Takže opraveno, ovšem nakonec trochu jinak, než bylo plánováno... Vyskytla se možnost získat pevný setrvák s novou spojkou, přítlačákem a ložiskem skoro zadarmo, ovšem z verze 66kW. Setrvák má stejný průměr, ostatní rozměry taky OK, jen je lehčí a to skoro o dvě kila. Vzhledem k taktéž nutné výměně trosek převodovky ( alfa Romeo JTD za pěkně děkuju od kamaráda, kupodivu má stejné převodové poměry, jen pětka je o kousek rychlejší než originál ). Takže jsme to dali dohromady a vyzkoušeli.
Resume. Motor není nijak výrazně tvrdší ( asi jsem zdravou dvouhmotu nezažil ) Na volnoběh klidný běh, tichoučko ( asi jako mojé láska XUD9 ). Co mě zarazilo je brutální akcelerace, bez pazvuků a cukání, prostě kontinuální klidný tah. Do otáček jde o hodně lépe i pod zátěží, trochu hůř snáší podtáčení, ale nad 2500,- je to raketa. S původním kousnul tak 1800 ot. teď si říká alespoň o 2000. Holt to není TDI, ale je to návykový. Asi jako u 1,6 HDI. Víc točit ajede jak z praku.
Chová se to tak trochu jako když se na 120 staáčely setrváky Ale jede fakt pěkně
Celkové náklady na opravu 1000,- za materiál + vlastní práce a čas při schánění dílů, tak nezkuste to
Co udělá spotřeba a další provoz budu informovat