Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Já když jsem osvětloval vrata, tak mi přišlo, že mlhy svítily výše než potkávačky nicméně do stran mi to svítí opravdu dost. Nyní čekám na žluté žárovky do mlhovek ...
  2. Přední svítí do země? To je mám asi blbě naštelovaný, protože mi přijde, že svítí trochu nahoru /výše jak potkávačky/. Pokud jde o to, že ostatní nasvítí mlhovkama /předníma/, tak znám takové názory, že s nima nevidí dál než s potkávačkama, takže jsou jim k ničemu . Pokud nepoužívají zadní, tak to je špatně.
  3. Pokud se nepletu, tak do určité rychlosti to počítá jednotnou spotřebu (10 litrů ).
  4. Láďa, já myslel, že se tu hlavně hovoří o předních Nicméně máš pravdu, že zadní je povinná ve výše uvedených podmínkách. Stejně většina aut to má tak, že se jim nejdříve zapínají přední a až poté zadní. MJSytic: je fakt, že jet za mlhovkářem není příjemné, protože to svítí opravdu hodně.
  5. MilanF1

    Špatně fungující žhavení

    Možná tam je nějaké relé ... ale třeba HDI ještě chvíli po nastarotvání dožhavuje. To asi nebude tento případ, když byly upálené.
  6. Já přehlédl auto, co svítilo klasickýma kvůli svodidlům ... takže bych z toho tragédii nedělal. Ty denní by měly svítit nahoru, takže \"oslňovat\" protijedoucí = být viněn. Pokud měla světla malou intenzitu, tak asi nebyly schválené pro provoz na pozemních komunikacích (mají tam být silnější ledky). Já si to tam dal proto, aby mi přes den nesvítilo celý auto, přijde mi to nelogické, když je venku jasno a slunce pálí (hlavně v létě). A taky, aby mi rádio svítilo plnou intenzitou (při sluníčku jsem nic z něj nepřečetl, protože pozhaslo, jakmile jsem rozsvítil).
  7. Rozvody vydrží 160 tkm, za horších podmínek (krátké trasy, prašné ovzduší) měnit při 120 tkm. Ale druhá podmínka je snad deset let, takže hurá na ně , protože řemen je přecijenom guma. Závidím ti ty kilometry, mám namotáno o dost více. A jaká byla cena?
  8. mně to osobně nevadí, zatím mě žádný mlhovkář neoslňoval. Použití mlh je dáno zákonem (nebo vyhláškou ) - za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Takže já je tam jindy nedám, kvůli četníkům. Doufám, že si to nepletete s denním svícením na Octaviích, které mají dvojité světlomety v nárazníku.
  9. jj, obrázek je výstižný. Jenom hlavně kup světla, co mají homologaci RL a E /v kroužku/. Policajt může i svůj hřbet ohnout a podívat se.
  10. Každý svého štěstí strůjce ... Brslene, pokud ti jde ještě o zapojení, tak jsou dvě varianty: 1. s relátkem (většinou dražší varianta, pohodlnější - relé ale může odejít, asi vzhledem k vlhkosti). Jeden kabel na baterku, druhý na parkovačku. 2. bez relé (mám já). + na kabel, kam jde proud po klíčku. - na + parkovačky.
  11. Tohle si přečti, je tam všechno, včetně obrázku umístění. http://www.policie.cz/clanek/svetla-pro-denni-sviceni.aspx ale s shark to vystihl hezky ... já to zapojil napoprvé a hned dobře
  12. Michale, máš to pěkný, ale tohle není denní svícení, pokud ti to svítí a ostatními světly. Pokud to jsou poziční světla, pak OK. Pokud to má být denní svícení, tak začátek světla má být umístně max. 400 mm od obrysu karosérie (blatníku), to nevím, zda to splnuješ, já jsem se tam vešel taky tak tak... ale chápu, že na P307 se to o moc lepe umístit nedá.
  13. Tyhle jsou z aukra: http://aukro.cz/item1386726564_svetla_denni_sviceni_2x12_led_homologace_e11_rl.html možná se delší dělají, ale v téhle cenové relaci jsem je neviděl. Jenom ale poznámka k zákonu (nebo vyhlášce ). Mezera mezi světly musí být min. 600 mm (já mám asi 630). Takže je zas moc blízko sobě dát nemůžeš. Určitě jsou policajti, co chodí s metrem. Když ještě táta měl autodopravu, tak mu policajt měřil velikost písma firmy na dveřích, zjistil, že je o 2 mm menší a už ho začal kvůli tomu jebat ...
  14. Já jsem si s tím moc nehrál, ač to zabralo čas. Lepší foto zatím nemám.
  15. MilanF1

    Zlute xenony

    Já už jim psal v pondělí, jak to vypadá a odepsali mi, že začátkem příštího týdne mi je pošlou, no tak doufám.
  16. MilanF1

    rány od přední nápravy p306

    No hele, to je dobrý, asi se na něj raději podívám
    • 8
  17. MilanF1

    306 5dv hatch 1,4

    jj, konfrontace nicku a ksichtu je dobrá . Já děkuji za \"rozsvícení\" druhé zadní mlhovky
  18. MilanF1

    Andreww 306 1.8 16V

    Ferrari, vidím, že nemáš prolezlé Udělám si sám: filtr není, ale můžeš si ho udělat. A ten bazmek na okna byl asi v nadstandardní výbavě ...
  19. MilanF1

    Moje 306 už dojezdila

    škoda ho ... samozřejmě nejlépe, kdyby to šlo celé pryč Nebo možná opravit záleží, kolik je toho zničeno. Už máš v plánu nějakou náhradu? [upravil dne 22/1/11 14:18 MilanF1]
  20. ThoR: má nějak vysoko světla
  21. MilanF1

    Moje 306 už dojezdila

    Jejda, copak se stalo? Strom? Půjde to na díly?
  22. Ani zadarmo bych to nechtěl
  23. MilanF1

    auto na -setrvák

    Taky jsem to v autosalonu viděl. Jenom by mě zajímalo, jak je to zabezpečeno, jelikož je to vedle řidiče ... na druhou stranu v F1 je KERS (rekuperace energie) a všichni použijí baterky. Stáj Williams sice vyvíjela setrvák, ale nebyl kam dát (články baterek lze různě poskládat) a taky laborovali s bezpečností - co kdyby vyletěl. Výkon je tuším (ostuda, že to nevím přesně ) asi 60 kW toho KERSu. Od roku 2013 se zmenšují motory a možná se zvýší výkon KERSu. V tom roce by měl přijít VW (nebo Porsche ...) a uvažují o setrváku. Takže tu vidím velkou provázanost ... Jinak v tom Porsche byl setrvák o průměru asi 50cm. [upravil dne 22/1/11 11:27 MilanF1]
    • 9
  24. MilanF1

    Andreww 306 1.8 16V

    To je dobrá vychytávka Zapojení oproti původnímu klasickému asi nebylo složité ...
  25. MilanF1

    Zlute xenony

    Včera poslali e-mail s tímto: Evidováno provozovatelem, Zpracovává se. Moc moudrý z toho nejsem, ale asi už jim je dodavatel dodal a v pondělí mi je pošlou Takže v úterý, ve středu se možná budu válet pod autem
×
×
  • Vytvořit...