Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Perion mi taky zlobila: v Espace 2,0 benzín, na podzim nová, v zimě už auto hlásilo po startu na displeji \"slabá baterka\". Teď nic nevyšpekuluješ, je na čase koupit jinou baterku. Při zkouškách jsi asi vybil baterku hluboce, což jí uškodilo. [upravil dne 5.5.2013 20:00 od P607Olda]
    • 46
  2. P607Olda

    Koupili byste 5008 znovu?

    No nevím, na dovolené mluvíte anglicky jako nic (Vatsug, jezdíš do světa) a jek sednete do 5008 tak nůr čechiš? I ti mladí už rozumí a mluví anglicky plynně - za přehrání měkkého zboží (t.j. software - pro ty, kdo rozumějí líp anglicky než česky) bych nedal ani vindru - to raději za kurs angličtiny.
    • 58
  3. P607Olda

    Pomoc s projektem - signály

    elektrobastlírna nee. Bohužel jsou tam přemoudřelí \"odborníci\", kteří tě zkritizují, ale neporadí.
    • 10
  4. Jediné, co můžeš, je tlačítkem cvakat, \"střílet\", aby to chytlo malý otřes, že se to rozjede. Jinak rozborka, prohlídnout, promazat.
  5. P607Olda

    Hrca (boule) na pneumatike

    Já si tedy přisadím, ač to budeš nerad číst, ale to je nevýhoda těch super-super nízkých gum, 18-tek s nízkým profilem. Nejen že jsou drahé, ale i choulostivé - na normální 195/65R15 by se nic nestalo.
    • 25
  6. Motor na vrakáči asi 5000 a přehození 2000. Borec tě chce natáhnout - gufera, kroužky, brousit, budeš fakt přes 20 t.
  7. Nemáš zařazenu funkci Mute? Případně propoj na konektoru.
    • 9
  8. P607Olda

    Ztráta klíče

    Anebo ze stávajícího klíče vyndej čip a přilep ho ke spínačce, a pak ti stačí kopie klíče za levno. I když - je to už dost povážlivé řešení.
  9. P607Olda

    Ztráta klíče

    Kopii nynějšího klíče ti udělají v klíčařství, obsahuje i imobilizér, bude to asi za 1000, bez dálkáče. Nepíšeš, jaký máš ročník.
  10. Vyndej to jak to jde, možná bez rámečku, ale někdy jde snadno i s rámečkem. A pak zkontroluj připojení repráků, případně zkus k rádiu připojit jiný reprák, postupně na všechny 4 pozice. A repráky v autě můžeš zkusit jiným rádiem nebo zdrojem signálu (např. přes konektor z mobilu).
    • 9
  11. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Bod 7. Možnost elektrického otevírání a zavírání pátých dveří. bych velmi uvítal . příchod s nákupem, odchod od vozidla s plnýma rukama atd. 10. Ostřikovače při dálniční jízdě stříkají nízko. Ostřikovače jsou uchycené o ten černý plast - chystám tuning - zvednout kapotu a do mezírky pod ten plast něco strčit, např. kousek zdrhovačky, aby plast směřovat výše.
  12. P607Olda

    Problémy s Ford Fiesta 1.3i EFi

    To bude termostat. Stačí malá netěsnost a voda se nezahřeje.
  13. Ampérmetr rozsah 10 A ti asi neměří. Nemá tam zvláštní zdířku (na videu není vidět)? Anebo jestli nemá v sobě tavnou pojistku, která je odpálená. To, že v klidu, tedy klíček vypnutý, auto žere zanedbatelně málo, je dobrá zpráva. Doufám, že se na tento fakt můžeme spolehnout. Jestli má baterka naprázdno 11,87, anebo 12,37 V je naprosto nepodstatné. Pokud je stará, tak má zvýšený vnitřní odpor a při startu nedá nic. Jiný případ: pokud bude baterka nová a skorovybitá, tedy 11,87 V, tak s ní nastartuješ - aspoň jednou teď, kdy je teplota letní. Feldová baterka to v pohodě utáhne, za nynější teploty ten motor 1,8 v pohodě otočí a nastartuje. Potřebujeme aspoň jednu jistotu - že baterka je v dané chvíli OK. Takže vezmi Feldu, nastartuj ji na 10 minut, během toho se ti krásně dobije baterka (změř si při nastartované Feldě, bude mít 14,5 V). Pak Feldovou baterku dej do 406 a nastartuj. I kdyby tam byly nějaké jiné odběry, tak baterka je vykryje na těch pár sekund, než nastartuješ. A pak změř napětí při nastartované 406, mělo by být 14,5 V. Celkový pokec: jsou možnosti: - vadná baterka - stará, nic neudrží, má velký vnitřní odpor - zjistíš pokusem s jinou baterkou - vadný alternátor - málo dobíjí (k tomuto tě furt vedu, ale ty ne a ne to změřit) - vadný startér nebo kontakt spínací skříňky pro startování - že by startér nepřitáhl nebo těžce točil - pak je potřeba rozlišit startér od skříňky - klidový odběr moc velký - vyžere baterku přes noc - píšeš, že není - vadné ukostření nebo kabelová svorka - startér by málo točil - vadná svorka hřeje a najdeš ji voltmetrem během startování (2 lidi) Ještě je možná závada nějakého spotřebiče - na to jsou tam pojistky - takže by něco smrdělo nebo nefungovalo. Tak prosím tě udělej, co ti píšu. Vlastně k tomu nepotřebuješ ani nabíječku. A pro zajímavost tvoji baterku zkus ve Feldě (pokud vejde) - když bude motor teplý, tak chytne i na vybitou baterku. [upravil dne 28.4.2013 14:21 od P607Olda] [upravil dne 28.4.2013 14:22 od P607Olda]
  14. k-ociq: Tak ještě jednou a hezky pomalu: proč se hrneš do rozebírání, když ještě nevíš, kde je chyba. Udělej, co ti píšu nahoře, abys určil bez demontáže, zda je vada v čidle anebo v tachometru. PS: výměna čidla není těžká, akorát je to zespodu auta. Při rozborce tachometru toho můžeš víc zku...t, zatímco výměna čidla je celkem bezproblémová. [upravil dne 28.4.2013 11:04 od P607Olda] [upravil dne 28.4.2013 11:06 od P607Olda] [upravil dne 28.4.2013 11:07 od P607Olda]
  15. Chtělo by to systematický postup. S klíčkem ve druhé poloze je měření nanic - tehdy auto samozřejmě bere proud. Stejně tak měření napětí baterie v klidu, tedy těch 12,01 V - je nanic, protože nevíme, zda je ta baterie v té chvíli už vybitá, anebo je odebíraný proud tak velký. Takže ještě jednou: 0. nabít baterku nabíječkou, anebo si donést tu z Feldy - i když je menší, ale je funkční a poslouží. 1. nastartovat, pokud to jde, změřit napětí na baterii 2. vypnout vše, otevřít kapotu, zavřít dveře, odpojit baterku, vřadit ampérmetr (to znamená ampérmetr zapojit mezi plus kontakt baterie a odpojený plusový kabel co vede do auta), počkat 2 minuty nebo více, změřit klidový proud. Napsat sem výsledky podle jednotlivých bodů. Pokud by se ukázalo, že něco v autě žere baterku i když je vše vypnuté, tak se dá měřit v milivoltech \"podél\" kabelu - na kabelu, kudy teče proud, naměříš např. 1 mV na 20 cm délky, když ho propíchneš jehlou - ale nepředbíhejme. Dosavadní podané informace jsou zmatené - odpověz jasně na tyto kroky, a budeme vědět víc. [upravil dne 28.4.2013 10:44 od P607Olda] [upravil dne 28.4.2013 10:45 od P607Olda] [upravil dne 28.4.2013 10:48 od P607Olda]
  16. Tam teče aspoň 1 A, když to tak očividně klesá. Ostatně, když baterku nabiješ nabíječkou, tak potom hned nastartuje, ne?
  17. Tak změř aspoň podle 2. Nahoře píšeš 6,5 mA, což je OK, ale nesouhlasí to s tvojí domněnkou, že nějaký svod vybíjí baterii.
  18. Tak ještě jednou. 1. Nastartuj, zapni světla a měř napětí na baterce. Musí být 14,5 V. 2. Vypni motor, odpoj plus baterky a připoj jej přes ampérmetr. Vše vypnuté, zavřené dveře, počkej asi 2 minuty. Pak přečti proud. Kolik je napětí podle 1.? Kolik je proud podle 2.?
  19. P607Olda

    Chytenie lasice alebo kuny

    Pořiď si psa, kuna pozná i velikost toho psa, takže ne nejmenšího.
  20. Měř napětí na baterce při nastartovaném motoru a zaplých světlech, musí být 14,5 V.
  21. Podívej se pořádně, jak načítá kilometry, na denním počítadle. Jestli při menších rychlostech načítá správně, a při větších rychlostech. Koukej přitom na stovky metrů. Tím vyloučíš čidlo na převodovce.
  22. P607Olda

    2.7 Hdi kontrolkove peklo

    To je fakt, vzhledem k tomu, že paliman nepíše, odkud je, tak 1200 km je jasný údaj, o které kosovo jde. No, jestli krajina Kosovo, tak to bude...
  23. P607Olda

    2.7 Hdi kontrolkove peklo

    Kosovo jako krajina?
  24. P607Olda

    2.7 Hdi kontrolkove peklo

    Milhaus65: v úvodu se píše, že cena je nízká. A pak to chce najít někoho, kdo si s tím poradí. Ani ty nepíšeš, zda do toho jít a jak, tedy co dělat dál. Vypadá to, že já jsem tady napsal jediné konstruktivní řešení, ostatní příspěvky vyznívají, že \"nekupovat\".
  25. P607Olda

    2.7 Hdi kontrolkove peklo

    straki007: palimanovi jsi jaksi neporadil. Takže když neumíš napsat řešení k věci, tak komentáře si nechej. Za kolik to opraví Nečas to nevím, to je hrubý odhad. Proto jsem napsal telefon, aby se paliman mohl telefonicky domluvit. Samozřejmě, že v tomto případě jde o to know-how, kam poklepat. Tedy odhad 10 t. neznamená, že je tam přesně 25 hodin práce po 400 Kč. Je to odhad mezi tím, kolik práce to opravdu dá, a mezi tím, jak stoupne hodnota auta. Upozorňuji, že Nečas o těchto mých nabídkách neví, je to moje iniciativa. Na druhé straně, už mi jednou takto pomohl s \"nepojízdným\" autem, koupeným s velkou slevou. [upravil dne 27.4.2013 10:55 od P607Olda] [upravil dne 27.4.2013 10:59 od P607Olda]
×
×
  • Vytvořit...