Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Právě že toto je snadné - vyhřívací cestičky na skle jsou vodivé - neizolované, takže nemusíš nic demontovat.
    • 11
  2. Peta: ampérmetr
    • 45
  3. Tak ještě jednou, bod 1 měřili? Výsledek - kolik naměřili? Bod 2 měřili? Kolik naměřili?
    • 45
  4. Bydlisko: asfasdfadsf - tam asi nemáte schopných kutilov?
    • 45
  5. Už jsem psal jinde: Všeobecný postup hledání všeobecně při závadě baterky, altíku, startéru, je: 1. zkontrolovat nabíjení, tedy při nastartovaném autě a zapnutých světlech, na volnoběh, musí být na baterce 14,5 V – jinak je vadný altík 2. změřit odběr auta po usnutí, tedy zavřené dveře, vše vypnuto, otevřená kapota, počkat asi 5 minut, pak musí být odběr z baterky do 20 mA, jinak tam něco žere 3. půjčit si jinou baterku, a den nebo dva jezdit 4. pokud i přesto špatně startuje, je vada ve startéru (samotný startér se těžko měří při startu, tečou tam stovky ampérů, ale nevíš, jestli je to slabší baterkou, nebo špatným startérem který žere moc (zadrhává) anebo málo (nedoléhají uhlíky)) Uvedený postup je optimalizován z hlediska ztráty času a zmarněných nákladů na jinou baterku, altík, startér. Důležité: udělej kroky tak jak jsou napsané, není to moc práce, ale je přeci blbost opravovat startér, když je vadný altík. a další popis zde: PS: \"auto napadol diabol\" - veľmi sa mi páči také emotívne vyjadrenie. V skutočnosti to bude niečo veľmi prozaické. Treba to systematicky nájsť.
    • 45
  6. P607Olda

    Prirucka peugeot 206

    No a v čem je problém, španělština je snadná...
    • 18
  7. Tak to jsem měl na XM, a ještě se z té páčky hezky kouřilo. Byl tam kovový prach, který vedl. Vyčistit. Otevři to z té správné strany. Z jedné strany je přepínání světel a z druhé blinkry. Tak si to nejprve prohlídni (já jsem to řešil před asi 5 lety, teď už tady nemám přepínač ani fotky).
    • 37
  8. Zajdi nebo zajeď k autorizovaným prodejcům, ať ti dohodí něco z protiúčtu, po prvním majiteli. [upravil dne 25.10.2013 13:45 od P607Olda]
    • 41
  9. P607Olda

    Už máte přezuto na zimu

    Jj, už. Z 19 firemních jsem dělal 15 vlastnoručně a 4 v servise. Ještě 2 auta doma a mám to. Mám trubku na povolení, hydraulický zvedák, a na přitažení momentový klíč. Šrouby maličko máznu. Je to celé dobrý relax. Samo přehazování je brnkačka. Horší je donést ten počet kol z prvního patra a zase zpět. Příprava začala v srpnu - přezouvání nových pneu a vyvažování jetých. [upravil dne 25.10.2013 13:42 od P607Olda]
  10. Na některých autech topí jen když jede motor. To abys nehledal co neexistuje. No a potom, voltmetrem musíš naměřit na jedné straně +12V a na druhé straně 0V. Obojí měř proti kostře. Nepíšeš, zda náhodou nemáš kombi - pak by byly přelámané kablíky v pántech. Spolu se zadním oknem by měly asi (nevím u 405) hřát zrcátka - zkontroluj.
    • 11
  11. Otvoriť, vyčistiť. Možno by si čočku videl a dosiahol aj cez vstupný otvor. Začal by som prípravkom (na vatičke) na čistenie monitorov a okuliarov. Prípravky s liehom (izopropylom) by som nebral, mohli by poškodiť čočku - zrejme to bude nejaký plast.
    • 14
  12. Ještě je otázka to \"doprava\". Když nedrží aretační kolík, tak samovolně padá doleva. Doprava může být špína, tedy kovový prach na kontaktech. Vyčistit - není těžké. Nepíšeš, jestli při samovolném zapnutí směrovky se páčka sama vychýlí a musíš ji vrátit, anebo páčka zůstává v původní poloze?
    • 37
  13. Nemáš shrnutý koberec pod pedálem spojky? (můj táta měl...) Jinak - zkontrolovat spojku, tedy lanko ovládání, vyměnit olej v převodovce. Kdyby ani to nepomohlo, tak výměna převodovky z vrakáče. Oprava převodovky se nevyplatí, je složitá a drahá.
  14. P607Olda

    Kulisa riadiacej paky

    O 307 nic nevím, ale nikdo nepíše, tak to zkusím: Vůle bývá obvykle v táhlech (2 ks po 800 Kč). U jiných aut tam bývají bowdeny, ty jsou \"gumové\", ale nemívají vůli. Kloub řadící páky někdy zatuhne, musí se prostříkat. Zjisti si, jestli nemáš vůli v táhlech (pokud je máš). [upravil dne 25.10.2013 10:55 od P607Olda]
  15. P607Olda

    Spotřeba 5008

    A 5008 je na výlety jak stvořená. Sedí se výš, je líp vidět ven, řadí to samo...
  16. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Mám taky vyzkoušeno, že spolujezdec přidá 0,5 až 1 litr na spotřebě. Řidič se zakecá, nesoustředí a pak zbytečně brzdí, taky má pocit, že se moc courá a spolujezdec by tam už chtěl být... [upravil dne 25.10.2013 10:00 od P607Olda]
  17. A začal si tým, že vyčistíš čočku (šošovku, šošovičku:D)? [upravil dne 25.10.2013 09:45 od P607Olda]
    • 14
  18. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Paradoxem je, že jsem vůbec nejel na spotřebu. Měl jsem čas, doma mě nikdo nečekal a jel jsem okresní silnice, víceméně bez provozu. Zátor, Krnov, popojíždění a parkování, pak Vrbno a přes Hvězdu a Skřítek domů. Taky jednou zajížďka, hledání v mapě, otáčení se. Takže žádné ideální podmínky a honba za spotřebou. Příroda je teď hezká a vyzkoušel jsem si silnice, kde jsem nikdy nebyl (úsek Nové Heřminovy - Vrbno). Rychlost vyšla na 59, takže tak normálně. V Šumperku to ukazovalo i 4,0, ale než jsem přijel k domu, tak 4,1.
  19. P607Olda

    Spotřeba 5008

    To máš lehký, najdeš kopec dlouhý 113 km, vyhodíš rychlost a jedeš. Ale fakticky, rozdíl nadmořské výšky start - cíl byl jen 20 m. A mezitím stoupání o 500 m výšky.
  20. V Rusku je to jinak, větší množství individuálních zemědělců na \"učastku\" a zřejmě chudých lidí. Nicméně, myšlenka je dobrá, hlavně o ten fór, že zlepšovat obyčejný rýč asi nikoho nenapadlo, ani firmu Fiskars. Mě se líbí ta myšlenka otáčivého pohybu, namísto zvedání. A můj strejda, známý novotář, to hned vyzkoušel. Diskové pluhy vůči starým třecím pluhům byl taky převratný vynález.
    • 9
  21. Strejda si ho zhotovil a je to prý bezva, podstatně menší námaha. Hlínu nezvedá do výšky, ale otáčí okolo osy otáčení. A pak že vše už bylo vynalezeno:D [upravil dne 24.10.2013 10:39 od P607Olda]
    • 9
  22. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Včerejší jízda i přes kopce [upravil dne 24.10.2013 10:06 od P607Olda]
  23. P607Olda

    Nedovření dveří

    Tak bohužel, závada se projevila znovu. Nemilé je, že se projeví tak jednou za dva dny, a když se s autem jede, tak závada zmizí. Takže na diagnostce jsou prý schopni vidět jen okamžitý stav spínačů a pohonů. No budu bojovat dál. Manželka už umí vyndat pojistku a zavřít dveře ručně, aby v pohodě dojela domů.
    • 15
  24. P607Olda

    Volant má vrásky

    Pěkný. Jak mi zas udělá vrásku, taky do toho půjdu. Oni ti zašlou na dobírku nový a ty pak ve stejné krabici pošleš zpět starý? A ta záloha se řeší taky dobírkou, při zpětném zaslání?
  25. A to štelování pod volantem funguje? Světla se hýbou? Někdy bývá nefunkční toto štelování a světla jsou spadené dolů. [upravil dne 22.10.2013 21:11 od P607Olda]
    • 73
×
×
  • Vytvořit...