Jump to content
test
Sign in to follow this  

Valašský Rally


Supetr
 • Tak jako každý rok, tak i letos se konala u nás na Valašsku Valašská Rallye. Tentokrát se závodilo 25.-27.4.2002. Jelikož jsem mírně postižený lehkou závislostí na značce Peugeot, byl můj cíl jasný – sledovat po trati co nejvíce Peugeotů. Při pohledu do prezenční listiny mi srdce zaplesalo – 3 přihlášení jezdci na Peugeotech – super!!!! Trochu zklamáním pro mě bylo, že nakonec startovali jenom dva. Ale aspoň ti J. První byl Jindra Štolfa s 306 Maxi Kit Car ve skupině A7 a Jarda Kalný s 206 Maxíkem ve sk. A6. Bohužel, Štolfa jel hned vpředu startovního pole a nebylo mi dáno, abych je stíhal oba, takže můžu mluvit hlavně o Jardovi a jeho 206.

                  Ve čtvrtek se jel shakedown na Bystřičce, ale tam jsem nebyl. V pátek to všechno vypuklo! 1.etapa startující ve Vidči (od nás je to co bys kamenem dohodil) slibovala hodně zajímavých míst pro diváky a proto jsem si trať projel asi 2 hod. před začátkem, abych si našel hezké místo na koukání. Po průjezdu několika předjezdců (mimochodem – jeden to málem našil asi 3m ode mě do stromu J) se jako třetí startující vynořil Štolfa s jeho 306. Hned bylo vidět, že to s dobrým umístěním myslí vážně, protože na mokré trati (pršelo L) jel jako hovado. To bylo myslím naposledy, co jsem ho viděl. Jarda jel se startovním číslem  40 a proto se mi je nikdy nepodařilo na RZ zastihnout pohromadě, škoda…

                  Po skončení 1.RZ jsem upaloval do servisu po 3.RZ ve Valmezu a slídil………. Kde je pažout?????? Támhle jede Štolfa……..pádím do míst, kde mi zmizel mezi auty servisáků a abych je nemusel všechny obíhat, zkrátil jsem si to uličkou mezi nimi. A najednou koukám, že koukám J přímo na něj. Myslel jsem si, že se mechanici seběhnou jako včely na med, ale ne – všichni v klídečku šolichali támhle šroub od kola, támhle zase Štolfa montoval rampu se světlama (4.RZ se už jela v noci) a tak dále, až to všechno udělali. Od Jindry se všichni dozvěděli, že auto jede v pohodě a že nejsou žádné problémy (to jsem byl fakt šťastný) a po chvíli pokračoval dál.

                  Pak jsem vyhlížel Jardu Kalného. Čekal jsem asi 20 minut u jejich stanu a pozoroval mechaniky, jak si chystají nádobíčko. Pak mě napadlo, že bych pro naše klubáky mohl vyškemrat nějakou informaci o jejich týmu. Všechno, co jsem získal je to, že motor je 1600ccm a má spoustu koní (doslova) a tak jsem se raději kouknul na jejich web http://www.autokalny.cz a zjistil mnohem víc (najdete na konci článku)…. Nejvíce mě uchvátil pohled pod kapotu – ty nádherné laděné svody……mohly být ještě v chromu J rejp) a to karbonové sání….. to porstě musím mít taky…. Po nezbytných opravách a úpravách byl jeho Pažout vytlačen!!!! ze stanu a poslán na další zteč.

                  4.RZ se jela již v noci na stejné trase jako 1. To byla výhoda, protože to mám kousek domů…. Noční RZ mají jednu velkou nevýhodu…….. vidíte kolem projet jenom světla a rozžhavené kotouče brzd……a to je na tom to lákavé. Chudák Jarda na startu trochu zaváhal a ztratil tam drahocenné vteřiny, jelikož se startovalo do hodně prudkého kopce……. Pak už jsem jenom přihlížel, jak ostatní projíždějí hodně technickou šikanu nad Rožnovem. A to byl konec 1. dne.

   

  Výsledky po 1. dnu:    

  • 1. Václav Pech s Fordem Focusem o 4.6s. před Hrdinkou na Subaru

  • 10. Jindra Štolfa se ztrátou 2:07.3 na Pecha a 4.9s na Arazima s Mícou před ním (byl 1. ve skupině A7 a druhému ze skupiny to natřel o 1:30 – klobúk dolů)

  • 42. Jarda Kalný ztrácel na vedoucího 6:5.30, ale ve skupině A6 byl na třetím místě za jedním s Felicií a za Petákem na Saxu Kit Car

   Takže pro Peugeoty parádní začátek J         

    

  Druhý den jsem se vydal na RZ8 (Poruba – Perná) do Mštěnovic  (byl tam krásný výhled na trať) pak na Bystřičku (Vel. Lhota – Vsetín) a  nakonec do Příluků (RZ12), kde byl sqjelý retardér…..Málem jsem tam byl přejet jedním bláznem s Octávkou (brrrrr), který mě míjel ,otočený čumákem přímo na mě, ale sunoucí se poněkud bokem, asi tak o 1,5m. V té rychlosti si toho ani člověk nevšimne a je málem po něm J. Po této závěrečné RZ se odehrála snad nejhorší věc celé rallye: odstoupil Štolfa, protože jeho spolujezdkyně byla odvezena do nemocnice s otřesem mozku a tím pádem nebyl počítán do celkového hodnocení. (kdyby dojel dokonce – byl by asi na  8. místě celkově a určitě by vyhrál svou skupinu) VELKÁ ŠKODA L

  Zato Jarda s jeho 206 sváděl urputný boj s Brůzlem na Felicii a taky s Holým se stejnou popelnicí. Na Saxo  Pepy Petáka fakt neměl, ale omlouvá ho skutečnost, že tu 206 měl teprve měsíc. Nakonec tedy skončil „až“ na 4. místě ve skupině a 33. celkově. GRATULUJI.

   Celkově to pro Peugeoty dopadlo dost dobře, hlavně Štolfa i přes jeho smůlu na konci, jel parádně a taky pro diváky. Nebýt zdravotní indispozice jeho spolujezdkyně, mohl by se radovat z dost dobrého umístění v konkurenci o dost silnějších vozů a z vítězství ve skupině A7 L

  A Jarda? Ten si vedl taky na výbornou, ale bylo vidět, že se ještě s autem dokonale nesžil. Přesto jemu a jeho týmu přeji hodně budoucích úspěchů.

     Voštík                                                                                                                                        

   

  PEUGEOT 206 MAXI Kit Car (Super 1600)

  2061600.jpg

  Základní technické parametry:

  Typové označení:

  Peugeot 206 XS

  Číslo homologačního listu FIA:

  A 5627 od 1.3.2001

  Motor:

  typ TU5JP4, čtyřdobý umístěný vpředu napříč vozu, chlazený kapalinou, rozvod 2 x OHC, 4 ventily na válec, restriktor 60 mm, elektronika Magnetti Marelli, max. otáčky 9 000/min

  Počet válců:

  4

  Objem válců:

  1587,46 ccm

  Maximální výkon:

  210 PS při 6750 ot.

  Největší točivý moment:

  185 Nm

  Převodovka

  SADEV, šestistupňová se sekvenčním řazením ovládání pákou pod volantem

  Systém pohonu:

  poháněná přední kola, diferenciál s omezenou svorností typu ZF

  Spojka:

  Karbometalicka jednolamelová

  Brzdy:

  hydraulické, dvouokruhové, kotoučové na všech kolech - průměr předních čtyřpístkových kotoučů 345 mm, zadních dvoupístkových 280 mm, přední kotouče s vnitřním chlazením

  Podvozek:

  zavěšení kol systémem pseudo McPherson, tlumiče pérování vpředu i vzadu Peugeot Sport s progresivně vinutými pružinami

  Kola - ráfek:

  7x17 palců Speedline

  Kola - pneu:

  17/63x17 Michelin

  Délka:

  3 826 mm

  Šířka:

  1 765 mm

  Rozvor:

  2 455 mm

  Pohotovostní hmotnost:

  950 kg

         Převzato z www.autokalny.cz/sport

   

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×