Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. to vypadá na konektor od hlášení ojetých destiček. Na zkoušku je lepší dva lidi: jeden to ukostří a drží, druhý při nastartovaném (anebo zapnutém zapalování) šlápne na brzdu. Kontrolka se rozsvítí?
    • 6
  2. P607Olda

    Nedovření dveří

    Koupeny a namontovány nové aktuátory na obě strany. Cena 2 x 2450 Kč. Po týdnu zatím OK. [upravil dne 5.12.2013 11:20 od P607Olda] [upravil dne 5.12.2013 11:21 od P607Olda]
  3. P607Olda

    stahovanie okna

    Otevřete úplně a pak ihned zavřete až do úplného zavření. Pozn. ode mne: měj přitom nastartováno.
    • 6
  4. Proč tak málo? 2,7 má rychlejší rozjezdy!!!:D:D
  5. V prodejně pro elektrikáře - nevím, kde teď bydlíš - např. Elpremo, Janča, Rexel atd. Si tam zavolej. Neznám přesně ta označení, ale zde http://www.janca.cz/eshop.php?action=productDetail&pid=7&page=2 16 mm2 vychází přes 50 Kč za metr. [upravil dne 4.12.2013 19:43 od P607Olda] [upravil dne 4.12.2013 19:43 od P607Olda]
    • 13
  6. Tak jsem se díval do záznamů, 4007 má za první pololetí spotřebu 7,05 (ujeto asi 30 t. km). Je to podobné, jako eltonova 5008 (v podpisu máš 7 l). Takže s tím žraním u 4007 to nebude tak horké - spotřeba je přesně stejná, jako 5008 2,0 HDi - eltonova.
  7. \"Jinou jízdu\" jsem si užil dost, asi 300 t. km v třílitrech. Po dojetí do cíle a předjetí všech jsem měl takový divný pocit - stálo to za to? a proč mě nikdo nevítá, když jsem jel rychle? Pacho69: takové jízlivé příspěvky jsou, proč tady nerad chodím. Taky bych tě asi dokázal zkritizovat a zesměšnit. Asi by ses divil, jak je 4007 spolehlivá, (po 225 t. žádná závada, vyměněny pouze dva čepy řízení), ta francouzská auta se mohou schovat. A předpokládám, že jsi v 4007 nikdy nejel, když už tak zasvěceně kritizuješ. [upravil dne 4.12.2013 20:06 od P607Olda]
  8. P607Olda

    Životnost alternátoru

    Statistika nuda je, zná však přesné údaje... Takže ještě doplním: - na Peugeotech - vydržel min. 250 a max 400, ostatní případy mezi těmito [upravil dne 4.12.2013 19:50 od P607Olda]
    • 44
  9. Anebo to máš nějaké připečené - zablokované. Kolega normálně jezdí s 4007, 2.2 HDi 115 kW. Teď má půjčenou 407 1,6 HDi a zvlášť zdůrazňoval po několika tisíci km, že motor je silný a živý a hlavně tolik nežere.
  10. Tam bude finta. Ty to určitě vyndaváš, když je ve vytaženém stavu. Zkus ho zasunout a pak vyndavat.
    • 11
  11. P607Olda

    zadní náprava

    \"rozjíždět\" - technický termín - znamená co? Ale abych nebyl strohý: je potřeba vlézt pod auto a zkontrolovat všechny vůle. - klepání - obvykle svislé tyčky stabilizátoru - sjíždění gum - vodorovné tyčky a pak nutná geometrie Kola do A jsou u 406 normální. [upravil dne 4.12.2013 14:43 od P607Olda]
    • 13
  12. P607Olda

    Životnost alternátoru

    Jj, 250 až 400 t. Mám vyzkoušeno asi na 5 autech. [upravil dne 4.12.2013 14:36 od P607Olda] [upravil dne 4.12.2013 14:38 od P607Olda]
    • 44
  13. P607Olda

    Kód Philips 4050 (Bez VINu)

    No tak jo, zase si nebudu mít s čím hrát...
    • 13
  14. P607Olda

    stahovanie okna

    dole
    • 6
  15. P607Olda

    stahovanie okna

    Zresetovat, viz návod. Držet tlačítko dlouho, nebo tak nějak.
    • 6
  16. pískají přední, nebo zadní? [upravil dne 3.12.2013 20:36 od P607Olda]
    • 18
  17. P607Olda

    Světla - nastavení

    A luxusní
    • 27
  18. P607Olda

    Světla - nastavení

    Na cvoky to chce: - teplo!!!! jinak je zlámeš - cvik, trénink - dobrý nástroj, viz obr. Musí být z dobrého materiálu, koupený je drahý, kolem 400 - mít koupeno rezervní asi 20 ks. Až uvidíš, jakého jsou tvaru, možná budou pasovat levné z Mototechny na Š105. Nástroj: zkus upravit kvalitní starou vidličku, odstranit prostřední zub (zuby). Při páčení je vhodné podložit kouskem plastu, aby se nepodřel lak. Až to sundáš poprvé, zjistíš, že je to brnkačka.
    • 27
  19. P607Olda

    Světla - nastavení

    Nebylo to přilepený?
    • 27
  20. P607Olda

    Servis a údržba

    A ještě tedy doplním: Při výměně oleje se kontroluje podvozek, vůle v něm a brzdy (destičky, kotouče). Vyměnit můžeš také brzdovou kapalinu a chladicí kapalinu, výrobce předepisuje asi co 2 roky. Ostatní závady bych opravoval, až se projeví. [upravil dne 2.12.2013 11:55 od P607Olda]
  21. P607Olda

    Servis a údržba

    Psal jsem jinde, tak jenom nakopíruju celý příspěvek: Oscanuj si celý TP (technický průkaz). Veď si tabulku, kdy se vyměňoval: 1. olej v motoru (interval 20t.) 2. vzduchový filtr (interval 40 t.) 3. pylový filtr (20 t. nebo jednou ročně, záleží, jak máš choulostivý nos) 4. filtr nafty (interval 40 nebo 60 t.) 5. olej v převodovce (já měním po 60 t., ale není to povinné) 6. rozvody (interval 120 t.???) 7. termín STK (max. interval 2 roky, přesně na den) Intervaly si upřesni podle svého auta. Pokud nemáš důvěryhodné záznamy od předchozího majitele, nechej vyměnit olej v motoru. A ještě důležitější (!!) je udělat rozvody. Když se zanedbají rozvody a přeskočí řemen, tak hrozí oprava za asi 50 tisíc. Tak hodně úspěchů. Moje rady nemusí být definitivní - sejde se tady více názorů a ty si vybereš. [upravil dne 2.12.2013 11:51 od P607Olda]
  22. Pokud vím, tak olej se mění stejně jako u manuálu. Tzn. podle výrobce nikdy, já budu měnit jako u manuálu, tedy po 60 t. km.
    • 10
  23. P607Olda

    Kód Philips 4050 (Bez VINu)

    Podíval bych se na něj, ale musíme nějak domluvit předání.
    • 13
  24. Na koupené kleštiny jsem připevnil kabel, průměr jádra 5 mm, takže asi 16 mm2, anebo kup 25 mm2. Spoj je zamáčknutý, možná by neškodilo propájet. Cenu nevím. [upravil dne 30.11.2013 14:32 od P607Olda] [upravil dne 30.11.2013 19:19 od P607Olda]
    • 13
  25. P607Olda

    Spínačka? (406 Old)

    Mechanická část: psal jsi, že jde moc lehko, polohy nejsou aretované. Elektrická část: probliknutí. Začal bych tím, že bych zpět vyměnil relátka za bočníky (i když moc nechápu, jak je to udělané, relátka ano, ale co jsou to \"bočníky\")? Jestli to souvisí s dodatečnou úpravou. A když bliká jen pravé, tak proč?? Jestli nějak lepí to relé, nebo co se děje.
    • 12
×
×
  • Vytvořit...