Ano. \"Nenápadně\" k tomu přibyla jedna taková sviňárna, a to, že si Česká pošta účtuje 96Kč za uložení do celního skladu a 180Kč v případě, že se doplácí DPH. Takže 96 zaplatíte v každém případě, když vám celnice tu zásilku zasekne, a pokud si to nechcete vyřizovat sami a bude se platit DPH, vylepíte 180. Viz http://ceskaposta.cz/cz/aktualne/tiskove-zpravy/2011/ceska-posta-zastupuje-od-1--dubna-sve-zakazniky-pri-celnim-rizeni-id32855/
Takže u zásilky pod 22 EUR, když se jim to nebude zdát, máte to za +96, u zásilky nad 22 EUR, když to celník nevezme podle deklarace, ale nechá si to doložit, to máte za +180. Rozhodnutí je na celníkovi, ale vzhledem k tomu, že je to pro poštu kšeft... Jedna věc s deklarací 15USD mi už nicméně prošla bez buzerace.