Som rád, že si sa pustil do diskusie, už by som myslel, že to nikoho nezaujíma. A nasledovné sú skôr obecné úvahy, neber ich osobne.
Sú činnosti, ktoré sú zábavou, a tie stoja peniaze. A sú činnosti, kedy sa snažíme ušetriť, získať, tie už tak zábavné nie sú, skôr nás zaujíma, či a koľko to naozaj ušetrí a za akú námahu. Alebo aspoň, aby plánovaná úspora nebola v skutočnosti stratou. A tiež, koľko času to vyžaduje - čas by sa dal využiť inak, napr. na záhradke, alebo na fuške. Niekto pestuje zamiaky, niekto cesnak (považujem za výnosné), mne sa napríklad darí opraviť domáce spotrebiče, čím ušetrím za opravára (mám §50).
Vtip na túto tému:
Potkal Kohn Rabínoviče a ptá se:
- Tak co, jak jdou obchody?
- Ále špatně, každý týden dokládám do firmy 1000 korun.
- Tak proč to nezavřou?
- A z čeho bych byl živ?
A teraz už k veci, k Tvojmu výpočtu:
Predpokladám, že sa jedná o Peugeot 307, nádrž 60 litrov, spotreba asi 7 l/100 km.
Kanistre nepredpokladám, lebo to by sa už v diskusii objavilo \"vozím 10 kanistrov po 20 l\" atď.
S nádržou nemožeš ísť na nulu, necháš si asi 5 l, takže predpokladám, že možeš na UA čerpať 55 l.
Cena benzínu v Snine je 1,45 EUR, písal si 14.8.2013 v 14:32.
Cenu času neuvažujem, dal som 0.
Na cestu spotrebuješ 4,48 l.
Veľa premýšľania mi zabralo, ako zahrnúť cenu benzínu, ktorý spotrebuješ na cestu. Ty si ho ešte pridal do nákladov. To mi celkom nejde do hlavy (už od mojich počiatočných úvah), pretože jeho hodnota sa už objavila v cene, platenej za benzín na UA, takže na strane nákladov je vlastne dvakrát.
Pretože si s tým neviem poradiť, zvolil som inú úvahu: pri tankovaní na UA (55 l) ti po dojazde domov ostane k dispozícii 55-4,48=50,52 litra. Takže budem porovnávať tankovanie na UA s prípadom, keby si na SK natankoval 50,52 l.
A teraz už upravený výpočet:
Súhlasím, že sa to vyplatí. Navyše ti vyjde \"zárobok\", tzn. zarobil si 7,63 E za asi necelé dve hodiny, čo je slušné.
Ide o to, aby si to takto spočítal aj pisateľ, teda GT500E.
[upravil dne 15.8.2013 09:59 od P607Olda]