Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Oddieho pětiboj

    Není problém předvést na srazu
  2. oddie

    Oddieho pětiboj

    5 je na ohebnost páteře, musíte být schopni se prostě srolovat, začít od hlavy a co nejvíc se sbalit Můžete si pomoci přitažením rukama zezadu za nohy, ruce je také třeba dávat co nejvíc dozadu ke zdi kvůli těžišti. Ale tohle udělá fakt jen zlomek lidí Jestli máte doma gymnastku, ta vám to určitě předvede, pokud nemá čtyřky
  3. oddie

    Auta z Asie

    Nabídnout alternativy??? Alternativ je 3 pr...., jenže lidi berou auto jako symbol a ukazatel sociálního statusu. Takže žádná nabídka alternativ nefunguje, nebo jen pro pár procent lidí, kdežto ekonomické zásahy pocítí podstatně větší procento z nich. I když to taky nefunguje stoprocentně, když je spousta blbů schopných vysypat za pixlu všechny prachy a ještě se zadlužit, aby ukázali okolí, jak na to \"mají\", a přitom za rohem fňukali, jak nemají kde bydlet a co žrát... Ale furt to funguje lépe než nabídka alternativ.
  4. oddie

    Oddieho pětiboj

    Coupé by mi bylo k houby, takže ne. Jinak jogín nejsem...
  5. oddie

    Oddieho pětiboj

    DObrý, to jsou zkrácený akorát podkolenní šlachy.
  6. oddie

    Oddieho pětiboj

    Dobrá kombinace
  7. oddie

    Oddieho pětiboj

    Roman: dobrý výsledek.
  8. oddie

    Oddieho pětiboj

    Tak co, koho by bolely záda?
  9. oddie

    Oddieho pětiboj

    Jinak bych to sem nedával
  10. oddie

    Oddieho pětiboj

    Malé doplnění, pro vysvětlení: 3) je nejjednodušší, měli by udělat téměř všichni. 1) už je horší, zde záleží na to, jak má kdo zkrácené podkolenní šlachy, většina lidí tak tak dosáhne na zem, natož dlaněmi. Kdo dá dlaně, je dobrý. 2) totéž co 1), ale přidává se k tomu ještě ohebnost páteře 4) kdo si aspoň sedne do dřepu na celá chodidla, je na tom dobře - nemá zkrácené Achillovky. Většina je bohužel asi zkrácené mít bude, takže neudělá ani dřep. Ten předklon a dotyk země už je pak pro normálního člověka téměř neudělatelný, udělá to to tak jeden člověk ze sta, tím se kdyžtak netrapte 5) na to je potřeba extrémně ohebná páteř. Popravdě jsem ještě neviděl nikoho druhého, kdo by tohle dal. jestli to někdo dokážete, fakt mě to zajímá. Jestli vás to zajímá, kdyžtak dáme dohromady desetiboj vyvážený pro +- normálního člověka, co by měl zhruba asi udělat, bez těch extrémností.
  11. oddie

    Oddieho pětiboj

    No jasně, nerozcvičit se před tím je skoro o úraz
  12. Včera jsem se dočetl, že prej by mě bolely záda, kdybych měl nastupovat do coupé. Tak si tak říkám, že dám do placu takový malý test ohebnosti, schválně jak jste na tom (nejen) se zády vy. Jsem docela zvědavý, jestli někdo dá skutečně všechno, zatím jsem nikoho takového neviděl. 1. Stoj spatný (= paty u sebe), natažené nohy (nekrčit) - a předklon. Dáte celé dlaně na zem? Plynule, bez hmitání? Máte první bod. 2. V podstatě totéž, jen vsedě na zemi. Zase natažené nohy, nekrčit - a předklon. Tentokrát se stačí čelem dotknout kolene. Dotknete? Máte druhý bod. 3. Vestoje - spojíte ruce za zády? Jednu ruku horem, jednu spodem. Chytíte se aspoň za konečky prstů? třetí bod. 4. A přituhuje: sedněte si do dřepu, na CELÁ chodidla (paty na zem). Uděláte? zatím je to bez bodu Tak a teď se předkloňte (nohy nejsou u sebe, to byste to neudělali) a dotkněte se pouze čelem (nebo nosem) země. Bez opory rukou, a nesmíte spadnout! Rukama se můžete zapřít o holeně, ale ne opřít o zem, chodidla zůstávají celá na zemi a celá váha je pouze na nich. Uděláte? To už je skoro za bonus 5. A největší pecka. Postavte se zády ke zdi, pr...zadek a paty přitiskněte na zeď. A teď se - předkloňte a šáhněte na zem, ovšem bez toho, abyste přepadli dopředu či se o ty ruce opřeli. Zadek a paty zůstávají celou dobu v kontaktu ze zdí. Uděláte? Tohle je z celé série asi nejtěžší. Hezkou zábavu, kdo jste v práci, můžete zkusit vyhecovat kolegy
  13. oddie

    co se také může prodat

    Tohle srovnání je absolutně mimo mísu, když je auto inzerované jako NEBOURANÉ. Tvůj příměr je asi jako dohadovat se, jestli je lepší dostat mor nebo choleru, když je nejlepší nedostat ani jedno. A jestli si myslíš, že ten slepovaný Lancer z ruského videa bude něco super bezpečného, s těmi napojovanými příčnými nosníky, tak jsi asi upad. Věřím tomu, že jsi úplně paf z toho, že si s tím někdo hraje a napojuje bok v původních spojích, akorát jaksi nevidíš, kde je to \"nenápadně\" řízlé mimo, a už vůbec nejsi schopen posoudit, kam až se ten náraz dokázal dostat v napohled zdravé části, s kterou se nedělá vůbec, kde vzniknou mikrotrhliny, sníží se pevnost spojů a otevře se místo pro korozi těch spojů, což konstrukci ještě dále oslabí. Já bych prostě takovéhle auto, které bylo jakkoliv opravované v nosných částech, pro sebe nevzal, přesně z těch důvodů popsaných výše. I kdyby to opravoval sebevětší odborník. Vy si jezděte kdo chcete v čem chcete, ale schovávat to za příměry, jak je to \"lepší\" než shnilotina je k smíchu. Lepší je nekupovat vůbec žádný zbastl, a nebourané neshnilé auto se dá najít i mezi hodně levnými ojetinami.
  14. oddie

    co se také může prodat

    Pche...
  15. oddie

    Tukanec v krizovatce. Vinik?

    Např: http://www.nssoud.cz/Kamerove-zaznamy-porizene-soukromymi-subjekty-lze-za-urcitych-okolnosti-pouzit-jako-dukaz-v-prestupkovem-rizeni/art/771?tre_id=205 zejména bod 3: \"I za situace, kdy byl posuzovaný záznam pořízen v rozporu s předpisy chránícími právo na soukromí a další osobnostní práva, není nutně jeho použitelnost pro potřeby dokazování zcela vyloučena.\"
  16. oddie

    Tukanec v krizovatce. Vinik?

    No, jak jsem psal, na co je dobré mít svoji kameru... Takhle to skončí jako tvrzení proti tvrzení, a je vymalováno, a v horším případě, pokud ona má svědka, by jí taky klidně někdo mohl dosvědčit (i křivě), že měla zelenou a ty v tu chvíli nemáš nic. Kdepak, svůj vlastní záznam a v případě sebemenších problémů na vyřizování poslat právníka.
  17. oddie

    cena spojky

    Současná cena sady je skoro 10tis, záleží na tom, zač ti kdo udělá práci...
  18. oddie

    průměr trubky výfuku

    Roura je 60, akorát vlnovec na prvním dílu je 55, je tam zúžení.
  19. Viz výše, to není záležitost teploty.
  20. oddie

    Rada ohledně spoření

    Tam je zajímavé spíš koupit tu bytovku celou, když to jde.
  21. Ještě pár postřehů od ženy (v reakci na to, co jste tu psali) ***************************************************************** MrsOddie (jsem paní a jsem na to hrdá;-)): Docela mě těší zdejší vesměs pozitivní přístup, neb z okolí občas dostávám slušný kapky, co že to s těma dětma provádíme. K některým tématům, co se tu vyskytla: Očkování S vlastní kombinací vakcín to manžel podal trochu moc růžově, vlastně jsme se vysekali jen ze žloutenky a dětské obrny. Bohužel se vakcíny nevyrábějí jednotlivě, ony farmaceutické společnosti vědí, jak to udělat a neprodělat, k jedné potřebné vakcíně se přifaří tři zbytečné a je to. Např. k černému kašli zbytečný záškrt, zarděnky-spalničky-příušnice pro holky i kluky, atd. Co jsme si ohlídali, bylo začít s očkováním později než ve vražedných třech měsících. A to opravdu vřele doporučuji. Plně kojené dítě dostává do půl roka koňské dávky protilátek v mateřském mléce a nepotřebuje žádnou jejich inicializaci očkováním. Navíc se mu imunita teprve citlivě vytváří a zásah do ní může vážně narušit rovnováhu v organismu. Z nepovinných očkování zvažujeme v budoucnu akorát cervarix. To, co píše Charlie, je opravdu hrozné. Napuchlé oči a rýma budou zřejmě alergického původu, jedna z nejčastějších komplikací očkování. Výlety Dušane, tvé ženě závidím. První porod trval s přestávkami 48 hodin a měla jsem při něm chřipku, druhý bez přestávek dvacet hodin a měla jsem při něm boreliózu. První syn se narodil o měsíc dřív a já byla úplně zmatená, nepřipravená a vyděšená. Poprvé jsem ho vzala na procházku ve třech týdnech. Jinak si myslím, že dítě v šátku může kamkoliv, a proti výletu v deseti dnech nic nemám. Akorát já jsem holt byla ráda, že lezu. Společné spaní Autorka Konceptu kontinua tvrdí, že když větší dítě leze k rodičům do postele, je to proto, že tam nebylo jako kojenec. Kdo ví, každopádně je skvělé spát s dětmi v posteli a ráda vidím, kolik z vás to dělá. PHK doplnění Ještě je dobré napsat, že dítěti prospívá, když je co nejmíň v neprodyšných plenách (ať už jednorázových, nebo PUL kalhotkách přes látkové). My používali speciální zaklapovací kalhotky bez boků na tzv. minimální plenu, a v létě byly děti pokud možno pořád nahaté. Naši kluci mají jemňounkou kůži po tátovi a na opruzeniny trpěli hodně, tak jim to moc prospělo. Také to čůrání po 15-20 minutách platí pro chlapečky, holčičky nemáme, ale prý vydrží déle. Posazování dětí Děti se neposazují, dokud se samy neposadí, to už dneska ví i každý pediatr. Nikomu to nedovolit, je to stejný prohřešek, jako chytit novorozeně bez opory hlavy. Antibiotika Antibiotika mají smysl, pokud jde o prokázanou bakteriální infekci, v případě virů jsou nejen zbytečná, ale leckdy kontraproduktivní. Problém je v tom, že výsledky výtěrů jsou až za pár dní, a tak mnoho lékařů nasadí antibiotika preventivně. Tady jsem pro důkladné zamyšlení, jestli je hrozba až tak vysoká, že to těch pár dní nepočká. Náš syn dostal antibiotika v případě dvou zánětů středního ucha, tam se dost bojím, abych jim nezadělala na komplikace se sluchem, tak jsem to připustila. Sama jsem měla v dětství s těmito záněty veliké problémy. V případě angíny nebo zánětů horních cest dýchacích bych oproti tomu klidně počkala, pokud je nedoprovázejí vysoké horečky. Borelióza Další věc, na kterou už náš starší synek bral antibiotika, je borelióza. I u mě i u něj to proběhlo tak, že jsme vůbec nezaznamenali, že by někdo z nás měl klíště. A to jsem děti prohlížela důkladně. U syna se naštěstí ukázal typický borelní flek, u mě ne, proto to došlo tak daleko. Proto vám chci poradit jednu věc - pokud se cítíte unavení a vysílení, hlavně v létě, nechte se otestovat na boreliózu. On ten obličej ochrnout nemusí, pro mě to byla vlastně spása, jinak by se na to možná vůbec nepřišlo. Když se na to nepřijde, zkazí to člověku celý život.
  22. oddie

    Rada ohledně spoření

    Různé investiční fondy a různé finanční \"produkty\" jsou super způsob, jak vydělat - pokud je prodáváte a máte z nich provizi (tedy, ta předpokladu, že vám na to skáčí kavky v patřičně hojném počtu). Co se obecně investicí do něčeho konkrétního týče, platí především to, že co dělají masy, vynášet už z principu nemůže. Tzn. je třeba kupovat něco, co si většina nemůže dovolit nebo to tu většinu nenapadne. Třeba koupě bytu za nynějších bytových podmínek, demografického vývoje a současných cen, s vidinou pronájmu, je na většině území ekonomická sebevražda, a protože těch, kdo se takto zásobili, je mraky a zájemců o nájemní bydlení málo, je výhled ještě horší... Proč? Protože přesně na to se před časem vrhly masy. Mimochodem ad zlato - před časem podobné masy udělaly krásnou zlatou bublinu, na které se ti, do tu masáž vyvolali, docela hezky napakovali (i když ne tak hezky jako na bytech, tam lítaly jiné špičky).
  23. oddie

    Rada ohledně spoření

    Pořídit si děti, peníze přestanou přebývat
  24. oddie

    Alternátor repase

    Diodový můstek je trivka. To stojí víc ta práce...
  25. V podstatě všechny tyhle přestavby mají společné dvě věci: 1) kdyby jejich autor věnoval tu samou energii seriózní servisní práci pro někoho jiného, vydělá si na podstatně lepší auto, 2) výsledkem je bastl, který se v okolí STK nesmí ani ukázat... To říkám jako někdo, kdo v jedné kastli vystřídal celkem tři naftové motory (D -> TD -> D), nicméně a) to bylo auto, kde se neměnila žádná elektronika, jen samotný agregát, chladič a výfuk, b) se ten TD motor podstatně lépe a dráž prodal, když bylo možné jej důkladně předvést v chodu, takže se nakonec práce spojená s výměnami adekvátně zaplatila. Takže asi tak. Pokud do toho chceš jít, vem si CELÉ to druhé auto, rozeber je vedle sebe a jen přendavej. Extra těžké to skutečně není, jen to také složitější Lego pro velké kluky. Zdrojové auto je velmi vhodné mít celé, protože až při přendavání zjistíš, co všechno vlastně do detailu potřebuješ, a nestane se ti, že opomenutý detail ti znepojízdní obě auta.
×
×
  • Vytvořit...