Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Expert TeePee 1,6 HDI

    S tím naděláte. Ten problém s mazáním vyřešili, krom toho, kdo vám konkretně řekl, že je problém? Kdo osobně viděl kolik padlých 1,6? Auto je koupené, tak bude jezdit. Interval výměny si může zvolit 15 nebo 20 t. Závodník to stejně není, ale bude jezdit úsporně. Mmch, se slabším autem se řidič daleko míň unaví, mám to dobře vyzkoušené. Jede pasivně jak vlak a nenamáhá se.
  2. P607Olda

    306 - Náprava

    Poslal jsem ti soukromou zprávu. Dojet se s tím dá, opatrně, nemusíš se bát. [upravil dne 19.8.2013 10:29 od P607Olda]
  3. Statisticky - 2,5 TD měly prasklou hlavu asi tak 99%, 2,1 TD asi 15%. Takže samotnou předkomůrkou to nebude. Pak udělali nějakou změnu (hlavy ze Španělska???) a i na 2,5 TD se to zlepšilo... [upravil dne 19.8.2013 09:59 od P607Olda]
  4. P607Olda

    Redukce na anténu

    Jsou redukce tam- i zpět-. Vezmi sebou rádio, abys to vyzkoušel.
  5. P607Olda

    AUX: hudba z přehrávače

    Jj, normovaný signál je 1 V, ale MP3 přehrávač je dělaný pro sluchátka a dává menší napětí.
  6. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/citroen-xm-2-5-turbo-d-exclusive-t%C3%BCv-02-2015-leder-berlin-spandau/181953366.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=27&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&negativeFeatures=EXPORT Zdravím, na 2,5 TD praskaly hlavy. Myslíte, že se to týká i r.v. 2000 a mladších, anebo to v r. 2000 už odstranili? [upravil dne 18.8.2013 23:24 od P607Olda]
  7. P607Olda

    Prijem FM

    Zesilovač dostává napájení?
  8. P607Olda

    rádio

    Mmch, nový Sencor jsem koupil do jednoho Partnera. Je to velké zklamání, protože při slabším signálu přechází do zkreslení, což rve uši. Jiná rádia ve stejných místech hrají slabě, nebo trochu šumí, ale toto se nedá poslouchat. Takže pokud bys měl potíže, tak Sencor je . [upravil dne 17.8.2013 15:53 od P607Olda]
  9. P607Olda

    Vysokotlaká myčka (vapka)

    Není to ta, co má název Balcony? Že by něco napovídal?
  10. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    pustím brzdu a nic auto se nerozjede jako automat - to je logické, spojka i převodovka jsou jako v manuálu. když lehce přidám tak skočím dopředu - začátek byl těžký, nejhorší bývá najet na zvedák, kde přední kola musejí přes \"práh\" - ale tam je to náročné s každým autem. Zvykl jsem si velmi dobře, asi po 1000 km. Ale jak píšu, dá se zvyknout velmi dobře, toto vůbec nepociťuji. Najíždím do garáže každý den, jde to velmi jemně. PS: když bylo nové, chovalo se to trochu jinak, teď se to dávno \"usadilo\". PPS: ta automatická brzda odbrzdí po necelé sekundě - pokud se snažíš rozjet přes ni, tak to \"skočí\". Je třeba přidávat jemně, brzda odbrzdí a auto se plynule rozjede. Je zajímavé, a nevím, jak to mají udělané, že ruční brzda opravdu brzdí jenom v kopci, při zastavení na chvilku na rovině nezabrzdí. [upravil dne 16.8.2013 12:12 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 12:13 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 12:15 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 12:17 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 12:18 od P607Olda]
  11. P607Olda

    Pneu letní Hankook Fabia origo

    Děkuji! Takže za 12 000 sjeté o 3 mm, takže teď mám k dispozici 4-1,6=2,4, takže za 9600 km jsou pryč. Celkově tedy 21600 km je životnost těchto letních pneumatik... Později prosím napiš, jestli se ti taky sjíždějí takovým tempem. [upravil dne 16.8.2013 10:18 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 10:18 od P607Olda]
  12. P607Olda

    Zhánam allu disky ?

    \"Každé info\" začne tím, že origo R16 jsou 2 typy: V základní nabídce ISARA a v příslušenství Véléno. Nebo jiné? [upravil dne 16.8.2013 10:06 od P607Olda] [upravil dne 16.8.2013 10:07 od P607Olda]
  13. P607Olda

    Vrakoviště ústecký kraj

    Kadaň 775 993 998, snad aktuální, dávno jsem tam volal a dobré jednání, díl zaslal poštou.
  14. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    :D Já bych zas nebral 2,0. Aspoň 5,0, jinak se nehneš.
  15. Fabia koupená nová 21.3.13, byly origo obuty letní pneu Hankook Kinergy eco Kontrol 165/70R13. Nyní najeto 12000. Pneu mají vzorek: PP 3,8 až 4 mm, ostatní mezi 4 až 5 mm. Pneu jsou sjeté rovnoměrně. Řidič (58 let) obchodník, jezdí normálně, přiměřeně. Rezervu bohužel nemám k dispozici, protože jsem ji po koupi vyměnil za Matador, abych dvě rezervy mohl sjet. Myslím, že vzorek je nízký, ale nevím proč. Nemáte někdo novou Fabii s uvedenými pneumatikami (obutými origo od výrobce), že byste změřili, kolik mají nové gumy? [upravil dne 15.8.2013 12:23 od P607Olda]
  16. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Co bys chtěl vědět?
  17. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    A ještě jeden na téma úspor: Franta má jet domů ze studií ve Francii. Jde na autobus - lístek stojí 3000. Jde na nádraží - lístek stojí 4500. To se mu zdá moc, tak se naštve a utíká domů pěšky celou cestu. Doma se chlubí, že ušetřil 3000 za autobus. Táta se zlobí: - ty blbče, měl\'s utíkat za vlakem, byl bys ušetřil 4500! [upravil dne 15.8.2013 11:23 od P607Olda]
  18. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Som rád, že si sa pustil do diskusie, už by som myslel, že to nikoho nezaujíma. A nasledovné sú skôr obecné úvahy, neber ich osobne. Sú činnosti, ktoré sú zábavou, a tie stoja peniaze. A sú činnosti, kedy sa snažíme ušetriť, získať, tie už tak zábavné nie sú, skôr nás zaujíma, či a koľko to naozaj ušetrí a za akú námahu. Alebo aspoň, aby plánovaná úspora nebola v skutočnosti stratou. A tiež, koľko času to vyžaduje - čas by sa dal využiť inak, napr. na záhradke, alebo na fuške. Niekto pestuje zamiaky, niekto cesnak (považujem za výnosné), mne sa napríklad darí opraviť domáce spotrebiče, čím ušetrím za opravára (mám §50). Vtip na túto tému: Potkal Kohn Rabínoviče a ptá se: - Tak co, jak jdou obchody? - Ále špatně, každý týden dokládám do firmy 1000 korun. - Tak proč to nezavřou? - A z čeho bych byl živ? A teraz už k veci, k Tvojmu výpočtu: Predpokladám, že sa jedná o Peugeot 307, nádrž 60 litrov, spotreba asi 7 l/100 km. Kanistre nepredpokladám, lebo to by sa už v diskusii objavilo \"vozím 10 kanistrov po 20 l\" atď. S nádržou nemožeš ísť na nulu, necháš si asi 5 l, takže predpokladám, že možeš na UA čerpať 55 l. Cena benzínu v Snine je 1,45 EUR, písal si 14.8.2013 v 14:32. Cenu času neuvažujem, dal som 0. Na cestu spotrebuješ 4,48 l. Veľa premýšľania mi zabralo, ako zahrnúť cenu benzínu, ktorý spotrebuješ na cestu. Ty si ho ešte pridal do nákladov. To mi celkom nejde do hlavy (už od mojich počiatočných úvah), pretože jeho hodnota sa už objavila v cene, platenej za benzín na UA, takže na strane nákladov je vlastne dvakrát. Pretože si s tým neviem poradiť, zvolil som inú úvahu: pri tankovaní na UA (55 l) ti po dojazde domov ostane k dispozícii 55-4,48=50,52 litra. Takže budem porovnávať tankovanie na UA s prípadom, keby si na SK natankoval 50,52 l. A teraz už upravený výpočet: Súhlasím, že sa to vyplatí. Navyše ti vyjde \"zárobok\", tzn. zarobil si 7,63 E za asi necelé dve hodiny, čo je slušné. Ide o to, aby si to takto spočítal aj pisateľ, teda GT500E. [upravil dne 15.8.2013 09:59 od P607Olda]
  19. A ešte pozerať na kontrolku... Možno niekto poradí... Mám dojem, že to aj zapíska, keď sa objaví závada. A na brzdu daj tehlu...
  20. P607Olda

    spona na výfuk

    Zeptej se v Mototechně, prodává se asi za 100, musíš vědět průměr.
  21. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Mám, maximální spokojenost, najeto 64 t.. Podrobnosti: celé vlákno u ostatních jen jednotlivý příspěvek: Umožňuje i svižnou jízdu, i řazení ručně - ale hlavně - má malou spotřebu. U mne dlouhodobě kolem 5,2 až 5,5. Projdi si i vlákno \"5008 Spotřeba\". všimni si hlavně rozdílu uváděných průměrných spotřeb u 2,0 HDi a 1,6 HDi [upravil dne 15.8.2013 06:31 od P607Olda]
  22. Nebud lenivy a odmontuj kolesa. Najlepsie obe naraz (podloz spaliky), aby si sa dostal ku kablom, konektorom a doskam. Vyzera to, ze to ani nechces opravit...
  23. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Ale áno, dokážem pochopiť, keď sa ťažko žije, keď nie je práca, keď je málo peňazí. Ale nedokážem pochopiť, prečo v takej situácii ešte prerábať na tankovaní. Budem sa tešiť, ak pisateľ napíše, že: - má tam peknú babu - vozí aj iný tovar - vozí veľa kanistrov a potom už také nepravdepodobné, ako že má eurá zadarmo atď. Veď predpokladám, že taký výpočet si vopred urobil, aby nedajbože ešte neprerábal. Ak na tom zarobí aspoň trocha, tak fajn. Mmch, ak má spotrebu viac, ako 7 l, tak ešte horšie. [upravil dne 14.8.2013 20:23 od P607Olda]
  24. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Když odečteš cenu za čas, původně 180 CZK, pořád je to prodělek. Ale strávit odpoledne jízdou zbytečně, no... A 3 CZK na km paušál (amortizace auta, pojištění, gumy, oleje, brzdy a různé závady) - ty tam vždy jsou - kdo je nechce vidět, tak klame sám sebe. [upravil dne 14.8.2013 15:05 od P607Olda]
  25. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    A ještě jednou, tabulka je dost předělaná, s použitím hodnot podle Gabriel 307 (variabilní hodnoty vpisujte do zelených polí, cena ve Vranově je podle dnešního internetu): PS: je fakt, že teď to vyšlo příznivěji, jenom o 18,1 EUR (470 CZK), protože v této tabulce je použita zjištěná cena benzínu ve Vranově tedy 39,4 CZK proti prvně předpokládaným 35 CZK. phpFUaER1.xla [upravil dne 14.8.2013 14:59 od P607Olda] [upravil dne 14.8.2013 14:59 od P607Olda]
×
×
  • Vytvořit...