Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Nenastartuje

    Asi vybitá baterka. Je potřeba zjistit, zda je to spínací skříňka, baterka, altík nebo startér. Nastartuj pomocí kabelů. Pak už pokračuj standardně: Už jsem psal jinde: Všeobecný postup hledání všeobecně při závadě baterky, altíku, startéru, je: 1. zkontrolovat nabíjení, tedy při nastartovaném autě a zapnutých světlech, na volnoběh, musí být na baterce 14,5 V – jinak je vadný altík 2. změřit odběr auta po usnutí, tedy zavřené dveře, vše vypnuto, otevřená kapota, počkat asi 5 minut, pak musí být odběr z baterky do 20 mA, jinak tam něco žere 3. půjčit si jinou baterku, a den nebo dva jezdit 4. pokud i přesto špatně startuje, je vada ve startéru (samotný startér se těžko měří při startu, tečou tam stovky ampérů, ale nevíš, jestli je to slabší baterkou, nebo špatným startérem který žere moc (zadrhává) anebo málo (nedoléhají uhlíky)) Uvedený postup je optimalizován z hlediska ztráty času a zmarněných nákladů na jinou baterku, altík, startér. [upravil dne 8.6.2013 20:59 od P607Olda] [upravil dne 8.6.2013 21:00 od P607Olda]
  2. Opět se rozpadlo totéž ložisko. Opět jsem to asi po 10 pokusech smontoval, ale opět nevím ten správný trik. Byla to náhoda. Nemáte někdo návod na motáž?
  3. P607Olda

    potahy dveří p406

    Nelepil jsem to, ale použil bych Herkules anebo Chemopren (na oba povrchy). Dulezite je tenkou vrstvu, aby tkanina neprosakla skrz. Samozrejme plastovou krytku odšroubovat.
    • 9
  4. P607Olda

    Klinový remen 1.6 HDi

    On skočil pro nějakou příčinu. Napínací kladka je volná, nebo se zadírá nějaké ložisko...
  5. Cena za repas je cca 7 až 8 tisíc, což ušetříš při koupi na kupní ceně, protože Partner koupíš o to levněji - hlavně když mu poukážeš na kola do A a zdůrazníš to - prodejce musí rozumně slevit. Nové Partnery (asi od 2010?) mají již úplně jinou zadní nápravu - tuhou na silentblocích, jako Felda, Oktávka I, 307, 5008 atd.
    • 14
  6. P607Olda

    Cena vasi 5008

    A pak doporučuju Zábřeh, musím ale zjistit, jak je to, když máš auto v záruce. Je to specialista, ale ne koncesionář. U ostatních měst si počkej na reference, není to tak jednoduché. [upravil dne 6.6.2013 19:47 od P607Olda]
    • 51
  7. P607Olda

    Cena vasi 5008

    Bystřice n. Pernštejnem prý dobrý
    • 51
  8. P607Olda

    Povodně 2013

    Písek do pytlů se nejlíp sype sypačem na údržbu silnic. Když vidím, jak to tam lidi pomalu a namáhavě házejí lopatkou... Píšu to pozdě, tak snad příště...
  9. Já bych to nehrotil, občas se v technice stane, že nějaká \"sponka vypadne\" obrazně řečeno. Původní majitel PP to určitě neudělal schválně, že by sponku povolil a pak potměšile čekal, až ti vypadne. Pan XXX to taky dal na své místo, neuvědomil si nutnost více to zajistit. A oddie taky dělal co mohl - někdy prostě sponka vypadne i když je zajištěná, anebo je potřebné dát tam \"zvýšené jištění\". Tímto nechci řešit, co tam vlastně vypadlo, ale celkový postoj: Jsme technici, děláme co můžeme v nejlepším slova smyslu. A když něco \"vypadne\" tak to příště přiděláme líp. (tady ze zúčastněných každý zasahoval jen jednou). Takže hlavu vzhůru, příště to už bude jenom lepší.
    • 37
  10. P607Olda

    Odtrhnuty zadny naraznik

    No, otázka zní jinak. Chytí barvu přesně, anebo to bude vidět? Bude to kytovat a brousit? Cena je včetně odstrojení? Počítá do ceny i ty drobné díly okolo? Rozhodně bych se orientoval podle referencí té lakovny, tedy podle toho, zda ho všichni chválí, nebo ne. Nízká cena za jeden díl je asi 100 E, a těch ušetřených 30 E tě bude dost mrzet, pokud to bude udělané blbě (a také pak při prodeji).
    • 7
  11. P607Olda

    Okno Google vlastní hledání

    Opera mini na tabletu funguje perfektně, díky za radu.
    • 23
  12. P607Olda

    Garážové vrata ne vždy dojedou

    Cvaka? Preskakuje prevod? Sundej kryt a vyzkousej.
    • 8
  13. P607Olda

    Garážové vrata ne vždy dojedou

    Taky tam může být studený spoj - měl jsem v několika jiných zařízeních, není to vyloučeno, těžko se to hledá. Asi prohlídnout desku, případně lupou.
    • 8
  14. P607Olda

    Garážové vrata ne vždy dojedou

    Jestli tam máte fotobuňku, tak ta může blbnout (já v ní měl vyschlé elektrolyty:cool:). Pohon vrat je citlivý na překážku, takže: 1. buď nastavit menší citlivost (nastavovací prvky bývají přístupné, anebo viz návod) 2. anebo tam něco háčí - zkontrolovat volný chod, promazat kolečka - zkuste to ručně s odpojeným pohonem
    • 8
  15. P607Olda

    307 nestartuje

    Kde se nacháziš?
    • 7
  16. Takže doplním moje doporučení: Nečas Zábřeh 583 411 572:super
    • 7
  17. tady se píše o tom servise:mad: [upravil dne 4.6.2013 12:12 od P607Olda]
    • 7
  18. V Olomouci je ARTCOM, a Auto Fajt - pokud tedy jde o úplné informace. I jiné servisy, stačí tady hledat, komu rozebrali auto a pak byl nespokojen - už si nepamatuju, který servis to byl - jednalo se tuším o 807 rozborku motoru.
    • 7
  19. :D:D není jedno do jakého servisu jdeš \"hlavně když je blízko\". Pokud uvažuješ takto, tak nebereš do úvahy zkušenosti jiných a budeš si muset nasbírat svoje zkušenosti, dobré i špatné.
    • 7
  20. P607Olda

    muxové páčky

    Fotka nebo výkres?
    • 30
  21. P607Olda

    Předčasný dárek k narozeninám!

    Narovnat to nebude dokonalé, výměna blatníku a následné lakování je samozřejmě lepší a dražší. Právě proto nezpůsobí žádnou škodu, když to zkusí vyrovnat.
    • 30
  22. P607Olda

    Předčasný dárek k narozeninám!

    Nepůjde to narovnat? Zkus rukama.
    • 30
  23. P607Olda

    praslký první díl výfuku 106

    Zavaření. Navštiv vesnického opraváře v okolí svého bydliště \"jj\", ať předvede umělecké dílo. Za půl hodiny, cena cca 300 Kč.
    • 6
  24. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Kolik žere při 90 km/h po rovině? 4,8 l? V tom případě je motor v pořádku. Je to na tvém roznodnutí, kolik bude žrát. Kdysi jsem psal jinde: Trénuj, pod 7 dáš určitě i po městě. Borec přijel s Oktávkou TDi, říkám, kolik ti to žere, prý 6,5. Pujč to sem, a zajel jsem mu stejnou trasu (Toruń - Bydgoszcz) za 5,3 a prakticky za stejný čas (jsou tam kolony, pořád jsme stejně jeli v koloně). Na druhý den to stejný borec zajel taky za 5,3. [upravil dne 3.6.2013 19:17 od P607Olda] [upravil dne 3.6.2013 19:18 od P607Olda] [upravil dne 3.6.2013 19:18 od P607Olda]
  25. P607Olda

    Vybíjanie batérie P205

    Např. špatně zapojené rádio...
    • 11
×
×
  • Vytvořit...