne to změřit)
- vadný startér nebo kontakt spínací skříňky pro startování - že by startér nepřitáhl nebo těžce točil - pak je potřeba rozlišit startér od skříňky
- klidový odběr moc velký - vyžere baterku přes noc - píšeš, že není
- vadné ukostření nebo kabelová svorka - startér by málo točil - vadná svorka hřeje a najdeš ji voltmetrem během startování (2 lidi)
Ještě je možná závada nějakého spotřebiče - na to jsou tam pojistky - takže by něco smrdělo nebo nefungovalo.
Tak prosím tě udělej, co ti píšu. Vlastně k tomu nepotřebuješ ani nabíječku.
A pro zajímavost tvoji baterku zkus ve Feldě (pokud vejde) - když bude motor teplý, tak chytne i na vybitou baterku.
[upravil dne 28.4.2013 14:21 od P607Olda]
[upravil dne 28.4.2013 14:22 od P607Olda]