Přejít na obsah
test

Peugeot 407 Elixir přichází


Supetr
 • Na autosalónu v německém Frankfurtu bude představen koncept, ze kterého vzejde nový Peugeot 407, tento koncept nese název Peugeot 407 Elixir.

  03.jpg407 Elixír je původní koncept plný, nového stylu, inovace, výjimečných04.jpg technických parametrů, který chce návštěvníkům ukázat záblesk toho jak, by mohl Peugeot 407 ve skutečnosti vypadat. Všichni máme ještě v živé paměti, jak vypadal koncept 307 Prometheus a jak dopadla 307 ve skutečnosti. Styl 407 Elixír je velice dynamický s patrným dlouhým předkem vozidla a vkusnou zádí.

  05.jpgPrávě díky této kombinaci s čistými přesnými linkami, velikou šikmou plochou čelního skla (307) a skleněnou střechou (307 SW) dává Peugeot vědět kam se bude ubírat jeho budoucnost nastartovaná modely 307 a 607. Přední maska ukazuje již tradičně široký typický úsměv, který je zakončen velikými integrovanými světly (očička :-).

  06.jpgZadní dynamický design je podtržen dvojicí výfuků, zadními LED světly (viz. 307 CC) a otevíratelným oknem v zadních, relativně svislých dveřích (206 SW). 407 Elixír je má za úkol obklopit 4 cestující komfortem. Po otevření dveří se nám naskytne pohled do interiéru, kde můžeme nalézt 4 totožná stavitelná sedadla. Samozřejmostí je dvouzónová klimatizace (607), satelitní navigace, zobrazená na 7", 16/9 displeji.

  Vynikající prostor, podtrhuje i kvalita použitých materiálů spolu s dostatečným osvětlením. Jako hlavní materiály zde byla zvolena kvalitní kůže a hliník.

  07.jpgNová 407 ma být nejen krásná, ale především bezpečná. Samozřejmostí jsou předpínače  bezpečnostních pásů, pro každé sedadlo. Celou kabinu chrání 9 airbagů, z nichž jeden je zabudován do hřídele volantu, aby dostatečně ochránil řidičova kolena.

  Pro 407 Elixír je vyvinut zcela nový 6-ti válcový HDI motor o obsahu 2,700 cc. Tento motor poslední generace má filtr pevných částic (2,2 HDi, 2,0 HDi 110 PS), který mu pomáhá splnit ty nejpřísnější emisní limity. Maximální výkon vyvinutý tímto motorem typu DT17 je 148 kW (více než 200 koní), s maximem kroutícího momentu 440 Nm!!!

  09.jpgO přenos této síly na vozovku se stará převodovka systému "Tiptronic", která umožňuje plně automatický nebo ruční (sekvenční) řazení. Podvozek je koncipován jako systém se zavěšenými koly s příčným trojúhelníkovým ramenem vpředu s poslední generací multi-arm systémem vzadu. Samozřejmostí je použítí elektronického systému ESP. Tato vysoká technologická úroveň zavěšení kol nabízí vysokou stabilitu vozidla s celkovým klidným projevem, což zajistí doopravdy skvělý zážitek z řízení, jako je to u Peugeotu zvykem jež po několik let.

  Já osobně začínám šetřit a co vy? :-)

   Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×