longstarr
Uživatel-
Počet příspěvků
669 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele longstarr
-
Zdravím. Potřeboval bych poradit, jak proměřit cívku(viz. foto). Na internetu jsem si našel, jak se má proměřit, ale všechny cívky měli jen tři vstupy. Moje má 4. Svíčky jsem v autě zkoušel a jiskru nedávají. Tipuji to na na cívku nebo modul zapalování. Chci to vědět na jisto, než začnu kupovat náhradní díly. Jinak je to na plyn a když to přestalo startovat, krabička na přepínání mezi LPG a benzínem nesvítila a nefungovala. Děkuji moc za rady.
-
Kontaky na baterce jsou dotažené a očištěné. Startér jsem měl v létě rozebraný a čistil jsem ho. Zkusím o víkendu proměřit uzemění kabelů. Jen mě zaráží, že to vždy udělalo jen při mrazech. Kdyby byla špatná cívka startéru, tak na to mráz vliv snad nemá ??? Baterka je necelé tři roky stará Varta a když to po chvilce začne startovat, tak točí startér normálně. tak myslím, že by měla být ok:myslim
-
Mám takový dotaz ohledně startéru. Několikrát se mi stalo, že při startování (vždy za studena a teplota byla pod nulou) netočil startér. Klíč jsem otočil do předposlední polohy, ozvalo se cvaknutí. Předpokládám, že to je sepnutí cívky a zasunutí pastorku na setrvačník. V poslední poloze by měl začít točit startér a nic. Akorát zhasnou všechny kontrolky. Zatím mi to vždy do minuty naskočilo, ale dneska ráno jsme tlačili a nakonec to začalo startovat až po cca. 10 min. Tak mě napadá, že by to mohla být cívka, která roztáčí startér? Kontakty na baterii jsem čistil. Startér byl loni rozebraný a vičištěný.Díky za rady. Je to Peugeot 405 GL+LPG
-
No, vzhledem k tomu, že za tepla se s meziplynem dá v pohodě jezdit, tak to asi zatím řešit nebudu. Za studena to je problém. Dvojka tam jde opravdu hodně ztuha a z 50% přes zuby. Prostě budu jezdit, dokud se převodovka nerozsype, pak se uvidí. Chtěl jsem si vyzkoušet repas převodovky, to jsem ještě nezkoušel:D Stejně s tím budu čekat do léta a kdo ví co odejde zítra:D
-
Nevíte někdo, kde by se daly sehnat náhradní díly(synchrony) do převodovky na P405? Mám strach kupovat starší převodovku, protože to může být ještě horší a nevím na kolik vyjde repas, ale asi to nebude nic levného:(
-
Nevím, jestli je to stejný problém, ale dělalo mi něco podobného na 405.Vždycky, když auto bylo polotoplé, při pomalém rozjížnění se auto celé roztřepalo. Za tepla to bylo podstatně lepší, ale skoro vždycky jsem musel při rozjíždění jít alespoň na 3000ot/min. Neřešil sem to, dokud se mi nedávno nerozsypala lamela. Po výměně to přestalo. Nevím jak vnitřní kloub poloosy, ale vnější mi klepe v zatáčkách už 30000km a žádné vibrace jsem nezaznamenal:myslim
-
Já mám na P405 1,6L 325000km a nestežuju si. Měl jsem na tom podpálené ventily a nejelo to víc jak 110km/h při spotřebě přes 15L/100km Myslím, že jak něco nebude s motorem ok, určitě to poznáš
-
Je to ok. V pohodě se plynule rozjíždím. Dělal jsem to z vrchu bez zvedáku. Já mám ten montážní otvor na boku převodovky na straně u chladiče. Je tam plastová krytka cca 5x7cm. Jak je to špinavé a od oleje, tak mi chvilku trvalo, než jsem to našel. Nevím jak vypadá převodovka u 406ky, ale snad by tam mělo být něco podobného:myslim
-
To WD jsem tam stříkal, abych zjistil, kde to drhne. Jakmile to přestalo, dal jsem tam vazelínu. Snad jsem se trefil, bylo to naslepo:D Spojka neprokluzuje, tak se na lamelu asi olej nedostal;)
-
Problém vyřešen!!! Opravdu to bylo ono. Bylo to ložisko. Nedrhlo to tam, kde chodí ložisko po hřídeli(je tam celkem velká vůle), ale v místech, kde ložisko tlačí vidlička na přítlačák. Jak chodí ta vidlička po ložisku, bylo to nejspíš suché. Na boku je takový montážní otvor zakrytý plastovou krytkou. Auto jsem zahřál, ať to drhne a pak jsem zkoušel stříkat WD na různé místa:D Jak jsem to stříknul v místech té vidličky a ložiska, přestalo to. Zkušel jsem tam dát ještě vazelínu, ale nevím, jestli jsem se tam dostal. Je tam blbý přístup, ale lepší než sundávat převodovku:D. Jestli to zase začne, stříknu to znova WDčkem a v létě to rozeberu a namažu. Navíc jsem se ještě díval na staré ložisko a je na něm vydřený takový oblouček od té vidličky, takže si to ještě určitě trochu sedne. Zatím najeto 100km a je to OK;)
-
Procházel jsem různé články na internetu a našel jsem tři lidi se stejným problémem. Dva to vyřešili. V obou případech to bylo nepromazané ložisko v místě, kde chodí po hřídeli. Jelikož jsem nové ložisko při nasazování nenamazal, typuju to na příčinu. I když nevím, co to má společného se zahřátím motoru, napadá mě jen tepelná roztažnost materiálu . Naštěstí mám na převodovce takové dva malinké otvory zakryté plastvou krytkou, tak tam natlačím tu vazelínu přes to, protože znovu to rozdělávat nebudu ani za ... Dám vědět, jak to dopadlo:roker
-
Taky mě napadla špatná montáž nebo něco podobného, ale proč by to dělalo jen po zahřátí motoru, to mi nejde do hlavy.Zkusím o víkendu promazat hřídel a ložisko, znovu rozdělávat se mi to nechce:D.Pak napíšu, jak to dopadlo
-
Pěkně namazaná lamela by stála za to Myslel jsem, jestli se nemá při montáži promazat prostor mezi ložiskem a tou vidličkou, která ho přitlačuje. Setrvačník jsem neřešil(přítlačná plocha byla ok). Chtěl jsem měnit jen lamelu, která se mi rozpadla, ale v AutoKelly měli slevu ne celou sadu od StarLinu, tak jsem to vyměnil celé. Vidlička, která přitlačuje ložisko chodí ok. Před výměnou to nedělalo, začlo až po výměně. Nejvíc mě zaráží, že za studena je to úplně ok a po zahřátí začne vrzat a drhnout:bojim Tak nevím, jestli to můžou být třeba nekvalitní díly, nebo se to možná usadí?? Zatím jsem s tou novou spojkou najel jen cca 200km:myslim
-
Potřeboval bych poradit. Minulý týden jsem měnil spojkovou sadu (lamelu, přítlačák a ložisko) na Peugeot 405. Spojka spíná v pořádku, občas jde přes zuby, ale to jsou asi synchrony - řeším meziplynem. Zabírá v 1/3, ale ještě seřídím. Čekal jsem, než se to usadí. Problém je, že spojka drhne a vrže. Dělá to jen když se zahřeje motor, za studena je ok. To drhnutí poznám, že je celkem problém se plynule rozjet a vrzání jde ze spojkové skříně (lanko a pedál jsou ok). Tak nevím, jestli to třeba nenapatlat vazelínou přes otvory v převodovce???Nikde jsem nečetl, že by se to mělo při montáži mazat.Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti?Díky
-
Já měl podobný problém i když mi to zase samo přidávalo a bylo to vadné čidlo teploty chladicí kapaliny
-
Ahoj. Mám dotaz. Byl jsem na technické a ten \"servisman\" mi tvrdil, že mi na zadní nápravě chybí dorazy tlumičů.Tak nevím, protože jsem se díval na autokelly a jinde a nemůžu je nikde najít.Nejsou ty dorazy třeba součástí tlumičů?.A pak jsem se chtěl zeptat, jestli jste někdo zkoušeli lepit prachovky před. tlumičů?? Prodávají se jen jako sada s dorazama cca 600,- a to mi příjde trochu zbytečné.A ani nevím, kde ty dorazy tlumičů jsou.Tlumič mám dole a nic.Díky za rady
-
jenom se chci podělit o zkušenost přidávání otáček vyřešeno špatné čidlo teploty práce na 5minut
-
Zdravím mam dotaz ? Mam P 406 V6 a teď se mi stalo že si na volnoběh sám přidává otačky, Zpočátku si jen tak občas vrknul, teď si zvedne otáčky volnoběhu na 1500 a drží, třeba po 5min. klesne na svých 720 a pak zase přidá. Minulý týden jsem byl na STK a emise v pořádku.Jenom jestli nemá někdo podobnou zkušenost ať mě servis nehrozí třeba výměnou BIS nebo něco podobného i když možná to bude třeba.Děkuji za jakoukoliv odpověď
-
Před tím jsem to zkoušel vypnout, vytáhnout klíček, a znovu nastartovat a kontrolka svítila pořád.Před chvílí jsem jel do garáže a kontrolka nesvítí,takže to bude asi v pohodě.Díky:super
-
Startuje úplně normálně
-
Zdravím.Už asi půl roku si motor přidává otačky sám.Na neutrál má kolem 700 ot/min a někdy si vrkne až na 1500 ot/min, někdy i během jízdy.Až dneska se mi objevila na displeji hláška Electronic ignition fault.Na palubní desce je to kontrolka vlevo dole, oranžová(kontrolka elektrického blokování startování).Nevím, jestli to nějak souvisí Nemáte někdo s touto hláškou zkušenosti??? Díky Jinak je to 406 3.0 V6
-
Olej tam je 10W40.Ten odběr asi dělá ledka na rádiu a hodiny:myslim,měřil jsem to a na nic jiného jsem nepřišel.Baterky mám dvě, 3(Bearpower z Tesca-54Ah,na tuhle startuju v těchto mrazech) a 1,5 roku(Vartu-54Ah).Ve středu pojedu,tak před startem zkusím vyměnit a uvidím, co bude dělat plně nabitá Varta.
-
bitron(relé).O elektrice moc nevím.Byla to náhoda.Kdyby v tom relátku necvakalo, tak ho nenajdu
-
Zdravím.Při nižších teplotách (cca od 5°C a méně) točí startér pomalu.Vždy, když to stojí dýl, hlavně přes noc.Jestli stojí venku den nebo čtyři, je to stejné.Auto žere v klidu kolem 70 mA, takže baterku by to vybíjet nemělo.Myslel jsem, že by mohl být na vině startér, ale s jinou plně nabitou baterkou to točí ok.Dneska při -15 točil fakt pomalu, trvalo než chytil ale nakonec naskočil.Prostě, čím nižší teplota,tím pomaleji točí.Nevíte někdo ???
-
U 406ky jsem měl stejný problém.Když jsem chtěl nastartovat, jen něco cvaklo v motoru a nic.Ostatní elektrika v pohodě.Tak jsme podle zvuku zjistil,že byl na vině špatný bitron.Když jsem ho vytáhnul normálně to naskočilo a auto jelo i bez něj.Později jsem ho vyměnil a dodnes nevím k čemu slouží