Aditiva jsou u dva druhy. Jedno pro FAP - má vlastní nádrž vedle palivové a pokud máš FAP, musíš ho doplňovat ( tuším se jmenuje Eloys ) a pak někdo leje do nafty aditivum ( VIF, Castrol ) a samozřejmě tankujem na pořádných pumpách. Tohle aditivum je tam hlavně aby se lépa mazalo vysokotlaké čerpadlo CommonRailu. Je totiž docela náchylný a to u všech značek, ne jen Peugeot. Když ho přidřeš ( třeba mizernou naftou ) jsi v pasti. Osobně leju VIF, spíš pro sichr a taky ne vždycky ( jen když nezapomenu ) - držím se hesla, když už nepomůže tak neuškodí. Co se týče startování, osobně nepozoruju rozdíl s adityvy a bez. v -20 se motor párkrát otočí a chytne. Tankuju OMV a zatím nebyl problém. Aditiva do nafty jsou na zvážení každého majitele. pixla VIFu stojí asi 250,- a vystačí snad na 1000 litrů, takže na finačně zanedbatelné a pokud to trochu pomáhá, proč ne
Hlavně, než koupíš - VIN do sekce, kde ti ověří servis a pohlídej najetý km. Můžeš trefit na pěknej kousek a taky na stočenej krám. Pak za to ovšem nemůže auto, ale prodávající
Jasně 307 je trochu zlobivý auto, ale co se týče prostoru pro posádku, výkonu, spotřeby a designu, jsem spokojenej a nelituju ( i když mi neorigo alarm zabil BSI a investoval jsem měsíc po koupi 10tis. ) U vyskoýho počtu km počítej s FAPem, dvohmotovým setrvákem a nejlíp před koupí origo diag. Zkouknout chyby a live data, korekce vstřikovačů ( čím vyšší čísla tím hůř ), tlaky turba ( cca 1bar ), stav FAPu ( ať ho nemusíš kuchat hned )
Projdi forum, 307 s 2,0 HDI má své bolesti ( přece jen jeden z prvních týhle třídy ) ale já jsem spokojenej a dokud se bude točit, nedám