Přejít na obsah
test

Peugeot 309


Supetr
  • 309gti16g4.jpgPeugeot 309 byl představen v Anglii v únoru 1986 jako náhrada za typ 305. Automobil byl vyráběn v Coventry - Peugeot Ryton. Byl určen pro upevnění Peugeotu na britském automobilovém trhu. Styl 309tky každému nevyhovoval a provedení vozu bylo trochu slabší. Však po mechanické stránce dělal dojem praktického automobilu. Měl úspěch u soukromých kupujících. 309 tak s výjimečnými rysy byla středem pozornosti. Byla jedna z prvních automobilů takového stylu a udala směr vývoje dalším automobilům.

    K přednostem tohoto vozu patří solidní antikorozní ochrana i nadprůměrně trvanlivý podvozek.

    Pokud jde o závady, je třistadevítka vozem lehce nadprůměrným, co do jejich výskytu. Problémy jsou s brzdami - často brzdí jedna strana více než druhá, slabá bývá i ruční brzda. Z motoru a převodovky uniká olej,309gti16g7.jpg brzdové vedení zase často napadá koroze. Starší ročníky z 80. let nemívají zrovna nejspolehlivější elektrické vedení, proto je dobrá jeho preventivní kontrola, případně výměna u podezřele vyhlížejících částí. Nenechte se zaskočit ani netěsnícími hadicemi, jež jsou součástí chladícího systému. Zvlášť v létě byste motor mohly lehce"uvařit". Peugeot předepisuje po 80 tisících výměnu ozubeného řemene, a protože si nemůžete být jisti, kdy a zda vůbec řemen měnil majitel před vámi, pro jistotu jej vyměňte. Předejdete tak eventuálnímu vážnému poškození motoru. Kromě právě vyjmenovaných problémů vás s větší pravděpodobností potkají ještě další, naštěstí je 309 poměrně rozšířený typ, na který je dostatek náhradních dílů i na vrakovištích.

    Mezi konkurenci lze tento Peugeot zařadit poměrně ke špičce. Jako konkurenty považujme Ranault 19 a Citroen Zx. Renault ztrácí vyšší cenou a Citroen zase značnou poruchovosti. Cena tohoto vozu pokud je v dobrem stavu tak, stoji asi 60000 Kč.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×