Přejít na obsah
test

PEUGEOT bude stavět


Supetr
 • Paříž, 28.10.2002 - PSA chce vybudovat novou výrobní linku v Evropě. Důvodem je posílení výrobní kapacity, předpokládané spuštění by mělo být v roce 2006.

  Továrna by měla vyrábět minimálně 300 tisíc vozů ročně, přičemž investice do tohoto závodu se bude pohybovat kolem 700 milionu eur. Mělo by se jednat o zejména o výrobu malých aut (že by se Sésame vyráběl u nás? :-) ). PSA tím chce posílit svojí výrobní kapacitu (pro porovnání: v roce 1997 PSA vyrobil 2,1 milionu aut, v roce 2002 to bylo 3,25 milionu aut) na celkové 4 miliony aut ročně.

  V současné době PSA hledá místo, kde by novou továrnu postavila. Jedná se zejména o Střední Evropu, kde chce tímto krokem zároveň posílit prodej aut v tomto regionu asi o 5 až 12 procent za 5 let. Výběr by měl být dokončen nejdříve během příštího roku.

  Podle IDNES je mezi místy, kde by měla továrna stát, i bývalé vojenské letiště v Žatci. Dalšími lokalitami jsou jiná místa v Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

  Hejtman ústeckého kraje Jiří Šulc potvrdil, že jednání s firmou již probíhají. PSA požaduje zhruba 180 hektarů pozemku. Podle Šulce má prý Žatec výhodu vzhledem ke své poloze blízko západnímu trhu.

  Tak tedy uvidíme, jak dopadne francouzská invaze do Čech, a jestli kromě Kolína bude dalším městem Žatec, kde se budou vyrábět naše oblíbené vozy.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×