Jump to content
test
Sign in to follow this  

Peugeot 307 SW


Supetr
  • Na Frankfurtském autosalonu 2001 byly představeny nové koncepty kombíků, vycházejících ze základních verzí 206 a 307, nyní si povíme něco blíže o 307 SW. Kombi zachovává typické tvary karoserie hatchbacku. Ty propůjčují studii 307 SW natolik zajímavý vzhled, že by ji na silnici těžko někdo přehlédl. Vysoká očekávání naplňují prostorové poměry uvnitř. Výbava odpovídá standardu modelové řady 307.tn_307sw014.jpg Vzadu se však nacházejí tři samostatná sedadla. Ta lze dokonce jednotlivě vyjímat a různě přestavovat. To ale není vše, pokud jste početná rodina, není problém dokoupit další dvě sedadla a umístit je do třetí řady, přičemž za nimi ještě zbývá dostatek místa pro zavazadla, takže variabilita vnitřního prostoru si v ničem nezadá s kompaktními minivany.

    Peugeot 307 SW překvapí zejména tím, že má o 100 mm větší rozvor náprav než výchozí hatchback. Hodnotou 2,71 m dali konstruktéři jasně najevo, že úvahy o stavbě velkoprostorového automobilu na bázi „třistasedmičky“ mají reálný základ. Celková délka vozu činí 4,42 m, což ho řadí k nejdelším kombi nižší střední třídy. Šířka 1,75 m a tn_307sw3.jpgvýška 1,53 m pak jen matematicky vyjadřují skutečnost, že interiér poskytuje nadbytek místa ve všech směrech. Jestliže dosud uvedené rozměry můžeme bez váhání zařadit k největším ve třídě, pak velikostí zavazadelníku tento lev stanoví měřítka. K 0,560 m3 se ještě žádné kompaktní kombi nedostalo.

    Jen doufejme, že se z tohoto konceptu stane reálný automobil a že jej budeme již brzy potkávat na cestách. Uvedení je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2002.

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×