Přejít na obsah
test

Peugeot 307


Supetr
 • Odvážná designérská koncepce, technologie na nejvyšší úrovni, bohatá základní výbava. Peugeot 307 je představitelem nové generace automobilů, je hatchbackem pro nové tisíciletí. Přináší množství zajímavých a technologicky dokonalých prvků. Vysoká technická úroveň je zřejmá také v oblasti bezpečnosti. Pro Vaši maximální ochranu Vám nabízí přední airbagy, boční a hlavové airbagy, aktivní opěrky hlavy, bezpečnostní sloupek řízení a díky systému kontroly stability ESP výjmečné brzdné vlastnosti. Avšak model 307 je konstruován také s ohledem na ochranu životního prostředí. Filtr pevných částic FAP u motorů HDI je k tomu dostačujícím důkazem. Díky bohaté nabídce komfortního vybavení a nesčetné řadě praktických funkcí a doplňků vám Peugeot 307 přinese to největší potěšení a radost z jízdy.

  Technologie

  Multiplexni spojení elektronického obvodu

  Multiplexní síť zahrnuje jediný obvod, který spojuje všechny prvky, což umožnilo zmenšit počet propojení a vodičů.Jediné komunikační vedení je využíváno jednotlivými prvky výbavy pomocí digitálního kódování

  Automatická převodovka "TIPTRONIC"

  tiptronik.gifRežim "TIPTRONIC - systém Porsche" s ručním ovládáním je technika obvykle vyhrazená pro vozidla luxusní třídy. Řidič řadí vzestupně a sestupně převodové stupně snadno, přesně a rychle. Tato převodovka může být rovněž používána v automatickém režimu, ve kterém se přizpůsobuje stylu řízení, podmínkám používání a jízdy (zatížení, profil vozovky, přilnavost…).

  Tempomat

  Regulátor rychlosti umožňuje udržovat stálou předvolenou rychlost vozidla nezávisle na změnách profilu vozovky, aniž by musel řidič držet stlačený pedál akcelerace.Řidič může měnit rychlost vozidla stlačením pedálu akcelerace nebo prostřednictvím ovladače u volantu, kterým je možné dávat následující povely: uložení stávající rychlosti vozidla do paměti, zapnutí regulace na předvolenou rychlost, zrychlení nebo zpomalení s uložením dosažené rychlosti do paměti…

  Elektronické ovládání akcelerátoru bez lanka "Fly by Wire"

  je technika používaná u vozů Formule 1 pro dosažení lepšího jízdního pohodlí.

  Naftový motor HDI

  Přímé vysokotlaké vstřikování (HDI) je elektronicky řízený systém dodávky paliva, které je pod vysokým tlakem vstřikováno přímo do motoru. Tato technika umožňuje přesně dávkovat množství paliva a okamžik vstřiku, což zaručuje homogennější a účinnější spalování.

  V porovnání s naftovými motory staré generace nabízí motor HDI lepší jízdní pohodlí, nižší spotřebu, menší emise škodlivin a hluk spalování a méně vibrací.

  Reflexivní čelní sklo

  Reflexivní čelní sklo umožňuje snížit pronikání sluneční energie do kabiny tím, že odráží část slunečních paprsků, aniž by však omezovala světlost v interiéru. Tímto způsobem je za jízdy nebo u stojícího vozidla omezeno pronikání tepla do kabiny. Pohodlí cestujících je zachováno a zároveň je umožněno snížení výkonu klimatizace (snížení spotřeby).

  Antiblokovací systém ABS

  ABS brání zablokování kol při prudkém brzdění, čímž optimalizuje brzdnou vzdálenost. Umožňuje řidiči zachovat si kontrolu nad řízením a zajišťuje vynikající stabilitu vozidla i v těch nejkritičtějších situacích.

  Elektronický rozdělovač brzdných sil (REF)

  Tento elektronický bezpečnostní systém zajišťuje stabilitu vozidla při brzdění. Přizpůsobuje brzdnou sílu, působící na jednotlivá zadní kola, v závislosti na zatížení zadní nápravy.

  Pomoc při nouzovém bzdění (EVA)

  Pomoc při nouzovém brzdění je mechanický systém doplňující ABS. Když řidič v případě nouzového brzdění sešlápne rychle brzdový pedál na kritickou hodnotu, tento mechanický systém zesílí brzdný tlak.

  ESP a ASR

  Systém kontroly stability (ESP) je spojený se systémem bránícím prokluzu kol (ASR). ESP je elektronický systém, který v případě, že vozidlo v zatáčce ztratí stabilitu, jej uvede na potřebnou dráhu působením na brzdy a/nebo akcelerátor. ASR omezuje prokluzování hnacích kol při příliš silné akceleraci nebo na povrchu se slabou přilnavostí. Optimalizováním akcelerace, pomocí při rozjezdu a kontrolou řízení je udržováno vozidlo na dráze požadované řidičem.

  Doprovodné osvětlení "Follow Me Home"

  Funkce "Follow Me Home", spojená se systémem automatické aktivace světel, udržuje rozsvícené světlomety po dobu 45 sekund po vypnutí zapalování. Cílem funkce je zajistit osvětlení okolí po vystoupení z vozidla, například pro otevření dveří do garáže. Tato funkce je samozřejmě přerušená v případě zamknutí vozidla.

  Automatické zapnutí výstražných světel

  Při silném zpoždění vozidla (prudké brzdění) se automaticky rozsvítí výstražná světla vozidla, díky čemuž se může řidič dál soustředit na dění na vozovce. Světla zůstanou rozsvícená, dokud řidič nestlačí znovu pedál akcelerace.

  Čelní airbagy

  Čelní nafukovací vaky řidiče (ve volantu) a spolujezdce (v palubní desce) zajišťují optimální ochranu v případě nárazu. Tlak a rychlost nafouknutí vaků jsou optimalizované. V závislosti na síle nárazu se odpálí jedna nebo dvě náložky vaku.

  Čelní nafukovací vak spolujezdce lze neutralizovat, aby bylo možné namontovat dětskou sedačku na přední sedadlo (vždy zády ke směru jízdy).

  Boční airbagy

  Boční nafukovací vaky, zabudované v kostře předních sedadel, optimalizují ochranu hrudníku řidiče a spolujezdce vpředu v případě bočního nárazu.

  Okenní airbagy

  Hlavové nafukovací vaky jsou umístěné nad bočními okny a jejich činnost je spojená s bočními nafukovacími vaky. Rozvinou se podél oken pro ochranu hlav cestujících na předních a zadních sedadlech.

  Aktivní opěradlo sedadla

  sedadlo.gifMechanismus zabudovaný v opěradlech předních sedadel umožňuje zabránit nebezpečí poranění krční páteře řidiče a spolujezdce v případě nárazu zezadu. Systém se při nárazu uvede do činnosti opřením zad cestujícího o opěradlo. Opěrka hlavy doprovází pohyb krku a brání tomu, aby se hlava řidiče a spolujezdce nezvrátila prudce dozadu.

  Aktivní opěrka chodidla

  Tato nová ergonomická opěrka chodidla je umístěná mezi příčkou příčné stěny a podlahou. Příčka se může posunout až o 70 mm do kabiny pro pohlcení energie nárazu. Aktivní opěrky chodidla doprovází tento pohyb, ale v menší míře (20 mm). Tímto způsobem je zachován úhel mezi chodidlem a holení řidiče, jehož tělo se při nárazu posune dopředu, díky čemuž je omezeno nebezpečí zranění chodidla a bérce nohy řidiče.

  Jízdní vlastnosti

  Skvělé jízdní vlastnosti přinášející tu nejvyšší úroveň jízdního pohodlí dělají z řízení vozu opravdové potěšení. Motor má sice tichý chod, ale pod kapotou cítíte skrytou sílu. Díky nejvyspělejším doplňkům aktivní a pasivní bezpečnosti - se budete cítit bezpečně za všech okolností.

  Přední náprava

  Optimalizace geometrie přední nápravy typu MacPherson, tlumičů a řízení zajišťuje vozu tu nejlepší dynamiku a pohodlí. Její koncepce byla vylepšena také z hlediska bezpečnosti, a to díky schopnosti přenosu energie a odolnosti vůči nárazům.

  Zadní náprava

  Peugeot 307 disponuje zcela novým typem zadní nápravy s programovanou zónou deformace. Zlepšuje stabilitu vozidla, jízdní vlastnosti, pohodlí a aktivní bezpečnost.

  Variabilní posilovač řízení

  Síla potřebná pro otáčení volantem se mění v závislosti na rychlosti vozu a rychlosti otáčení volantu. Napomáhá řidiči ve snadnější manipulaci s vozem, ale zároveň umožňuje přesnější a pevnější řízení při rychlé jízdě.

  Bezpečnost

  Samočinná aktivace světlometů

  Snímač intenzity vnějšího světla automaticky aktivuje světlomety při zhoršení vnějších světelných podmínek a deaktivuje je, jakmile se podmínky zlepší. Snímač analyzuje také množství světla uvnitř vozu a přizpůsobuje tomu i osvětlení přístrojové desky. Tato funkce je aktivována při spuštění automatických stěračů.

  Samočinná aktivace výstražných světel

  Automatické rozsvícení výstražných světel signalizuje řidičům vzadu prudké brzdění. Vypíná se ve chvíli, kdy řidič začne znovu zrychlovat.

  Zesílená struktura karosérie

  s programovanou deformací je navržena tak, aby v případě čelního a bočního nárazu absorbovala co největší část energie. Způsob zavěšení motoru je navržen tak, aby pohyb celého bloku v případě čelního nárazu nezasáhl vnitřní prostor karosérie, a zajistil tak nejvyšší míru bezpečnosti cestujících.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×