Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. To mě taky zaujalo, ta červená kůže, stav není super, ale zase žádná tragédie jako jiné introše. Nicméně je to focené mokré, voda nestéká - je jasné, že lak není ošetřen, bůhví co realita. Nicméně je to 15 leté auto a díky interiéru zajímavé cabrio.
  2. Jak jsem psal, i kdybys měl RHY Bosch a dal tam vstřiky z RHZ Bosch, vůbec by sis nepomohl, tohle není TDi. Chtělo by to jiné turbo, IC ... ale vstřikama si nepomůžeš.
    • 9
  3. Ne, Siemens byl pouze u 66 kW motory typu RHY. Nicméně Bosch vstřiky jsou shodné pro motory RHY a RHZ, ale to tvému problému na RHY Siemens nepomůže.
    • 9
  4. Zajet na diag, na dálku toho moc nepoznáme. Může to dělat cokoliv. Ale úplně bych 406tku neporovnával s 301, ta 68 kW jednotka jezdí velmi dobře, navíc 301 je lehké auto.
  5. MilanF1

    Barum alebo Matador

    Ty jeté Michelinky mají kolik mm? Pokud inzerát píše jen "zánovní", tak to by mě neuspokojilo. Micheliny jsou jedny z nejdražších gum a chlubí se výbornou výdrží (ale nevím, jak je na tom třeba Pilot Sport). Já se jezděnek nebojím, ač v tomto rozměru to chce pneumatiku, které musíš věřit. A pokud se necítíš na to mít na autě gumy, které už někdo měl a nevíš, jak se k nim choval, kup nové.
    • 46
  6. MilanF1

    205 1.1-začínáme si hrát

    Já jsem tvůj inzerát viděl, škoda, že muselo jít z domu.
  7. Uvidíme, přední brzdy mám nové, zadní nevím, jak jsou na tom, to při běžné jízdě moc nepoznám (bubny), ale ručka brzdí parádně. Může být nějaká vůle na přední nápravě, protože díly jsou originál, včetně tlumičů. Pojedu tam s tím, že mi řeknou, co je potřeba udělat, co není 100%. S autem nejezdím denně, nemohu jasně diagnostikovat problém, avšak při jízdě problémy necítím.
  8. takže podběhy vrzaly? Číslo na budíkách pěkné, ale nějaké nízké číslo, ne? Já budu mít taky kulatiny, ale s trošku jiným číslem.
  9. Ten už se prodává rok. Ale za tu cenu bych si možná koupil 306 cabrio.
  10. Tím eko bych si nebyl jist, protože motor RHY se vyráběl i jako E2, ale samozřejmě i E3. To samé čekám od RHZ. Já mám E2, takže se platilo.
    • 28
  11. U 306 mi bohužel automatické dovření oken při zamknutí neběhá ... na to už nestačí výměna ovládače oken ... bohužel.
    • 16
  12. S mnoha Rapidy jsem nejel, bylo jich tak 20, ale všem to jezdilo jenom dolů. Myslím, že to samé má i Toledo, což je v podstatě to samé a vyrábí se taky v MB. Nejsem si jist, zda s vyšší výbavou by to jezdilo i nahoru. Na druhou stranu úplně sociální Octavia (oba klíče obyčejné - bez dálky) jezdí okna automaticky nahoru i dolů. Ale my si můžeme pískat, u 15 let starého škopku to jezdí i nahoru a některé nové vozy to nemají.
    • 16
  13. Proti kopci? Šlapeš více na plyn a jsou poloosy ve větším tahu.
  14. MilanF1

    StibTova 407 2,2 - KONEC

    Petrikj: Ono to bude také asi i naladěním vozu pro komfortní svezení. Já jsem byl třeba taky nemile překvapen, jak "pomalý" je Superb se silným motorem. Zato jiný se choval úplně jinak. Ale já jsem zvyklý na lehké vozy, ať to je 205, 309, 106 nebo nyní 306. Když jedu s tátovým Berlingem HDi, neoslovuje mě to, i vyšší stavbou karosérie.
  15. MilanF1

    Naftové motory 2.0 HDi

    U tak mladých aut opravdu 66 kW (RHY), 79 kW (RHS) ani 80 kW (RHZ) nepořídí. Na jednu stranu bohužel, jelikož RHY a RHZ nemají tolik moderních blbostí. Nicméně 100 kW motor (RHR) je tu všeobecně chválen a třeba do 407 to bude dobrá volba (asi lepší než 1,6 HDi 80 kW - ač o tom tu je dlouhá diskuse ). Dvoulitr 88 kW neznám, asi to byla výsada modelu 807, z čehož mi ale plyne, že může mít některé díly atypické , ale pravda to být nemusí. Když jsme u 807, vzpomněl jsem si na motor RHW, ten je snad 80 kW, ale díky jinému označení motoru s ním mohou být určité problémy (ve shánění dílů). 120 kW bude už hodně mladý motor a uživatelské informace jsem od něj nějak nepostřehl, ale podle mě bude vycházet z RHR, takže bych z něj obavu neměl. Ale jak už zaznělo, nejprve si určit typ vozu, zda kombíkovou "malou" 308 nebo velké MPV 807. Motoru 100 kW bych se nebál, má to klasické, co HDička mají - FAP, dvouhomotou spojku, ale tomu se člověk neubrání, zato si nějak nevybavuji, že by s těmito motory byl jiný problém. To samé očekávám od 120 kW. Snad jsem alespon trochu pomohl.
    • 15
  16. Počítáš s kuchyňkou a hajzlíkem? Nebude to už z tohoto pohledu bráno jako stavba, kvůli které musíš lítat po úřadech? Tohle bych si raději ověřil. Jinak určitě platí do 25m2. A taky 2 metry od plotu, ale s tím problém asi nebude. Já se nemám čím chlubit, terasu mám betonovou a zastřešení řešit nejspíše nebudeme, spíše jen markýza proti slunci.
  17. cvakat mohou poloosy, ale že by až ve 100 km/h, to se mi nějak nezdá. Jedině homokloub, ten by mohl mít vůli. Vyzkoušej ten samý průjezd pod plynem a pak bez plynu (ideálně neutrál, aby nebyly poloosy v zátěži). Pokud to cvaká jen při plynu, pak asi opravdu poloosy.
  18. Ano, musíš mít nastartováno, ale hlavně, že to funguje. Na rozdíl od nové Škody Rapid, jsou tam sice dojezdy, ale fungují jenom dolů, ač opticky je ovládač stejný s Octavií, kde to jezdí i nahoru. Tohle člověk nepochopí.
    • 16
  19. A já si říkal, co tam je tolik lidí a auta parkují i u silnice.
    • 9
  20. MilanF1

    Péžo 306 break 2.0 hdi

    Já jsem skoro nic nepoznal. Ale určitě vyměnit, doživotní opravdu není.
  21. MilanF1

    Péžo 306 break 2.0 hdi

    Co by mělo být v převodovém oleji? Spíše půjde o to, kolik ho tam máš. Já tam po čtvrt milionu měl normálně olej.
  22. U nás se auto luxuje a myje povrch za 300 Kč. Trvá to cca 1,5 hodiny, dle náročnosti. Je v tom i ošetření plastů, mytí mezidveří a mytí disků + samozřejmě sušení. Nicméně u nás se myje denně i 10 aut, ale drtivá většina je mytí pro interní potřebu (nové vozy, bazar, pojistné události, a další). Za ty prachy je výsledek u nás velmi dobrý, ale v tom množství aut nelze očekávat 100% dokonalost, protože se nespecializujeme na mytí aut.
    • 30
  23. Já jsem na 306 měl 16" Avantage a disk vážil 12 kg a byl opravdu tvrdý. Když jsem vymetl pořádnou díru, disk mi protrhl gumu, odštípl se malý kousek hliníku, ale jinak disku nic nebylo. Spíše to odneslo auto - povytáhla se poloosa z převodovky, poškodilo se ložisko poloosy a vytekl mi olej. Ale příliš bych se nebál Atlantisů na 307, přecijen je to originální disk, ty jsou většinou tvrdé. Avšak je pravdou, že disky, které vypadají jako Cyclony, ale mají 17" (ted si nevzpomenu na název, něco jako "Liones") jsou krásná kola, nedostupná a děsně drahá, ale šílený bláta - disk váží snad jenom 8 kg.
    • 10
  24. Já měl myslím vyndané zadní sedáky a bylo to naskládané až po strop. Doma jsem to tam naskládal, ale pak v pneuservisu jsem z toho měl hlavolam, když jsem to chtěl zase odvést domů, ale podařilo se.
  25. Ten článek je zajímavý. Sice jsem prošel jenom obrázky, ale odpovídá to tomu, co jsme tu psali my. Jak jsem psal, z praktického pohledu bych vzal Challengery. Takový typ kol je nadčasový a budou vždy krásné, to se nedá říci o současných designech ... nynější kola se mi nelíbí.
    • 10
×
×
  • Vytvořit...