Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Pojistka vypadne jenom když otočím klíčkem ... dokonce ještě než začnu startovat ...
    • 83
  2. To jsem taky zkoušel, měl jsem vytažený kabel ze dveří a hned to vypadlo. Takže je chyba v kabelech do dveří? Vylítá to i když je ten kulatý konektor ve dveřích i když v nich není.
    • 83
  3. Díky Honzo, jsem o něco chytřejší. Jen nevím, kde mám zkrat ... rozebral jsem i středový tunel, abych se pořádně dostal k vypínačům výhřevu sedaček, i když jsem samotné vypínače odpojil, pojístka hned vylítla, pomalu mi ty 15ky docházejí . Dokonce tam mám další dva konektory, ty budou asi příprava pro el. zadní okna (mám švihadla). Ale co jsem tam čuměl na kabely a konektory, nic očouzenýho nebylo ...
    • 83
  4. A tady je vidět ten zoxidovaný konektor ...
    • 83
  5. Vzhledem k tomu, že pojistka 28 je i na relé el. oken, sdělte mi někdo, které relé to je (spodní řada, třetí zleva jsem měl venku, taky se zdá být ok). Koukal jsem taky na kabely ve dveřích, zda nejsou zlámané, ale nejsou, jenom jeden konektor je trochu oxidovaný a byla prasklá bužírka (silný, zelený - druhá řada upřestřed). Může mi někdo říci, k čemu vede tohle hovado? Nebudou to el. okna? [upravil dne 11/11/10 13:23 MilanF1]
    • 83
  6. Tak jsem se k tomu konečně dostal. Airbag už nesvítí - konektory pod sedačkou. Nicméně na problém s pojistkou 28 nemohu přijít. I 20A pojistka hned vylítla, ale pak jsem s tím musel jet 2x5 km, ted jsem tu pojistku vyndal - nafouklá, roztavený plast, pojistkovka lehce očouzená Takže tam musí jít dost proudu Relé (spodní řada druhé zleva) jsem vyndal, ale nic jsem na něm nenašel - viz foto.
    • 83
  7. MilanF1

    Jak na to 306

    Já myslím, že tu na foru někde ta příručka je tuším, že od woodyho sám jsem si ji sosnul
  8. MilanF1

    dvouvrstvé dvd

    Já bych to prostě v programu osekal (o nepotřebné zvuky a případě zhoršil kvalitu). Já bych v tom neviděl takový problém, pokud nejsi vysazený na super kvalitu a nepřehráváš to velké TV.
    • 11
  9. OK, až zítra se na to kouknu. Jinak ta elektronika mě nemá ráda, nyní se mi rozsvítil Airbag
    • 83
  10. Tak jsem raději změřil, zda mi alternátor dobíjí, je to OK. Zkusil jsem dát 20A pojistku, po nastartování do pěti sekund vylítla. Prosím tedy někoho znalého, aby mi napsal, která relátka jsou pro výhřev sedaček a el. okna. Díky
    • 83
  11. MilanF1

    Lidskej nevkus

    No Multipla s dálkama pod čelním sklem by taky nemohla na silnici, protože moc krásy již z fabriky nepobrala
  12. Díky za tip, zkousím to, jen mi někdo řekněte, které relátko to je... Jen dám ještě jedno info. Zkusil jsem u řidičovi sedačky odpojit káble - jsou tři, ještě jsem si je polepil, abych věděl který kam ... tak nastartuji a do dvou sekund \"cvak\" a rozsvítí se dobíjení. Pojistka zase vylítla. miroja, vím, že výhřev je i na jiné pojistce, tuším, že 30A. [upravil dne 9/11/10 15:44 MilanF1]
    • 83
  13. Mám problémek. Včera se mi po nastartování rozsvítilo dobíjení, protože mi praskla pojistka 28 - chvíli mi trvalo než jsem na to přišel. Dal jsem novou (pochopitelně stejnou), najel jsem asi 20 km a v pohodě. Dneska nastartuji a dobíjení na mě párkrát zabliklo, ale pak zhaslo, neřešil jsem to. Asi po minutě cvaknutí u pojistek a svítí dobíjení. Je to opět pojistka 28 - hodiny, teploměr, zadní stěrač, relé el. oken a relé výhřevu sedaček. Může mi někdo říci, kde by mohla být chyba? Já tedy v poslední době laboroval s výhřevem řidičovi sedačky, prostě nešlo, ale včera jsem to zkusil (ještě před prvním vyhozením pojistky) a kupodivu jsem si ohřál zadnici. Pojistka prasla až po startování auta o šest hodin později. [upravil dne 3/12/10 15:48 MilanF1]
    • 83
  14. MilanF1

    Andreww 306 1.8 16V

    Andreww ostřikovač nepotřebuje, auto má pořád naleštěné a umyté. Při jízdě mu stačí jen stěrač ale stříška pěkná
  15. MilanF1

    aditiva do nafty?K cemu to je?

    Jen ještě doplním, proč jsem rozpisoval to, kdo mi tankoval. Někdo by mohl říci, že to je placebo efekt, u mě opravdu ne. PS: s autem jezdím v 80% případů v otáčkách 1500-2000, vůbec to nehoním, ale při citlivé práci s plynem jsem to poznal. Zda se zvýšil výkon při akceleraci 0-100, to fakt netuším, nikdy jsem to neměřil .
    • 14
  16. MilanF1

    aditiva do nafty?K cemu to je?

    Já dávám VIF pořád a když mi táta natankoval Vervu + VIF (nevěděl jsem o tom), tak jsem mu říkal, že to auto jede o trochu lépe, turbo slyším od 1400 otáček ... myslel jsem si, že to bylo teplotou okolo 15°C (že to sálo chladnější vzduch než v létě). On mi opáčil, mám nádrž plnou Vervy. Takže za mě ano.
    • 14
  17. MilanF1

    Spokojenost 306

    Já bych jezdil i s holým traktorem ... kdyby mi tolik nehnila 309, tak s ní jezdím pořád a se spotřebou taky do pěti litrů. Nicméně, kdybych si mohl auto vybírat, tak jdu do HDI. Při koupi to chce vědět reálné km (u atmosféry to je jedno) pro případ, že by se něco mohlo pokazit. Při 230tkm se mi odporoučela řemenice na klice. Jinak vstřiky, turbo ... to je originál a blížím se ke čtvrt milionu.
    • 28
  18. A místo laku to nechat polepit folii, to by snad vyšlo levněji, ne?
  19. MilanF1

    306 5dv hatch 1,4

    Stibto: Mě taky přestala vyhřívat sedačka řidiče ... ještě jsem se nedostal k tomu, abych se na to pořádně podíval. Proč zrovna spolujezdec si tu zadnici může vyhřát a já ne
  20. MilanF1

    Spotřeba Plazmové TV

    Pokud topí elektrikou, tak by se to dalo pochopit ... jen nevím, proč nyní topí, když je v noci 13°C ... jak rychle se budou hodiny točit až bude mrznout ... kolečko vyletí z elektroměru ...
    • 66
  21. MilanF1

    Spotřeba Plazmové TV

    50 kWh za den? Sice nevím, v jak velkém sídle sídlíš, ale vychází mi to na 7500 Kč měsíčně (50*5*30) při 5 Kč na kWh. Spotřebu televize ti již kolegové spočítali, tak si ji odečti ... zbytek je spotřeba domácnosti. Když tu domácnost rozeberu, tak já zhruba kalkuluji s tím, že běžný spotřebič mi žere měsíčně 30 kWh (lednice, pračka, myčka (my nemáme, ty určitě ) - u lednice mám v papírech psáno spotřebu 0,89 KWh za den, mě díky přístroji vyšla 0,66 kWh/den) ... sporák máme kombinovaný, elektrický bychom ani nechtěli. V neposlední řadě tu je PC - světe div se, ale to je žrout jako ***. Do nedávna jsem fungoval na šestiletém stroji, co měl v klidovém režimu (office) spotřebu přes 200W (v zátěži - hry - až 280W) + starý monitor CRT 100W - hodiny strávené před obrazovkou jsem nikdy raději nepočítal. Nynější PC (s procesorem Atom - a pochopitelně slabší, než to starší) papá 45W + 22\" LCD 25W (snížená úroven podsvícení, na max. to je 45W). A ještě dodám odběr, který máme díky pohotovostním režimům všech přístojů v obýváku (PC, TV, STB, modem, repro ...) 40W - to beru jako daň za komfort (u modemu si při resetu znovu nespustí Wi-Fi, musím ručně nastavit). 40*24 = 1kWh = 5 Kč denně. Ale kde máš těch 50 kWh, to nevím.
    • 66
  22. MilanF1

    Klicek a cislo na tachometru

    Jo nuluje se podržením nulovače při zapnutí klíčku a dá se nastavit obvykle 10, nebo 15t kiláků. Já mám interval 20tkm
    • 7
  23. MilanF1

    vyhrivane sedacky 306

    A máš v autě přípravu na výhřívání? Čudlíky na spouštění apod?
  24. Já ti neporadím, nejsem mechanika, ale z dotazu mi nevyplynulo zda originálně bylo na autě boshácký čerpadlo, nebo lucas. btw: bošáka bych měl.
    • 6
  25. MilanF1

    motor 2.0HDi

    mně řemenice vydržela 230tkm, pak se utrhla z tlumiče torzních kmitů. Když porovnám HDI (306) a 1,9 (309), spotřeba stejná, možná v zimě o trochu více žere HDI. Ale jezdím hlavně krátké trasy.
    • 7
×
×
  • Vytvořit...