Škoda, že to nezůstalo originál ... cena by mohla být vyšší a hlavně se to bude déle prodávat.
Originál 205 GTI, ale s tím nejobyčejnějším motorem: https://auto.bazos.cz/inzerat/83281915/Peugeot-205-19-Gti.php
Jednu suprovou 205 GTI v úpravě Gutmann 94 kW (možná i motor upraven od Gutmanna) jsem viděl, dovoz IT, 80 tkm, bez koroze, původní lak, ale nespecifikovaná závada na motoru. Bylo rychle pryč za 150k Kč.
309tka je méně známa a bylo jich vyrobeno méně (jako GTI), navíc ten 16V je ještě vzácnější. Ocenění je těžké ... u nás jsou sice nadšenci, ale asi nezaplatí tolik jako někdo třeba v FR. Na druhou stranu ceny na západ od nás mi přijdou přemrštěné ... ale třeba se pletu.
Já chtít dát za takové auto 250 000 Kč, tak ho chci bez práce ... takže raději přihodím 50 000 Kč a chci originál a jenom si auta užívat. To je jen můj názor.
Na tvém místě záleží, jak moc máš auto rád ... pokud již omrzelo, poslal bych ho do světa. Ale pokud tu ta láska pořád je, nechal bych si ho. Hodnota auta by neměla klesat.