Jump to content

revilohifi.cz

User
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

  Never

About revilohifi.cz

 • ID člena
  14745
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Kontakty

 • ICQ
  306011919
 • Webová stránka
  www.revilohifi.cz

Profilové informace

 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika
 1. Co se týká tlumení, tak v dnešní době asi nejefektivnější a nejlepší tlumení poměru cena/kvalita je Vibraflex. Prodává se ve velikosti 0.5x1m, a tove dvou tloušťkách 2,5mm nebo 4mm.. Ty 4mm jsou spíše už na tlakařinu atd. :-) na kompletní vytlumení jednich dveří ti stačí 2 desky.. Tím ale myslím opravdu komplet vytlumení.. Když si sečteš náklady na ostatní tlumení, tak Vibra nevychází vůbez zle.. Pro ideální práci stačí jen trošku nahřát třeba i jen fénem.. :-) Zkus na ni mrknout.. http://www.revilohifi.cz/vibraflex-25.html
 2. Proč chceš zrovna Magnat? Doby, kdy tu byl \"jen\" Magnat jsou už dávno pryč. Navíc stavět hudbu od zadu je největší chyba.. Pokud rovnou přemýšlíš na SW, tak dej na předek kvalitní komponenty a potom do kufru SW. Na tento zes ale zas moc dobrý woofer nevymyslíš.. Co se týká pravidel dávání repro na zes, tak klasické reproduktory mohou být se zatížitelností o 20\" vyšší, než je výkon zesilovače a u subwooferu je to pávě naopak.. Subwoofery by měly být o cca 10% slabší, jak výkon zesilovače. Kdyby jsi to chtěl lépe probrat, tak se mě ozvi na ICQ 306011919.. Můžeme případně i něco vybrat..
 3. kapacitor se zapojuje jen na jeden zesilovač a to do 20cm od něj. Jinak zapojí se zvlášť, signálové kabely od rádia a na napjení musí být samozřejmě distribuční bloky na rozdělení kostry a plusového kabelu na 2 zesilovače..
 4. bohatě by ti stačil například Crunch GTR 250.2. http://www.revilohifi.cz/crunch-gtr-250-2.html Asi bych na ně viděl spíše MB Quart DSC 280, ale pro GTR mluví cena..
 5. hm, hm.. reproduktory 100% chtějí vybudit zesilovačem.. celkem vysoké zatížení a nízká citlivost.. takže určitě teď neposloucháš to, co ty reproduktory umí.. Jinak s tlumením je to jednodušší, než myslíš.. jen se toho nesmíš bát.. každopádně originál \"molitan\" pryč a místo toho například vibraflex.. Před tím bych ale 100% dal nějaký zes.. určitě bych na ně našel něco, co 100% nepřesáhne cenu komponentů, i tak stejně uslyšíš ohromný rozdíl..
 6. to je věc vkusu.. pokud jsi zručný, dokážeš to dát dokupy za poloviční cenu.. Nevím, jak přesně je to v klasické 307, ale v 307CC jsem předělával jen spodek tapecáku.. zbytek mohl zůstat tak, jak je.. Takže zase úleva. Já být tebou, než tohle, tak se pověnuju pořádnému vytlumení dveří (pokud tedy nemáš), než vzhled. Ten bych řešil až na posledním místě. Co máš za reproduktory a čím je krmíš?
 7. Zpravidla se nepřečelouňují celé dveře, ale jen nějaký díl. Pokud by jsi chtěl přečalounit celé dveře, tak počítej jen za čalounění cca 2000,-Kč včetně práce od čalouníku. Práce na boardech je cca 1000,-Kč Takže pokud chceš udělat komplet dveře, včetně celého čalounění, tak si připrav cca 5000,-Kč
 8. počítej malou laminovací sadu, MDF.. potom tmel, přečalounit to nechávám vždy zkušenějšímu.. takže materiál plus očalounění cca 2000,-Kč.. oboje dveře
 9. svým způsobem máš pravdu.. ale dělá se tunel a z druhé strany se upravuje tapec.. uřízne se, dá se tam MDF kroužek se zapuštěním, dolaminuje se a nechá přečalounit.. Takže v konečném důsledku nasadíš tapec, přiděláš šrouby i vrchní kroužek (nezapomenout šrouby zapustit) a do toho krásně vložíš repro.. Tím uděláš ideální tunel, předejdeš akustickému zkratu a budeš mít krásně pevné přidělané repro.
 10. z jednoho prostého důvodu, Autodax má skladem minimálně věcí, a lidi nechtějí čekat. I já osobně mám raději spolehlivost v dodání atd. Proto upřednostním toto. I když si jdu kupovat věci typu vysavač, lednice, pračka, nebo televize atd. nekoukám na každou korunu, ale kouknu na e-shop. Jak vypadá, jak je často aktualizovaný, kouknu na provozovatele a potom koupím. Nepotřebuju ušetřit 200,-Kč. Raději koupím u ověřeného obchodu, který má obraty (tudíž řeší častěji reklamace, má lépe propracovaný systém zásobování atd.) Nemluvě o skladových zásobách.. Tak je to i v autohifi, je pár e-shopů, které drží sklad. Z 90% jsou to obyváky, v kterých sedí lidi a přeobjednávají přišlou objednávku. Takže asi tak.. A co se týká autohifi, raději si nech poradit od nezávislého člověka. Od člověka, který má zkušenosti s více značkami. Ono, když ti bude radit člověk, který dělá 4 značky, tak ti bude tvrdit, že zrovna tyto 4 značky jsou to nej na celém světě. A pokud jsi toho zas tak moc neslyšel, tak samozřejmě budeš spokojen minimálně do doby, než uslyšíš něco lepšího.. :-)
 11. Pokud máš na rádiu REM, tak je zbytečné dávat na antenu. To je jasné. Takže využít toto. Jinak proč high-low převodník. Z osobních zkušeností vím, že jsou časté problémy s vedením signálu (rušení), praskání při zapnutí a vypnutí atd. atd. Proto to raději dělám pře převodník a ještě se mě tento problém nestal. Co se týká aktivního vs pasivního woofer se zesilovačem. Aktivní woofery nedosahují takových kvalit a takových výkonů, jako když si to poskládáš z komponentů. Naopak aktivní woofery jsou vůči kvalitě a výkonu dosti předražené. Když to tak shrnu, na instalačním materiálu neušetříš ať máš aktiv, nebo pasiv. Výsledný zvukový efekt bude ale jednoznačně kvalitnější u pasivu..
 12. Nemyslím si, že aktivní subwoofer by tě plně uspokojil. Teď jde o to, jaký zesilovač budeš využívat na SW.. Pokud 2ch, je efektivnější dát přímo za rádiem high-low převodník a z něj natáhnout signálový kabel do kufru, kde bude zesilovač se subwooferem. Napájení od baterky, kostra v kufru, remote zapojit na antenu.. Jinak zapojením high low převodníku nepřerušit signál do dveří, ale jen ho rozdvojit.. I obyčejný 8\" nebo 10\" subwoofer v ozvučnici ti zahraje podstatně lépe.. Kdyby jsi chtěl třeba nastřelit nějaké typy, nebo nějaký osvědčený high-low převodník, stačí se ozvat, případně můžu poslat link, ale zas bych byl nerad, abych byl obviněn spamováním stránek.. :-)
 13. nenarážel jsem na tebe jako na osobu, ale na tvoji informaci o oficiálním dealerstvím. Na narážky přímo na osoby jsi tu specialista hlavně ty. Jinak nechápu tvoji poznámku \"autodax neni revilohifi.cz\". Jak jsem řekl, každý si hřeje svoji polivčičiku, stejně tak, jak všude zveřejňuje svoje dealerství Autodax, tak samozřejmě Rapid, to je jasné a víc jak logické. Teď jde o to, jestli přijmeš realitu a sundáš si ty růžové brýle, nebo ne. Já osobně věci od ESX případně RF beru také od Rapidu a ne od Autodaxu, ale narozdíl od tebe vím, že tu je ještě druhá cesta. Osobně dávám přednost kvalitě a rychlosti dodání zboží jako takového. Než jsem uzavřel dohodu s Rapidem, vozil jsem si ESX přímo z Německa sám.
 14. Jen bych tě chtěl upozornit, že Rapid RF dováží, ale ne jako jediný.. Ještě tu je AUTODAX, který se s nimi věčně přetahuje o oficiálního dovozce.. To jen na závěr.. Je vidět, že tvoje nevědomost je širší, než jsem předpolkádal..
 15. tak se probuď.. červený rapid je doba před 3 roky.. :-)
×
×
 • Create New...