Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Diagnostika Olomouc

    Taky Zábřeh. Dělají dobře. Mají svůj styl: - nedělají samotnou \"diagnostiku\", dělají opravu, přitom způsob nalezení závady je zdarma (diagnostika, emise), opravují z svých dílů, s plnou zárukou, nevolí dočasné řešení (např. čištění některých čidel), protože vědí, že se to za 3 měsíce vrátí a oni budou ti špatní. - neradi dělají upravovaná auta - i když jsem tam už viděl \"léčit\" tuningy, které žraly, nejely a střílely do výfuku - práce mají hodně, což je svědectví dobré práce. - tel. 583 411 572
  2. P607Olda

    dobíjení baterie/palivoměr

    To má nějaký důvod, nejspíš se zadírá nějaké ložisko anebo nenapíná napínací kladka. Kontroluj to denně.
    • 7
  3. Norové píšou, že v Šumperku bude pršet v pátek, pak trochu v úterý a zase v pátek. Tak jsem zvědav. Teploty moc nevycházejí, v reálu je mnohem víc. Teď je zase horko, ale nemám tu teploměr. [upravil dne 7.8.2013 12:33 od P607Olda] [upravil dne 7.8.2013 12:34 od P607Olda]
  4. P607Olda

    Dobře mu tak:super

    Obě auta měla poškozený celý bok.
  5. P607Olda

    Dobře mu tak:super

    Zezadu
  6. P607Olda

    Dobře mu tak:super

    TDI nedobrzdil stojící zácpu na dálnici. Mmch, jel s dcerou na přijímačky - takže místo aby jel opatrně, tak zasklil i přijímačky. Parťák je náš, byl starý 1 měsíc.
  7. P607Olda

    ZVLÁŠTNÍ TANKOVÁNÍ.

    Taky bych to nezatracoval. Ke 200 od šéfa si přidej svých 1500 a máš na plnou. Nechci zabíhat do podrobností, ale i opilý 70- letý šéf může být laskavý šéf. Záleží, jak daleko ho vezeš za těch 200, možná je to dobrý džob (i při 100 km, protože vezeš i sebe a možná ještě někoho). A taky jaký máš plat - jestli nemáš náhodou přidáno právě proto - z firmeního se mu líp dává, než z kapsy - z kapsy to ber jako symbol dobré vůle. [upravil dne 7.8.2013 11:16 od P607Olda]
  8. P607Olda

    ZVLÁŠTNÍ TANKOVÁNÍ.

    I když bereš už mockrát za 200 Kč 0 (nula) litrů benzínu, ještě nikdy nedošel benzín. Divné. Je fakt, že (200/35=5,7 litru) si plovák v nádrži nevšimne.
  9. P607Olda

    dobíjení baterie/palivoměr

    Určitě zkontrolovat dobíjení baterie. Při nastartovaném motoru, zapnutých světlech, musí být na baterii 14,5 V. Také načíst diagnostiku, jestli tam bude zapsaná nějaká závada dobíjení. Ostatní chyby mohou být způsobeny nedobíjením, nebo poklesem napětí - nejprve řeš to dobíjení. (Kdoví, jestli dojedeš domů - raději to voltmetrem změř už u práce, abys mohl něco udělat - půjčit si baterku, nebo jet bez světel)
    • 7
  10. Taky bych řekl, že spíše Štědrý. olda: video není dostupné.
  11. To jsem psal z tabletu, tak jsem byl strohý. Samozřejmě si musíš opatřit papír a schema si kreslit. Dva kontakty budou podsvit a kostra žároviček. Takže kde se objeví +12V po zapnutí podsvitu, tam to je. Kostru najdeš ohmmetrem. +12V přes klíček půjde na běžec přepínače. Najdeš voltmetrem, objeví se po zapnutí klíčku. Podívej na konstrukci přepínače, najdeš, který kontak je neustále spojen s běžcem - bude to protáhlý kontakt anebo bude uprostřed. Další 4 kontakty budou polohy přepínače 1 až 4. Poznáš tak, že budeš +12V připojovat postupně na piny konektoru anebo kablíky a ventilátor se rozběhne postupně na různé rychlosti - na 4. rychlost naplno. Možná to bude dělané tak, že 1. je odpor, 2. je jiný odpor a 3. jsou tyto odpory paralelně. K propojování můžeš použít žárovku 12V 60W ze světel - kdyby ses spletl, tak nenastane zkrat. Promiň, že píšu tak podrobně. Pro elektrikáře je to samozřejmé, ale protože se ptáš, tak ti to asi samozřejmé není. [upravil dne 5.8.2013 21:17 od P607Olda] [upravil dne 5.8.2013 21:17 od P607Olda]
  12. https://www.youtube.com/watch?v=dnuEe5CjOO0
  13. http://www.yr.no/place/Czech_Republic/Olomouc/%C5%A0umperk/long.html docela to vychází. Nedělní déšť předpovídali 3 dny předem, ač to bylo v těch hicech neuvěřitelné. Samozřejmě si tam vepište svoje bydliště. [upravil dne 5.8.2013 14:18 od P607Olda]
  14. Aktuální, nevzpomněl si někdo? Spíše teda starší generace, je to ze šedesátých let.
  15. P607Olda

    těhlice

    Když naboural blatník, tak může být pohnutý blatník, tedy vrch tlumiče.
  16. Žhaviče? \"ide ako hodinky\" - vždy po zahřátí, anebo jen někdy?
    • 7
  17. Dva kontakty budou podsvit a kostra žároviček. +12V přes klíček půjde na běžec přepínače. Další 4 kontakty budou polohy přepínače 1 až 4.
  18. Je to trochu jinak - v podstatě celosvětové hnutí, které chce upozornit na to, jak svět blbne kvůli náboženství.
    • 9
  19. P607Olda

    Odhad prodejní ceny vozu P307

    Kdyby to bylo hezké, podívali bychom se na to.
  20. P607Olda

    Odhad prodejní ceny vozu P307

    Dej fotky, jak je \"ochytané\" a jaký je lak. Stejně to někdo koupí, stočí a vydělá na tom. Známý shání, ale \"zánovní\". Pokud je Tvoje v zachovalém stavu (což u Peugeota není výjimkou), tak by se mohl mrknout.
  21. P607Olda

    Kontrolka motora

    Jestli žere olej, tak jsou to guferka na ventilech. Oprava asi za 3500 Kč (jestli máš 16-ventil tak dražší). Odkládat to nemá cenu, bude se to prudce zhoršovat, takže jen marně valíš peníze za olej.
    • 11
  22. P607Olda

    Kontrolka motora

    Souhlas, změř a dolej olej, pak uvidíš.
    • 11
  23. P607Olda

    Čím zalepiť penovú opierku.

    Vyzkoušej zespodu.
  24. P607Olda

    teče olej 406 HDi

    jj, největší sviňárna byla nějaká mrazová zátka mezi motorem a převodovkou (u benzína), těžko se to hledalo i opravovalo
    • 21
  25. P607Olda

    Čím zalepiť penovú opierku.

    Sekunďák nebo Chemoprén, stejně to bude vidět. Zkus sehnat jinou opěrku, nebo celý pár.
×
×
  • Vytvořit...