Přejít na obsah
test

Sésame - autíčko do kapsy


Supetr
  • Jak je již u Peugeotu zvykem, tak i na Pařížském autosalonu představil řadu novinek a konceptů. Namátkou jmenujme nabroušenou verzi 206 nesoucí hrdě označení RC, koncept většího brášky 206 CC  3♥7 CC, 607 Pescarolo osazeného motorem s úctyhodným výkonem 400 PS používaným týmem Pescarolo Sport v závodu 24 hodin Le Mans, nám již velice dobře známe verze sportovních coupe dvojice Peugeot RC Pique a Carreau, přes koncept požárního vozidla nazvaného podle samotného paliva jímž se nechá tento statečný zachránce pohánět, kterým je životu potřebná H2O až po concept městského automobilu nazvaným Sésame, o kterém Vám zde vypíši pár detailů.

    Jistě si většina z Vás vzpomene na rok 1998 a na Pařížský autosalon, na kterém byl představen concept Escapade, který upoutal svým zakrytým kolem, upevněným na dveřích v zadní stěně. Designéři se zde nechali inspirovat a vytvořili po estetické velice zdařilé autíčko pro městský provoz, které pokřtili - Sésame. Již na první Vás upoutá způsob otevírání bočních dveří s elektrickým ovládáním (světová premiéra u vozidla tohoto typu vozu), které umožňují snadný přístup ke čtyřem místům a připisují tak Sésame výraznou praktičnost. Sésame je, jak se již u značky Peugeot stává zvykem viz. 307 SW, vybaven bohatě zasklenou plochou s rozměrným předním sklem a se střechou z atermického skla, která zesvětluje a opticky zvětšuje interér, který si zajišťuje příjemnou obyvatelnost i přes minimální délku automobilu (3,70 m). Posazený na kolech z lehké slitiny o průměru 17’’ představuje Sésame, jehož dynamická a “Peugeoťácky usmívající se” čelní část odráží nepochybně dřívější modelové nabídky značky. Vnější karoserie je zpracovaná ve svítivém metalizovaném žlutém odstínu, blízkému žluté Persépolis, zatímco interiér přebírá z typického spojení barvy a materiálu pohodlí, pohostinnost a vysokou technickou úroveň, střídající modrou kůži se žlutou doplněnou hliníkovými prvky.

    Peugeot bere funkci posuvných bočních dveří docela vážně, proto očekávám, že i nový Peugeot 107, jehož "průzkumné" fotky jsme na našem serveru umístili teprve nedávno, bude tento trend nadále podporovat. Peugeot tímto odstartuje nový druh, tzv. městských automobilů.

     

    Peugeot Sésame

    1.jpg

    1.jpg

    2.jpg

    2.jpg

    3.jpg

    3.jpg

    4.jpg

    4.jpg

    5.jpg

    5.jpg

    6.jpg

    6.jpgZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×