Přejít na obsah
test

Jak bylo v Brně


Supetr
 • konečně se podařilo nagrabovat nějaké to video z březnového srazu v Brně. Nečekejte od něj ale žádné zázraky :-)). Příště se pokusíme o lepší kvalitu. Za kamerou stala Martina.

  honza.jpg

  Autíčko Honzy Černíka

  1,8 MB

   

  tomas.jpg

  Autíčko Tomáše Fišery

  2,7 MB

   

  pepca.jpg

  Autíčko moje a Martiny

  2,1 MB

   

  pezutci.jpg

  Pár hezkých Peugeotků

  4,15 MB

  brno.jpg

  A ten zbytek :-)

  10,33 MB

  A JAK TO TEDY PROBÍHALO?

  Předně bych chtěl poznamenat, že to byl můj vůbec první sraz na kterém jsem se byl podívat, tak nemohu s ničím porovnávat, ale přesto se jej pokusím objektivně zhodnotit. Tak začnu pěkně od začátku.

  Je čtvrtek večer a já se vracím po 14-ti dnech nazpět domů do Telče a už se netrpělivě těším na sobotu. Přijdu do garáže a pomocí dálkového ovládání se pokouším odemknout auto, ale nic se nestalo! Tak se podivám na diodu od alarmu, která jindy vesele bliká na palubní desce, ale byla zhasnutá. No nic, říkám si, umřela baterka, sice jsem ji před 14-ti dny nabíjel, ale to je teď jedno, hlavně abych rozpohyboval auto. Tak si jdu pro nabíječku a baterku hodinu vesele nabíjím. Po hodinovém nabíjení ji dám nazpět do auta a připojím konektory, auto se probudilo k životu a začalo hlasitě houkat. Říkám si, dobrý, a snažím se alarm vypnout, ale k mému zděšení na mačkání tlačítka na dálkovém ovládání vůbec nereagoval :-(. Pomalu, ale jistě začínám být nervózní, ale přece ke každému autu jsou minimálně 2 klíče, proto se ptám Martiny kde má ty svoje? Martina neví, tak hodinu prohledáváme byt, jestli je náhodou někde nenajdeme, bohužel ne, zůstaly v Praze na kolejích!!! To už jsme značně nervózní a začínám kontaktovat známé z Peugeot clubu, sehnal jsem akorát naštěstí Jindru Šošolíka, kterému jsem situaci vysvětlil a on se hned nabídnul, že do Brna na tu sedmou hodinu přijede a že bude držet místa, ale bohužel nepřijede svým Mi 16 4x4, protože mu nešla nastartovat a ani T16, protože z Německa poslali chladič na jiný typ. Dále mi Jindra poradil, abych zkusil ještě nabít baterky v dálkovém ovládání pomocí nabíječky z mobilního telefonu. A když ani to nepomůže, abych zkusil odpojit alarm s imobilizérem. Bohužel ani jedna z těchto rad nepomohla, to už se pomalu blížilo k druhé hodině ráno a jsme šel spát. Druhý den, jakmile otevřeli obchod s baterkama do dálkového ovládání, tak jsem je hned koupil  a auto šlo už odalarmovat, bohužel těmi mými nočnímy pokusy jsem zase vysosal baterku až na její dno. Hodina nabíjení bohužel nestačila, celkem jsme potřeboval 3 hodiny, aby se baterka nabyla tak, abych mohl nastartovat, což se povedlo a my se v pravé poledne vydali k Brnu. Mezitím si představte spoustu telefonátů jak s Jindrou tak s ostatními, kteří se měli do Brna dostat. Na tomto místě udělám ještě malou poznámku, auto jsem měl bohužel v jedné garáži, asi 2 kilometry od mého domu, takže si na pátek připočtěte nachozených 12 Km a v sobotu jenom 8 :-)).

  Do Brna jsme  dorazili něco po jedné hodině, počasí na cestě bylo super, nádherně chumelilo a vůbec na vysočině byla spousta sněhu => málo svátečních řidičů, takže cesta ubíhala celkem svižně. Kousek před Brnem se už ukázalo sluníčko, které nás neopustilo ani na okruhu. Auto jsme nechali stát na příjezdové cestě, asi jeden kilometr od okruhu, že už akce pomalu končí nám ukazoval nekonečný had aut odjíždějících od okruhu. První místo, kam jsme šli bylo stanoviště Peugeot Clubu, bohužel žádné Peugeoty jsme zde nenašli. Jindra mi už ráno volal, že se snaží nějaká místa udržet, ale že na místě vládne neuvěřitelný chaos a že se mu to všechno udržet nepodaří. Tady bych chtěl Jindrovi poděkovat, s jakou ochotou se hned na ráno do Brna vydal, i když mu samotnému nejelo auto a musel přemluvit kamaráda, aby ho tam vzal. Tak jsem se dal do shánění lidí, kteří se mi na mobil ozvali, že do Brna dorazili. Jako prvního jsme sehnal Honzu Černíka, který ale už spěchal zase pryč, přesto mi ukázal svoje autíčko, které Martina hned nafilmovala a pěkně jsme si spolu popovídali, bohužel jenom krátce. Jako dalšího jsme sehnal Tomáše Fišeru a jeho 309. Celkem mě zarazilo, když mu na příjezdové cestě říkali, že už je vše plné a že ho už dál nepustí, přitom tam Jindra držel jěště ta místa, ale to organizátory ani trochu nezajímalo, bohužel, zde organizace zklamala, vůbec celkově všude vládl chaos a auta nebyla vůbec řazena podle značek nebo clubů. Pak jsme se po telefonu spojil s Dušanem Tůmou, bohužel jsme se již nesešli, přotože Dušan už musel jet domů a oba jsme stáli na jiném konci okruhu, škoda. Nakonec jsme se potkali s Jindrou a hezky si pokecali, bohužel už nezbyl čas ani na "kalíšek" :-), protože všechny hospody už zavírali. Ještě se mi ozval Jirka Kolouch, ale s tím jsme se bohužel také nesetkal :-(. Jinak už o nikom, kdo by z Peugeot Clubu dorazil, nevím, ale pokud je někdo takový, tak se mu moc omlouvám a přiznávám, že Brno jsem organizačně absolutně nezvládl, je mi to moc líto a budu dělat vše proto, aby se to příště již neopakovalo, PROMIŇTE.

  Jinak atmosféra byla celkem pohodová, Honza říkal, že letos přijelo vůbec nejvíc lidí, kolik pamatuje. Některá auta byla hezky upravená a dalo se na ně se zaujetím dívat. Bohužel uvnitř bylo velice málo Peugeotů (valná většina jich stála na příjezdové cestě), ty hezké Martina nafilmovala a až to budu mít zpracované, tak  to sem hodím. Dále mě zaujaly stánky s prodejem různého zboží od autodoplňků začínaje, přes kola, autohifi a u spojlerů konče, vše bylo poskytováno s celkem slušnými cenami, takže kdo si přijel na okruh nakoupit, určitě neprodělal. Jinak se pořádala soutěž o nejlépe upravené auto, zde jsou výsledky:

  Kategorie domácích značek

  1. místo - Škoda Favorit, který byl upraven dost radikálně.

  1mistocz.jpg
  2mistocz.jpg 2. místo - Škoda Octavia. Velice nápadný styling vozu
  3.místo - Škoda Felicia je důkazem toho, že někdy může méně znamenat více. 3mistocz.jpg
  Kategorie zahraničních značek
  1misto.jpg 1. místo - VW Golf. Výstavní kousek pocházející z VW klubu Praha
  2. místo - Audi upravená kompletně zevnitř i zvenku 2misto.jpg
  3misto.jpg 3.místo - Opel cabrio ve velice elegantním stylu

  A dále se jely závody ve sprintu:

  KATEGORIE DO 2000 cm2

  KATEGORIE NAD 2000 cm2

  Hodnocení celé této akce je velice rozporuplné, fanoušci tuningu si jistě přišli na své, ale všude vázla organizace, ať už ze strany pořadatelů, tak ze strany mojí, poučil jsme se na koho se mám spolehnout a na koho ne a podle toho se také budu příště při pořádání dalších akcí řídit. Doufám, že se již brzy doopravdy sejdeme a byl bych velice rád, kdyby tomu tak bylo již v půlce června v Pávově u Jihlavy (přece jenom mam to za humny a kdyby zase nejelo auto, tak autobusem nebo stopem se tem lehce dostanu). No a pak nás čeká HK, na který se již mnozí z Vás těší. A aby nebylo všem akcím konec, tak bych chtěl uspořádat tak 2-3 denní sraz někde v nějakém kempu, ale jenom pro nás, pro Peugeoťáky, tak si nechejte druhý víkend v červenco volno :-))))).

  Tomas

  PS. postupem času se zde objeví fotografie a nějaké to video, budu o tom informovat

   

  datum místo poznámky
   24.-26.5.2002 Dunajská Streda  - 3. FLY WINGS
   1.-2.6. 2002 Jihlava - Pávov  - Pávov Párty 2002
   15.6.2002 Hřovice  - DRAGRACE 2002  

   - nejbrutálnější nejnašlapanější auta

   29.6.2002 Hradec Králové  - TuningParty 2002    

   - super zábava

   - sprint

   - spanilá jízda

   


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×