Přejít na obsah
test

Valašský Rally


Supetr
 • Tak jako každý rok, tak i letos se konala u nás na Valašsku Valašská Rallye. Tentokrát se závodilo 25.-27.4.2002. Jelikož jsem mírně postižený lehkou závislostí na značce Peugeot, byl můj cíl jasný – sledovat po trati co nejvíce Peugeotů. Při pohledu do prezenční listiny mi srdce zaplesalo – 3 přihlášení jezdci na Peugeotech – super!!!! Trochu zklamáním pro mě bylo, že nakonec startovali jenom dva. Ale aspoň ti J. První byl Jindra Štolfa s 306 Maxi Kit Car ve skupině A7 a Jarda Kalný s 206 Maxíkem ve sk. A6. Bohužel, Štolfa jel hned vpředu startovního pole a nebylo mi dáno, abych je stíhal oba, takže můžu mluvit hlavně o Jardovi a jeho 206.

                  Ve čtvrtek se jel shakedown na Bystřičce, ale tam jsem nebyl. V pátek to všechno vypuklo! 1.etapa startující ve Vidči (od nás je to co bys kamenem dohodil) slibovala hodně zajímavých míst pro diváky a proto jsem si trať projel asi 2 hod. před začátkem, abych si našel hezké místo na koukání. Po průjezdu několika předjezdců (mimochodem – jeden to málem našil asi 3m ode mě do stromu J) se jako třetí startující vynořil Štolfa s jeho 306. Hned bylo vidět, že to s dobrým umístěním myslí vážně, protože na mokré trati (pršelo L) jel jako hovado. To bylo myslím naposledy, co jsem ho viděl. Jarda jel se startovním číslem  40 a proto se mi je nikdy nepodařilo na RZ zastihnout pohromadě, škoda…

                  Po skončení 1.RZ jsem upaloval do servisu po 3.RZ ve Valmezu a slídil………. Kde je pažout?????? Támhle jede Štolfa……..pádím do míst, kde mi zmizel mezi auty servisáků a abych je nemusel všechny obíhat, zkrátil jsem si to uličkou mezi nimi. A najednou koukám, že koukám J přímo na něj. Myslel jsem si, že se mechanici seběhnou jako včely na med, ale ne – všichni v klídečku šolichali támhle šroub od kola, támhle zase Štolfa montoval rampu se světlama (4.RZ se už jela v noci) a tak dále, až to všechno udělali. Od Jindry se všichni dozvěděli, že auto jede v pohodě a že nejsou žádné problémy (to jsem byl fakt šťastný) a po chvíli pokračoval dál.

                  Pak jsem vyhlížel Jardu Kalného. Čekal jsem asi 20 minut u jejich stanu a pozoroval mechaniky, jak si chystají nádobíčko. Pak mě napadlo, že bych pro naše klubáky mohl vyškemrat nějakou informaci o jejich týmu. Všechno, co jsem získal je to, že motor je 1600ccm a má spoustu koní (doslova) a tak jsem se raději kouknul na jejich web http://www.autokalny.cz a zjistil mnohem víc (najdete na konci článku)…. Nejvíce mě uchvátil pohled pod kapotu – ty nádherné laděné svody……mohly být ještě v chromu J rejp) a to karbonové sání….. to porstě musím mít taky…. Po nezbytných opravách a úpravách byl jeho Pažout vytlačen!!!! ze stanu a poslán na další zteč.

                  4.RZ se jela již v noci na stejné trase jako 1. To byla výhoda, protože to mám kousek domů…. Noční RZ mají jednu velkou nevýhodu…….. vidíte kolem projet jenom světla a rozžhavené kotouče brzd……a to je na tom to lákavé. Chudák Jarda na startu trochu zaváhal a ztratil tam drahocenné vteřiny, jelikož se startovalo do hodně prudkého kopce……. Pak už jsem jenom přihlížel, jak ostatní projíždějí hodně technickou šikanu nad Rožnovem. A to byl konec 1. dne.

   

  Výsledky po 1. dnu:    

  • 1. Václav Pech s Fordem Focusem o 4.6s. před Hrdinkou na Subaru

  • 10. Jindra Štolfa se ztrátou 2:07.3 na Pecha a 4.9s na Arazima s Mícou před ním (byl 1. ve skupině A7 a druhému ze skupiny to natřel o 1:30 – klobúk dolů)

  • 42. Jarda Kalný ztrácel na vedoucího 6:5.30, ale ve skupině A6 byl na třetím místě za jedním s Felicií a za Petákem na Saxu Kit Car

   Takže pro Peugeoty parádní začátek J         

    

  Druhý den jsem se vydal na RZ8 (Poruba – Perná) do Mštěnovic  (byl tam krásný výhled na trať) pak na Bystřičku (Vel. Lhota – Vsetín) a  nakonec do Příluků (RZ12), kde byl sqjelý retardér…..Málem jsem tam byl přejet jedním bláznem s Octávkou (brrrrr), který mě míjel ,otočený čumákem přímo na mě, ale sunoucí se poněkud bokem, asi tak o 1,5m. V té rychlosti si toho ani člověk nevšimne a je málem po něm J. Po této závěrečné RZ se odehrála snad nejhorší věc celé rallye: odstoupil Štolfa, protože jeho spolujezdkyně byla odvezena do nemocnice s otřesem mozku a tím pádem nebyl počítán do celkového hodnocení. (kdyby dojel dokonce – byl by asi na  8. místě celkově a určitě by vyhrál svou skupinu) VELKÁ ŠKODA L

  Zato Jarda s jeho 206 sváděl urputný boj s Brůzlem na Felicii a taky s Holým se stejnou popelnicí. Na Saxo  Pepy Petáka fakt neměl, ale omlouvá ho skutečnost, že tu 206 měl teprve měsíc. Nakonec tedy skončil „až“ na 4. místě ve skupině a 33. celkově. GRATULUJI.

   Celkově to pro Peugeoty dopadlo dost dobře, hlavně Štolfa i přes jeho smůlu na konci, jel parádně a taky pro diváky. Nebýt zdravotní indispozice jeho spolujezdkyně, mohl by se radovat z dost dobrého umístění v konkurenci o dost silnějších vozů a z vítězství ve skupině A7 L

  A Jarda? Ten si vedl taky na výbornou, ale bylo vidět, že se ještě s autem dokonale nesžil. Přesto jemu a jeho týmu přeji hodně budoucích úspěchů.

     Voštík                                                                                                                                        

   

  PEUGEOT 206 MAXI Kit Car (Super 1600)

  2061600.jpg

  Základní technické parametry:

  Typové označení:

  Peugeot 206 XS

  Číslo homologačního listu FIA:

  A 5627 od 1.3.2001

  Motor:

  typ TU5JP4, čtyřdobý umístěný vpředu napříč vozu, chlazený kapalinou, rozvod 2 x OHC, 4 ventily na válec, restriktor 60 mm, elektronika Magnetti Marelli, max. otáčky 9 000/min

  Počet válců:

  4

  Objem válců:

  1587,46 ccm

  Maximální výkon:

  210 PS při 6750 ot.

  Největší točivý moment:

  185 Nm

  Převodovka

  SADEV, šestistupňová se sekvenčním řazením ovládání pákou pod volantem

  Systém pohonu:

  poháněná přední kola, diferenciál s omezenou svorností typu ZF

  Spojka:

  Karbometalicka jednolamelová

  Brzdy:

  hydraulické, dvouokruhové, kotoučové na všech kolech - průměr předních čtyřpístkových kotoučů 345 mm, zadních dvoupístkových 280 mm, přední kotouče s vnitřním chlazením

  Podvozek:

  zavěšení kol systémem pseudo McPherson, tlumiče pérování vpředu i vzadu Peugeot Sport s progresivně vinutými pružinami

  Kola - ráfek:

  7x17 palců Speedline

  Kola - pneu:

  17/63x17 Michelin

  Délka:

  3 826 mm

  Šířka:

  1 765 mm

  Rozvor:

  2 455 mm

  Pohotovostní hmotnost:

  950 kg

         Převzato z www.autokalny.cz/sport

   Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×