Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    ťaha doprava

    U pneu by to mohlo být tím, že jedna je sjetá zvenku a druhá zevnitř
    • 28
  2. Up, ještě jednou prosím. Bez schematu to asi neopravím, je tam oboustranný tišťák, špatný přístup. Vypadá to tak, že řídící část nedostává napájecí napětí, něco ho stahuje. Možná kondík, ale taky možná prošvihlý integráč. Nic nehřeje, přestože tam teče 5V 100 mA - to je mi divné.
    • 21
  3. P607Olda

    Šrouby na kola

    jj, ten první se silnějším dříkem udrží i plecháč/rezervu, tou kuželovou částí. Podložka přitom vlaje a cinká...
    • 16
  4. P607Olda

    ťaha doprava

    PS: nedajú sa silentbloky ramena posunovať? (oválne otvory?)
    • 28
  5. P607Olda

    ťaha doprava

    Odklony: Hore na tlmiči sa asi nastavovať nedá, takže je otázka dolného čapu na ramene vs. tehlica (otoč). Alebo či sú správne silentbloky na ramene - či nie je rameno v nesprávnej polohe. Alebo po búračke posunuté všetko... Správne by som mal hovoriť o \"Príklone rejdového čapu\". To je prvotné, zatiľ čo odklon kolesa je odvodený od neho. [upravil dne 29.10.2012 09:21 od P607Olda]
    • 28
  6. P607Olda

    ťaha doprava

    Trocha teórie: ťahanie može robiť: - zadná náprava ak ide trochu bokom - Tvoj prípad - predná náprava - odklony - tiež Tvoj prípad. U teba sú odklony zle v tom zmysle, že jeden je do mínusu a druhý do plusu. Mali by byť rovnaké, ale neviem, či sa to dá na 307 nastavovať Z ostatných vecí može ťahanie robiť aj pribrzďovanie jednej strany alebo snáď vadný posilovač (to neviem, to som si vymyslel). [upravil dne 29.10.2012 08:56 od P607Olda]
    • 28
  7. P607Olda

    ťaha doprava

    Zadná náprava mieri doľava a na predku nastavili pravé koleso viac von. Tak to vyzerá, ale ťažko povedať, či je to tá pravá príčina. Čo by sa ešte mohlo urobiť: zafixovať volant rovno (to mali urobiť) a nastaviť predné kolesá rovnako, takže -1,4 na oboch stranách a nie -1,2 vľavo a -1,6 vpravo (mínus znamená, že kolesá sa rozbiehajú). Tieto hodnoty sú zrejme predpísané, ale ja by som po skúsenostiach nastavil na predku 0,0 na každej strane, alebo +0,5 mm na každej strane (teda zbiehavosť). Na zadnej náprave sa nedá robiť nič, iba ak ju vymeniť za inú. Možno bude príčina v nerovnako zjazdených kolesách - na predku dokážu nerovnako zjazdené kolesá zapríčiniť značné ťahanie do boku. Ťahalo to vždy, alebo predtým nie? Bolo auto búrané? [upravil dne 28.10.2012 21:49 od P607Olda]
    • 28
  8. P607Olda

    dnes jsem přezul

    Mám přezuto všech 19 aut, začal jsem už od 5.10. Chybí ředitelovo, stanovil termín až na pondělí. [upravil dne 28.10.2012 19:07 od P607Olda] [upravil dne 28.10.2012 19:07 od P607Olda]
    • 56
  9. Není žádná narážka - chtěl jsi rychlou odpověď, tak jsem se snažil:D:D
    • 23
  10. Zřejmě konstruktér žije v krajině, kde mráz je zcela vyjímečný... Pro nás každodenní...
    • 23
  11. Zajedeš do teplých krajin. Vypnout nejde.
    • 23
  12. Teda snažil jsem se, psal jsem to co nejrychleji. Dobrý?
    • 23
  13. Venkovní teplota mezi +3 a -3 stupni.
    • 23
  14. Mně to připadá spíše jako slepené relé nebo ten výkonový prvek na výstupu (BSI?), když to bliká i s vypnutým klíčkem.
  15. Zkus jinou polohu na přepínači. Někdy to jiný řidič protočí do nezvyklé polohy (když vyměnil žárovku a zkoušel to). Jednou mi to také zablblo na 1007 r.v.05 a po protočení páčky se to opravilo samo.
  16. P607Olda

    Kola

    Vysvětlení může být takové, že když jsi v servise nastartoval (a auto se dotazovalo na přítomnost čidel a na tlak), tak letní kola ležela poblíž (do 50 m?). Po rozjezdu by se čekalo, až se kolo samo ozve, že má nízký tlak, což se nestalo. Takže asi to reaguje rychle - v létě vyzkoušej nastartovat a pak upustit tlak. Nicméně - na 607 jsem kontrolu měl, ale je to jedna ze zbytečností. Měli ti taky okamžitě říct, že když to na zimákách nemáš, tak ti to hned v diagnostice vypnou - teď tě čeká další návštěva servisu navíc. [upravil dne 27.10.2012 11:27 od P607Olda]
  17. P607Olda

    Deník výstrah

    Mně taky.
    • 9
  18. P607Olda

    brzdove svetla

    Brzdovky fungují jen se zapnutým klíčkem. Vezmi voltmetr, kontroluj na objímkách žárovek, jestli na žárovky přichází +12V, anebo zda je urvaná zem. Případně zkus odpojit brzdový spínač a proklemovat ho drátkem. Mohou být blbě vložené žárovky. Mohou být vypálené obě žárovky. r.v.2002 to už bude MUX, ale to by snad nemělo mít vliv. [upravil dne 26.10.2012 20:12 od P607Olda]
    • 9
  19. P607Olda

    PIR čidlo vs. LED bodovky...

    Není za co.
    • 28
  20. P607Olda

    PIR čidlo vs. LED bodovky...

    Ten odpor bude topit, když budou světla svítit. Takže umístit tak, aby něco nepřehřál. Z toho hlediska bych volil více, než 10 k, kdy ztráta bude 5 W. Zkus 22 k (2,5 W) nebo více - záleží, při jaké hodnotě přestanou LEDky svítit. Lepší řešení by bylo nechat tam tu jednu bodovku, anebo spínač vyměnit za spínač s relé (a ne s triakem).
    • 28
  21. P607Olda

    Autobazar Vysočina

    Cena za sundání hlavy, zabroušení (je nutné!) a nasazení vzpomínám na asi 2,5 až 3 tisíce. To je ideální případ, kdy hlava není poškozená. Jinak samozřejmě více. [upravil dne 26.10.2012 19:47 od P607Olda]
    • 33
  22. P607Olda

    Autobazar Vysočina

    Takže k věci: tady znám dva opraváře, kterým bych to svěřil a věděl, že mne nenatáhnou. Ale sem asi nechceš jezdit (nebo ano?). Takže pište sem konkretní tipy na opraváře v okolí Žďáru - anebo zda je snad lepší dát jiný motor z vrakáče.
    • 33
  23. Dej si tady Hledání Google \"ohřev 220V\". Najdeš např.: z čehož např. http://www.normans.cz/produkty/ohrev-chladici-kapaliny/univerzalni-prutokove-ohrivace [upravil dne 26.10.2012 19:22 od P607Olda]
  24. P607Olda

    2.1 TD vs. 1.9 TD

    Byl tady příspěvek, že 2,1 bere více než 7 a za míň nedokáže jezdit - je smazán? Pokud je to tak, tak je to zralé na opravu, protože 2,1 běžně bere kolem 6. Takže i hodnoty zrychlení a rychlosti jsou ovlivněny tím, že motor není v pořádku.
    • 73
  25. P607Olda

    potrebujem pomoc - hucanie

    jj, a pravé pneu se víc sjíždějí. To není vtip, mám to statisticky vypozorováno.
    • 13
×
×
  • Vytvořit...