Přejít na obsah

307rg

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 366
  • Registrace

Vše od uživatele 307rg

  1. 307rg

    1.6 16v nestartuje

    Tiež by si mohol napísať čo je to dlhšia doba. Vyzerá to na zablokovaný imobilizér, ale z akého dôvodu, to už by som iba hádal. Lenže to by potom nemohlo ísť to palivové čerpadlo, ktoré ako píšeš, si opravil.
    • 44
  2. 307rg

    zlé radenie rýchlostí

    Asi to zle zložili, stáva sa niekedy aj to, ovládacie lanká alebo kĺby. Ale píšeš, že ti tu spojku niekto menil, takže nemáš o čom rozmýšľať, jednoznačne reklamácia.
  3. 307rg

    Jde vám ServiceBox?

    Čím menej toho poskytuje automobilka, o to viac sa potom dostáva na warez. Určite to nie je šťastné riešenie. Je to trend v dnešnej dobe asi u všetkých, no nemyslím že je to šťastné a rozumné riešenie, fakt by pomohol aspoň nejaký obmedzený čas na nejaké drobnosti, resp. na uistenie sa, či hľadám správny diel. Očakávam že v blízkej budúcnosti sa objavia aj nejaké ofline riešenia ako to bolo keď bol ešte net iba v plienkach. Nič s tým nenarobíme, ale nebudem im to predsa chváliť. Podľa mňa sa im tie zisky z toho spoplatnenia vrátia ako bumerang.
  4. 307rg

    Jde vám ServiceBox?

    No je to ich vec. Ale u mňa peugeot skončil. Je to presne tá pomyselná posledná kvapka, kedy moja trpezlivosť s nimi skončila. Spoplatneného tam bolo aj aj predtým dosť, diely predražené že keby som si z nich mal vyskladať auto, tak by stálo asi 20 násobok ceny auta, a to nehovorím že najviac sa nabalili na veciach, ktoré vlastne oni sami zmrvili hneď odzačiatku nesprávnou konštrukciou, tak namiesto toho, aby zákazníkom sprístupnili diely za normálne ceny, tak ešte aj na tie dali nenormálnu prirážku. Zatiaľ nemám dôvod na výmenu auta, ale raz, keď bude čas na nové, tak teraz už presne viem, ktoré si nekúpim. Človek predsa za svoje peniaze má právo očakávať aj určitý stupeň služieb a informácií o zakúpenom tovare, a tiež očakáva nejaký prístup k zákazníkom, určite nie to, čo spravili teraz. Mohli aspoň nechať nejakých 5-10 minút na deň bez poplatku alebo nejakú symbolickú sumu za hodinu.... Celé zle.
  5. 307rg

    Příspěvky

    Dá sa. Ale keby som potreboval s tým autom aj niekam ďaleko, tak ta asi radšej nie.
  6. Na youtube je tých návodov celkom dosť, ťažko odporúčať niektorý konkrétny. U mňa po výmene kolíku funguje všetko OK, no ťažko niekto od kompu zistí či si to poskladal dobre alebo či tam nebolo poškodené/opotrebené ešte aj niečo iné.
    • 7
  7. 307rg

    Zle čitatelny display

    Pokiaľ by si to robil čiste iba ako prevenciu pred poškodením displeja teplom, tak to by bola úplne zbytočná robota, jedine čo pomôže, neparkovať priamo na slnku, čo samozrejme vždy nie je možné. V interiéri zaparkovaného auta, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu bude vždy privysoká teplota, aj keby si mal prístrojovku napríklad bielej farby. Okrem toho by to ešte aj hnusne vyzeralo, ako lacný tuning.
  8. 307rg

    307 a velikost kol

    Naposledy som tak riešil rozmery na Fiat Scudo v SR, ale je pravda, že je to už pár rokov. Možno sa odvtedy niečo zmenilo, no nevidím dôvod aby ti nezapísali napríklad aspoň tie 16 tky, ktoré sa bežne predávali hlavne ako hliníkové v lepšej výbave. Odporúčam informovať sa na polícii, resp. u nás to má na starosti dopravné oddelenie mestkého úradu, samotný TP potom vydáva polícia. Potvrdenie o možných rozmeroch by mal vydať priamo zástupca peugeotu pre ČR, no určite ho nevypisujú zadarmo ale za poplatok, koľko to bolo už si nepamätám, navyše dnes to môže byť iná suma.
  9. 307rg

    307 a velikost kol

    Iný rozmer je samozrejme možné dať zapísať do TP, ale nie hociaký aký ťa napadne, iba taký, ktorý schválil výrobca konkrétneho tipu auta, potrebné je potvrdenie od výrobcu, resp. jeho oficiálneho predajcu v štáte, to samozrejme nie je zadarmo. Boli časy keď do TP zapisovali úplne všetky rozmery ktoré je možné na aute použiť, dnes obyčajne dajú iba tie, ktoré sú na aute, a zvyšok je tvoja starosť. Doba biznisová. Ale pozri sa do TP poriadne, alternatívne rozmery sú zvyčajne písané na konci TP, ako sú výnimky a dodatočné informácie.
  10. 307rg

    olej do posilovače řízení

    Ja iba doplním, že tie oleje majú jasnú oranžovú farbu a sú určené pre elektročerpadlá, ktoré majú asi takmer všetky 307čky. Do starších čerpadiel s pohonom na remenicu ( nie som si istý či sa používali aj v 307čke) bol iný typ oleja, nespomínam si na označenie, ale bol to tuším zelený olej. Takže do elektročerpadla oranžový Total DA alebo LDS, malo by to byť to isté.
  11. 307rg

    307cc koupě

    Presne tak, keď mám pred sebou kus, na ktorom z každej strany vyskočia 3 - 4 problémy, tak NEBRAŤ! Ani omylom, ani keby bol super lacný.
  12. 307rg

    307 a velikost kol

    Jasné, máš pravdu, ale pôvodná otázka bola práve na 17stky 225/50, nikdy by ma nenapadlo niečo také tam dávať takže fakt neviem, ale tiež si myslím že rozmerovo by to bol problém. Ináč keď už tam chcem narvať nejaký nezmysel, tak sa predsa s predávajúcim dohodnem na vyskúšaní na mieste, samozrejme aj s jazdou, inakšie sa to ani kupovať nedá, len tak od internetu, jedna baba povedala...
  13. 307rg

    307 a velikost kol

    medzi 205/50 R17 a 225/50 R17 je myslím celkom rozdiel
  14. 307rg

    307 a velikost kol

    No možno že na to auto bude iba pozerať, nebude na ňom jazdiť...
  15. 307rg

    Repase řízení Peugeot

    Najprv to treba presne lokalizovať odkiaľ tie zvuky idú, potom sa až púšťať do veľkých repasov (možno ani nebudú potrebné). Od počítača ti s tým ťažko niekto pomôže. A ešte by som skontroloval pružiny a ich horné uloženie, horné ložiská. Potom ak bude treba pokračovať aj s kontrolou konkrétnych častí nápravy, s cieľom zistiť čo spôsobuje tie zvuky. Nemôžeš iba tak jednoducho vyriešiť problém kým nezistíš čo je ten problém. Okrem toho si to dal do blbej sekcie, 306tka má veľmi málo spoločné s 307čkou.
  16. Ja len, že tie peniaze môžeš investovať aj do niečoho potrebnejšieho, tie naše 307čky si ich už po tých rokoch určite vypýtajú. Pri pixeloch by mal postačovať flexi pásik.
  17. Kvôli cene by som si radšej objednal iba flexi pásik viac kusov a vyskúšal to pájkovanie. Jasné že sa to robí s tým nadstavcom, ale chce to cit aby som to neprepálil alebo aby spoje neboli príliš slabé. Na tom videu to vyzerá oveľa jednoduchšie ako to naozaj je, a okrem iného tam aj chýba začiatok, príprava a očistenie kontaktných plôch. Držím každému palce kto sa do toho pustí, aby bol s výsledkom spokojný. Ale kto má displej zničený (napr. tá fólia) tak je super, že už aj ten sa dá objednať. Len pozor, na tom linku som si všimol že k cene treba pripočítať aj poštovné.
  18. Stále ostáva problém so spojením na dosku, a ani tá cena nie je práve najlepšia. No ale super že sa objavilo aj niečo pre starý model. Dúfam, že kto ho vyskúša sa s nami podelí o skúsenosti, mne zatiaľ pôvodný súži OK.
  19. Tak toto vidím skôr na poškodenie používaním nesprávnych žiaroviek/LEDiek, ktoré vyžarujú priveľa tepla. Úplne odlišná chyba oproti bežným zvyslým prúžkom.
  20. No len ten displej typu A je úplne iný typ, konstrukčne oveľa jednoduchší, tuším sú tam komplet klasické segmenty, narozdiel od typu B, ktorý je v podstate funkčná plocha s pixelmi. Nekvalitný flexi spoj (po určitom čase tepelného namáhania, zvyčajne pri státi na slnku) potom spôsobí vynechanie tých zvislých riadkov, v ktorých je spojenie na flexe nedostatočné, najčastejšie pri zvýšenej teplote sa to prejavuje. Je dosť škoda, že druhovýroba sa orientuje (nie iba u displejov) iba výhradne na model po FL, ročníky pred FL čínski súdruhovia vytrvalo ignorujú, pritom podľa mňa tých áut pred FL je na trhu v hojnom počte.
  21. By som za ten originál nedal ani tých 100€, pri parkovaní na slnku nevydrží dlho, je jednoducho konštrukčne nedoriešené už priamo z výroby. To už radšej experimentovať s tou náhradnou flexi zbernicou (ktorá je zodpovedná za problém), ale predpokladám že nebude jednoduché trafiť tlak a teplotu pri tom pájkovaní.
  22. Originál sada je nezohnateľná, v čase predaja 307čky dostupná bola, ale peugeot ju zabil cenou, preto sa jej predalo strašne málo, a ani ako použitý diel sa nedá zohnať. Asi pred cca 3 rokmi ju ponúkali ešte na Aliexprese ( neoriginál napodobenina originálu ) za viac ako 50€ ale aj s neoriginál optikou ( aj tak je dôležitý hlavne ten rámček s konzolami ), čo sa zdalo tiež dosť veľa, tak som zaváhal, a teraz to už jednoducho nezoženieš nikde. 3D tlač by to samozrejme mohla vyriešiť, lenže je potrebná nejaká predloha, ideálne to origo (ktoré sa nedá zohnať). Denné by som tam nedával, je to sice v rámci predpisov, ale denné svietenie umiestnené dole v nárazníku absolútne neplní svoj účel, pokiaľ nejazdím furt po rovine. To miesto je ideálne hlavne na kvalitné hmlovky, ktoré tam žiaľ nedali. Dokonca ani originál doplnková výbava OEM 9682 N4 nie je umiestnená ideálne, pretože je zbytočne veľmi v strede (podobne ako mlhovky po FL) čo tiež neprispieva funkčnosti, no aj tak je to stokrát lepšie ako v hlavnom svetlomete, ktoré sú absolútne nanič. To cameleo je modifikovaný celý nárazník, ten asi tiež len tak ľahko nezoženiete, a nechcem vedieť koľko by stál. Takže buď originál prestavbová sada (9682 N4) alebo vlastnoručná piplačka ( v tom prípade by som to tlačil viac na kraj ). Aj keď tie mlhovky reálne človek skutočne potrebuje tak maximálne 2 - 3 krát do roka (zvyšok času iba zbytočne oslňuje ostatných ), práve v tých málo momentoch sú na nezaplatenie.
    • 18
  23. Tam by im bolo najlepšie, aspoň by konečne slúžili na to, na čo sú určené (narozdiel od originálu v hlavných svetlometoch) ale vôbec to nie je také jednoduché prerobiť, ako by sa mohlo zdať.
    • 18
  24. 307rg

    STOP OIL Pressure too low

    Len jedno nechápem, ten motor je predsa odvodený od 1,6 16v NFU, ktorý je absolútne bezproblémový, v čom tí francúzsky súdruhovia urobili chybu?
    • 55
  25. 307rg

    Zadní ložiska na 307 SW

    Neviem to isto, ale nie je náhodou rozdielny priemer toho čapu pri náprave ktorá má kotúč s ložiskom ako pri tej, ktorá má samostatné ložisko aj kotúč? To by mohlo vysvetľovať ten rozdielny uťahovací moment.
×
×
  • Vytvořit...