Jump to content

Paolo52

Uživatel
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Paolo52

 • ID člena
  18874
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Myjava
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdravím všetkých, trocha oživím tému \"TRIPPLING\", neprišiel medzičasom niekto na to, ako zapojiť do Peugeot 407? Trippling 1.0 mám vyrobený a úspešne využívam v Škode Felicia.
 2. Paolo52

  Oprava reproduktoru?

  Oprava reproduktorov: Miroslav Ledvinka Na vysočině 664/8 104 00, Praha 10 Telefon: 737 104 306 nebo 272 703 641 Pán mi opravoval 4ks repro do auta, poslal na dobírku.
 3. Dnes by som už použil iné SPDS. Tieto slabo svietia. Ešte pár praktických rád: Po zapojení už za týždeň prestávali svietiť jednotlivé LEDky.Keď prestala svietiť asi polovica LED, som ich vyreklamoval. V elektrickej sieti vozidla sa vyskytuje veľa rôznych napäťových špičiek, najväčšie sú počas štartovania.Nakoľko sa SPDS rozsvietili už po zapnutí kľúčika zapaľovania, počas štartovania dostali LEDky poriadne zabrať. Rieši sa to elektronickým obvodom,ktorý obsahuje i filter napäťových špičiek, kde sa SPDS rozsvietia až po naštartovaní. Tieto spínače Svetiel Pre Denné Svietenie sa dajú bežne kúpiť. Ja, ako elektronik-rádioamatér so si to vyrobil. [upravil dne 16/3/14 11:36 od Paolo52]
 4. SPDS som použil tieto:
 5. Kábel k obrysovým svetlám som pomocou modrej rýchlospojky pripojil ku konektoru ľavého reflektora.
 6. Zdravím všetkých, SPDS, ktoré som použil ja majú 3 pripojovacie káble, farby si už nepamätám: jeden na kladný pól , kde je napätie po zapnutí zapaľovania, druhý na kostru /mínus pól/ a tretí na obrysové svetlá.Kladný pól som pripojil na poistkovú skrinku v motorovom priestore vedľa akumulátora./červená rýchlospojka/.
 7. Zdravím, ja som mal pôvodný aku VARTA 12v 6o Ah 640 A, vyrobený vo Francúzsku v 11/2005, mal ešte nalievacie zátky. Vydržal 7 rokov-1 článok KO, ostatné OK. Syn má v aute /Diesel/ VARTA BLUE DYNAMIC 74 Ah 680 A, vyrobený v České Lípě v 8/2008, je stále v kondícii a v zime v mrazoch točí motorom ako divý.
 8. Paolo52

  PZP

  Ja v Komunálnej poisťovni-88,- EURO ročne.
 9. Pri výbere auta PEUGEOT som si bol plne vedomý jeho menšieho objemu kufra, no prioritu mali iné skutočnosti: po sklopení zadných sedadiel vznikne rovná, dlhá plocha bez \"schodíkov\", kde sa relatívne pohodlne vyspia 2 osoby/čo na dovolenke i využívame/ a batožina včítane 2 skladacích bicyklov a chladničky tam tiež vojde. I okrem toho je P407 u mňa srdcová záležitosť.
 10. Nebolo treba použiť ziadnu kvapalinu na uvolnenie, šli celkom dobre.Pre istotu som povoloval systémom : povoliť-vrátiť zpátky.
 11. No,hoci som vyučený automechanik, robil som to po prvý raz, tak som sa s tým zoznamoval a dosť piplal, ale dalo sa to.
 12. Zdar,žhaviče som robil minulý rok, tak sa pokúsim to zhruba popísať:demontovať nasávaciu hadicu ku vzduchovému filtru, teleso vzduch. filtra, naftový filter, možno i nejaké drobnosti-už si nepamatám. Pôvodné žhaviče boli zn. BERU, ja som mal vadné 2 kusy- na 2. a 4. valci. Po skúsenostiach a podla referencii som použil nové tiež tejto značky a typu. Sú síce drahé ale aj dlho vydržia.Povoluj ich opatrne, aby ti časť nezostala v hlave valcov, na nových potri závit medenou pastou, aby sa nezapiekli a pri ďalšej výmene šli ľahko odkrútiť.Pri tejto príležitosti som demontoval, rozobral a vyčistil aj EGR ventil- je dobre prístupný. Prajem veľa úspechov, prípadne napíš, ako sa ti darilo.
 13. Potom demontovať tento štift a vyšróbovať tú skrutku čo drží alternátor. A samozrejme odpojiť káble. A altík je vonku. Pri tejto príležitosti je skvelá možnosť z mazacej trubky turba vybrať to nešťastné sitko. [upravil dne 4/3/13 16:04 od Paolo52]
 14. Zdravím, tak som sa do toho pustil.Najprv treba zhodiť klinový remeň, potom demontovať celý katalyzátor a hrubé hadice k medzichladiču turba. Ďalej tepelný štít turba a držiak katalyzátora.
 15. Zdravím, u akej firmy si kúpil tie kladki CAFFARO?
×
×
 • Create New...