Přejít na obsah

twoolf

Uživatel
  • Počet příspěvků

    700
  • Registrace

Vše od uživatele twoolf

  1. twoolf

    Hrkanie a vrzganie

    horní uložení zadních tlumičů ?
  2. řešil jsem s p206. Bylo mi řečeno, že N1 nemá vliv na provoz, závisí na tom,kolik je míst v TP. N1 určuje jen možnost odpočtu DPH. Změnit to ale nejde. Měl jsem možnost fakt pěkný 206 pro přítelkyní, ale nějaký pako to nechalo registrovat jako dvoumístné N1, byť to sedačky mělo od výroby. Známý na STK mě varoval, že je to o hubu...
  3. twoolf

    spojka 307 sw

    no tak to je spojka....aky tam mas zotrvacnik? Nieje vzdy nutne menit zotrvacnik.... měl jsem totéž po výměně lamely za jinou, trochu jetou, po pár stech km si to v pohodě sedlo a funguje dobře
  4. kouknu na to, je fakt, že jsem v závěji nechal celý dekl z pod motoru
  5. Ahoj lidi, jediný snímač tlaku turba je na horní straně intercooleru? Po dlouhé době jsem v nouzáku a diag. sdělila přerušený obvod, nebo zkrat na kostru. Konektor je na první pohled OK, tak se nechci hrabat v něčem co funguje. Díky [upravil dne 27/2/12 07:17 od twoolf]
  6. twoolf

    peugeot 307 vs. Xsara Picasso

    takže opravdu je v Xsaře 70 kW 8mi ventil, 307 má 16V a 80kW Máte někdo zkušenost s tím 70kW motorem? Přece jenom pěkná 307 ne combi dv. v 1,6i je o třetinu dražší, něž Xsara. Nebo kdyby měl někdo 307 na prodej ???
  7. Ahoj lidi, přemýšlíme o druhém autě do rodiny, koukáme po uvedených autech v 1,6 benzín - málo km ročně. Máte někdo zkušenosti, jaký je v nic rozdíl ? P udává 80kW, C 70kW Reálné spotřeby, poruchovost motoru, na co si dát pozor... díky všem
  8. podle mě jsi natankoval slušnej humus... Osobně bych filtr raději vyměnil, pro sichr
  9. -27, obyčejná nafta bez aditiv, nalítáno 225tis. a na první pokus, 2-3 otočení motoru
  10. tak jsem se pustil do výměny horního uložení, protože klepání už mi lezlo na nervy. Nové tlumiče + kompletní uložení. Složil jsem to snad stokrát. Vůle jak prase na obou, cca 8mm. Neklepalo to, ale přímo mlátilo. Nacpal jsem pod to silné o kroužky, protože auto odstavit nemůžu a strávil jsem u toho celý víkend. naprostý klid. Při detailním srovnání jsou jiné ty horní misky, ale zdaleka ne tolik, kolik to hodí po složení. Tohle kluci fakt nevymysleli, nebo neoriginální výrobci mají na ho_no kopyta...
    • 43
  11. twoolf

    Problém s ostřikovaním

    když se to stalo mě, rozebral jsem páčky, lovil se v kabeláži... když jsem zjistil, že je bordel v te kuličce, málem mě jeblo... oprava na 5 minut
    • 9
  12. twoolf

    Poloha zklopených el. zrcátek

    jj, nejdřív vyčistit a promazat nevím o tom, že by šlo štelovat
  13. twoolf

    Problém s ostřikovaním

    normálka. motůrek se točí buďto na jednu, nebo dtuhou stranu. Obvykle se v něm sekne jen kulička, která má za úkol ucpat druhou díru, když jedna teče. Měl jsem stejné příznaky, vyčistil jsem a šlape dodneška.
    • 9
  14. Takže opraveno, ovšem nakonec trochu jinak, než bylo plánováno... Vyskytla se možnost získat pevný setrvák s novou spojkou, přítlačákem a ložiskem skoro zadarmo, ovšem z verze 66kW. Setrvák má stejný průměr, ostatní rozměry taky OK, jen je lehčí a to skoro o dvě kila. Vzhledem k taktéž nutné výměně trosek převodovky ( alfa Romeo JTD za pěkně děkuju od kamaráda, kupodivu má stejné převodové poměry, jen pětka je o kousek rychlejší než originál ). Takže jsme to dali dohromady a vyzkoušeli. Resume. Motor není nijak výrazně tvrdší ( asi jsem zdravou dvouhmotu nezažil ) Na volnoběh klidný běh, tichoučko ( asi jako mojé láska XUD9 ). Co mě zarazilo je brutální akcelerace, bez pazvuků a cukání, prostě kontinuální klidný tah. Do otáček jde o hodně lépe i pod zátěží, trochu hůř snáší podtáčení, ale nad 2500,- je to raketa. S původním kousnul tak 1800 ot. teď si říká alespoň o 2000. Holt to není TDI, ale je to návykový. Asi jako u 1,6 HDI. Víc točit ajede jak z praku. Chová se to tak trochu jako když se na 120 staáčely setrváky Ale jede fakt pěkně Celkové náklady na opravu 1000,- za materiál + vlastní práce a čas při schánění dílů, tak nezkuste to Co udělá spotřeba a další provoz budu informovat
    • 36
  15. převodovka na crakáči stojí cca 5000.- slušná. Až se to svaření rozletí na kusy, je to práce na dva dny to dát do kupy. Přístup je tam pěkně naprd...
    • 36
  16. hadice s ovládacím podtlakem mezi el. ventilem a egr. je přerušena a zaslepena. Funguje to v pohodě, jednotka si ovládá elmagnet, ale egr je stále zavřený. Když jsem to měl zapojené, motor nepříjemně houpal kolem 2500 ot. Teď ok. Jestli to líp jede těžko říct. Žádná kontrolka nesvítí.
    • 15
  17. Trochu si přisadím k tématu. Na mém motoru je egr odpojen jen na podtlaku a žádné problémy s ním nejsou. Prý by bylo lepší pod něj ještě udělat záslepku. Je to starší typ s ovládáním podltlakem přes elektroventil. co vy na to?
    • 15
  18. však proto jsem založit tohle vlákno. Dvouhmota má špatnou pověst a přiživuje ji spousta lidových mouder. Chci hlavně rozhýbat diskusi na tohle téma
    • 36
  19. jednohmotu neřeším, když už tak dvohmotu, kterou můžu mít v kompletní sadě za 14tis. nýtování se taky nebojím, dělá to tu firma profesionálně. Už jsem odtud řešil hodně spojek a nikdy nebyl problém. Naposledy lepily bráchovi spojku na BMW 325D a naprostá spokojenost. Navíc na pevné spojce není co zmršit Kdybych chtěl jednohmotu, mám tady motor 1,9TD z Xsary, rozměrově je totožný, včetně průměru spojky a hmotnosti celé sestavy. Porovnával jsem s origo jednohmotou pro HDI. Přece jen se v motorech hrabeme dost, ale spíš po mechanické stránce, elektro mě nebere.
    • 36
  20. tak a to je celý ten zázrak, který se prodává za nskutčných skoro 20tis. zatím zjištěné ceny oprav : repase spojkové lamely 500,- převodovka z vrakoviště 2000,- ( Alfa Romeo 2,0JTD ) se zárukou na funkčnost ( vzhledově jak nová, auto picnuté na zadek ) přítlačák z vrkoviště, jako nový 500,- spojkové ložisko SKF nové 350,- setrvák - pokud jen ta futra tak cca 100,-
    • 36
  21. pro pořádek, druhá \"odhmotněná \" část setrváku [upravil dne 3/7/11 15:32 twoolf]
    • 36
  22. podle prvotního zjištění je problém, ne v samotnách pružinách, ale v jejich uložení na čepy jsou tam plastová ( !!!! ) pouzdýrka, která jsou tak vytlučená, že se hýbe celá sestava v rámci těchto vůlí a vůbec se do tohoto pohybu nezapojí síla samotných pružin. Celková vůlke na obou čepech je cca 1,5 mm. Kovový zvuk vydají pouzdra pružin, která se v koncovém bodě dotknou samotného setrváku a klepnou. Zkusíme udělat nová pouzdra a osadit do setrváku. o Výsledku budu informovat.
    • 36
  23. celou sestavu vystřeďuje tenhle plastová kroužek, do větších ok pružin zapadají čepy, které jsou součástí sejmutého vršku setrváku.
    • 36
  24. detail pružiny, která se stará o samotné tlumení pohybu. Je jich šest a drží na čepech.
    • 36
  25. samotný vnitřek setrvačníku. Po kupě ho drží jedna ságrovka ( zajištěné ložisko ), jinak nic. [upravil dne 3/7/11 15:20 twoolf]
    • 36
×
×
  • Vytvořit...