Přejít na obsah
test

Peugeot 207 - silné emoce


Supetr
 • Dynamika série « 20. » v okouzlujícím hávu

  « Šťastné číslo » 205 zahájilo novou éru v historii značky Peugeot a během patnácti dalších let se stalo skutečným fenoménem. Model 205, to byl vůz, o kterém snilo několik generací automobilových fanoušků po celém světě.

  Jeho následník, Peugeot 206, přebírá štafetu v roce 1998. Ve svých třech karosářských variantách, 3 a 5 dveřové verzi hatchback, SW a CC, již zlomil srdce více než pěti miliónům žen i mužů.

  Peugeot 206, se stal « kultovním » vozem se silnou image. První nebo druhý vůz do rodiny s přitažlivou, dynamickou siluetou, inovativní architekturou, v němž strávený čas je pro cestující i řidiče plný pohody a pohodlí. Jeho jízdní vlastnosti nabízí všem na palubě bezpečí a potěšení z jízdy za všech okolností.

  Peugeot 206 otevřel prostor pro uspokojení potřeb zákazníků segmentu malých vozů, potřeb, které formují i budoucí produktovou nabídku v této třídě.

  Zákazníci v této kategorii vyžadují trvalou estetickou hodnotu, výraznou osobnost, vůz, který se jim podobá, nevázaný, prostorný, umožňující sdílet, ale současně kompaktní a praktický, který jim přinese užitek a přemění čas « strávený » v čas « ušetřený ».

  Peugeot 207 je připraven změnit potřebu mobility ve skutečné automobilové potěšení

  Model 207, který má všechny předpoklady, aby po boku svého předchůdce 206 znásobil úspěch značky v segmentu malých vozů, představuje skutečný generační skok.

  Kombinací estetiky, temperamentu a techniky nabývá jeho svůdný šarm intenzity, která nenechá nikoho klidným. Peugeot 207 je jasnou a neodolatelnou nabídkou, která mění samotnou podstatu mobility: z pouhé potřeby se stává skutečné automobilové potěšení.

  Tří a pětidveřová varianta, prvorozené z modelové řady založené na strategii zvané „okvětní lístky kopretiny“, ztělesňují novou «automobilovou logiku » vozu 207, která nabízí:

  • Ušlechtilý a lehce robustní styl Přední maska v « klasickém » nebo « sportovním » stylu je orámována rozměrnými předními světlomety, navazují profilované blatníky a podběhy kol a masivní oblá záď, « trojúhelníkový » profil je základem pro velkorysé prosklené plochy: model 207 je jednoznačným nositelem jedné ze základních hodnot prosazovaných značkou Peugeot – estetiky.

  • Výrazné a rozměrné proporce Délka 4,03 m, rozvor 2,54 m, šířka 1,72 m a výška dosahující 1,47 m: proporce, které přináší siluetě modelu 207 vyváženost, dynamiku a jsou základem bezpečnosti dále podpořené širokými rozchody a koly velkých rozměrů. Peugeot 207 neskrývá svou ostražitost a vůli ochránit…

  • Dynamický projev Rozměry a tuhé charakteristiky nápravových skupin modelu 207 jsou mimořádně efektivně ovládány elektrickým posilovačem řízení, který zaručuje účinnost a komfort používání ve městě i na dálnici.

  • Moderní a výkonné pohonné jednotky Nabídka benzinových motorů se skládá ze tří typů: 1.4 54 kW (≈ 75 k), 1.4 16V 65 kW (≈ 90 k) a 1.6 16V 80 kW (≈ 110 k). Další technologické novinky je doplní v nejbližší době a bude mezi ně patřit například první motor pocházející ze vzájemné spolupráce skupin PSA Peugeot Citroën a BMW Group.Dieselová řada je sestavena ze tří HDI motorů: 1.4 HDI 50 kW (≈ 70 k) 1.6 HDI 66 kW (≈ 90 k) a 1.6 HDI 80 kW FAP(≈ 110 k) vybaveného filtrem pevných částic FAP. Všechny uvedené motorizace jsou zárukou hospodárnosti provozu, pohodlného řízení a vyznačují se výbornými ekologickými parametry: hodnoty emisí CO2 se pohybují v rozpětí od 120 g/km do 126 g/km. Vzhledem ke svému výkonu a točivému momentu 240 Nm (s aktivovanoufunkcí « Overboost » může být jeho hodnota nárazově navýšena až na 260 Nm) poskytuje motor 1.6 vozu dynamiku blízkou sportovně laděným verzím.

  • Pohodlí na palubě Vnitřní prostor modelu 207 je proveden v moderním a dynamickém duchu – ukazatele na sdruženém přístroji jsou odrazem velkého světa automobilů a pohodlí patrné z nejposlednějšího detailu láká chopit se volantu nebo jen usednout na místě pasažérů a vydat se na cestu… Rozměry a uspořádání interiéru jsou na úrovni obvyklé u vozů vyšší třídy. Užitečná délka vnitřního prostoru dosahuje 1,675 m, řada objemných odkládacích prostorů je vhodně rozmístěna v prostoru celé kabiny (chlazená odkládací schránka spolujezdce má objem 12,2 l), zavazadlový prostor (270 dm3 měřeno metodou VDA) má pravidelné tvary a pod jeho podlahou je umístěno rezervní kolo.
   Nové prvky výbavy se starají o vysokou míru komfortu: automatická dvouzónová klimatizace, osvěžovač vzduchu, statické směrové nastavení předních světlometů nebo sound systém hi-fi JBL, který s parametry uzpůsobenými vnitřnímu prostoru modelu 207 poskytuje akustický komfort té nejvyšší kvality.

  • Pro klidnou mysl Ochranu cestujících na palubě vozu 207 zajišťuje tuhá struktura karoserie s dvěma zónami absorpce energie nárazu, šest airbagů a pět bezpečnostních pásů s omezovači přítlaku. Skelet a karoserie přední části byly navrženy a vyvinuty s ohledem na omezení následků při srážce chodce s vozem.

  • Výběr barev a interiérů Čtrnáct barevných odstínů karoserie, několik typů dekoru interiéru s laděním do černé, šedé či béžové barvy, deset základních druhů čalounění sedadel a dva typy kožených potahů, čtyři možné kombinace interiérových prvků…široká nabídka provedení interiéru vytváří bohaté možnosti pro personalizaci vozu 207. 

  * Konečná nabídka interiérů pro český trh bude upřesněna v době uvedení modelu.

  207… 107, 1007, 206: Peugeot se stává hlavním aktérem v segmentu malých vozů

  Statut malého vozu zaznamenal za několik posledních let velice výrazný posun. V porovnání s minulostí, kdy byl nákup této kategorie vozu víceméně nucenou volbou, se dnes jeho pořízení stává záměrným a promyšleným aktem.

  Tento vývoj je doprovázen rozšířením a obohacením nabídky v segmentu B (různé karosářské a produktové varianty, nové koncepty, atd.)

  Od roku 1998 značka Peugeot navýšila v celosvětovém měřítku své celkové prodeje o více než 50 % a s 80 % nárůstem prodejů malých vozů se stává v tomto segmentu automobilového trhu hlavním aktérem.

  Model 207 kompletuje po boku svých předchůdců 107, 1007 a samozřejmě 206 nabídku značky Peugeot v této kategorii a představuje novou odpověď na stále náročnější a různorodější potřeby zákazníků tohoto typu vozidla.

  Ušlechtilost vzbuzující emoce

  Expresivní a temperamentní silueta modelu 207 byla vytvářena designéry střediska Style Peugeot se skutečným profesionálním i lidským zaujetím.

  Jemnou alchymií dokázali návrháři dát tvarům modelu 207 unikátní rytmus: jemné křivky střídají ostře řezané rysy a vykreslují ušlechtilou podobu vozu, jehož vnější design nese jednoznačné stylistické prvky vlastní značce Peugeot.

  Přední část modelu 207 tvoří základ osobitého stylu tohoto vozu. Oblou kapotu opticky ohraničují přední blatníky, znak lva v chromovaném « U » na masce a velké přední světlomety moderního a technologicky vyspělého vzhledu, které se v délce 780 mm zvedají v linii sloupků čelního skla. Parafa nové vizuální identity značky Peugeot, mohutný přední nárazník dynamických tvarů, přebírá i v tomto případě široký otvor sání motoru, který jako masivní nosník vzbuzuje dojem ochrany a bezpečí. Styl provedení předního nárazníku vizuálně odlišuje jednotlivé verze a dodává modelu 207 velice temperamentní výraz.

  Klasicky orientované verze jsou tedy vybaveny předním nárazníkem s jemnějšími konturami, lakovaným v barvě karoserie s postranními ochrannými zónami podle zvolené verze v černé barvě nebo v barvě vozu.

  Ve spodní části nárazníku mohou být zabudovány přední mlhové světlomety.

  Sportovní charakter verzí je vyjádřen masivnějším předním nárazníkem s výrazněji profilovaným, zaobleným tvarem. Přední mlhové světlomety s chromovaným orámováním jsou umístěny po stranách vstupního otvoru sání motoru „lačnějšího“ vzhledu, který může mít u některých verzí vnitřní lamely chromované.

  * O otevření této verze pro ČR zatím nebylo rozhodnuto.

  Dynamický profil ve tvaru trojúhelníku představuje zrod nového stylového konceptu, smyslem velice nízko posazené linie oken je opticky prodloužit přední část a zdůraznit fiktivní křivku, která začíná pod předními světlomety a probíhá v celé délce vozu.

  Malé ohlédnutí za koncepčními vozy Pique a Carreau – originalita profilu je podpořena aerodynamickými podběhy blatníků, na které vizuálně navazují vnější zpětná zrcátka ve tvaru „vlajky“ s bočními směrovými ukazateli v patce uchycení, kola velkých rozměrů dotvářejí ušlechtilost celku.

  Mírně protažená a zaoblená zadní část vytváří dojem objemnosti, její tvar slibuje dobrý přístup a snadné používání. V souladu s charakterem verze a provedením přední části je koncovka výfuku u klasických verzí zakryta zadním nárazníkem nebo naopak, u sportovních verzí je zadní nárazník vykrojen a odhaluje chromovanou koncovku, která vyjadřuje dynamický potenciál vozu.

  Černá ochranná lišta na zadním nárazníku je společným prvkem pro oba typy verzí. Pokud je vůz vybaven funkcí parkovací asistent jsou do černé lišty decentně zabudovány ultrazvukové snímače.

  Rubínová zadní světla jsou díky novému provedení výjimečně zářivá a ladí s designem zadní části – věnec, maska a perforovaný kryt s diodovým efektem. Zadní světla « žijí » a dnem i nocí ukazují příslušnost modelu 207 ke značce, pro kterou se tyto svítilny již staly poznávacím znakem.

  Proporce, které dokonale ladí s přirozeným temperamentem

  Peugeot 207 je sestrojen na platformě « 1 » skupiny PSA Peugeot Citroën originálním způsobem přizpůsobené zadávacím požadavkům. Vzhledem k použitému architektonickému řešení bylo nutné přehodnotit některé rozměry.

  Jeho nové rozměry odpovídají jeho ambicím:

  Celkovou délku 4,030 m (+ 200 mm v porovnání s modelem 206) tvoří:

  - rozvor 2,540 m (prodloužený o 80 mm vzhledem ke « standardnímu » rozvoru použité platformy) se pozitivně projevuje na jízdních vlastnostech, aktivní bezpečnosti, vnitřním komfortu;

  - přední převis 829 mm, který přispívá k pasivní bezpečnosti cestujících i ochraně chodců při srážce s vozem;

  - celkově nově řešená zadní část ve prospěch obyvatelnosti a objemnosti jednotlivých částí (zavazadlový prostor 270 dm3 s rezervním kolem umístěným v prohlubni pod podlahou). Zadní převis 661 mm je zárukou těch nejlepších předpokladů pro snadné a minimálně nákladné opravy.

  Šířka 1,720 m je nespornou předností z pohledu pasivní bezpečnosti a obyvatelnosti vnitřního prostoru.

  Výška 1,472 m přispívá k dynamice a estetické rovnováze vozu a poskytuje všem cestujícím optimální ergonomii.

  Přední a zadní rozchod byly speciálně upraveny pro potřeby modelu 207 (+ 30 mm ve srovnání s původními rozměry platformy) a podporují významně dynamiku tohoto nového vozu:

  - přední rozchod: 1,474 m

  - zadní rozchod: 1,469 m

  Kola velkých rozměrů jsou vybavena pneumatikami 185/65R15, 195/55R16 a 205/45R17, jejichž průměr (620 mm v průměru) se rovněž podílí na dynamickém stylu nového Peugeotu 207.

  Dynamický projev a jízdní potěšení s maximální bezpečností

  Jízdním vlastnostem a komfortu řízení, hodnotám, které jsou vozům značky Peugeot vlastní, byla u modelu 207 věnována mimořádná pozornost. Výsledkem jsou referenční dynamické charakteristiky bez kompromisů v oblasti bezpečnosti.

  Peugeot 207 se může spolehnout na jedinečnou pevnost karoserie v krutu (0,8 m rad). Ta umožňuje optimální využití nápravových skupin, je zárukou vysoké úrovně aktivní bezpečnosti a maximálního potěšení z jízdy.

  Podvozkové části byly podrobeny zásadním úpravám tak, aby přesně odpovídaly požadovaným dynamickým charakteristikám vozu a přinesly rovnováhu mezi jízdními vlastnosti a komfortem.

  Rozšíření předního a zadního rozchodu umožnilo zlepšit držení a stabilitu karoserie v různých jízdních situacích.

  Přední náprava typu pseudo-McPherson mění svou strukturu ve prospěch úhlu záklenu kola a zvyšuje tak přesnost a pohodlnost řízení.

  Nová trojúhelníková ramena zlepšila tuhost a vedení, potenciál příčných zkrutných stabilizátorů se zvětšil a nosník obsahuje nové nárazové prvky a spodní absorpční zónu.

  Zadní náprava s deformovatelnou příčkou je řešena zcela novým způsobem, který odpovídá dynamickým předpokladům vozu a zohledňuje fyzické charakteristiky modelu 207.

  Vyznačuje se omezenou hmotností a rozměry, ale také vysokou tuhostí ve prospěch účinného tlumení vibrací a stability karoserie.

  Upevnění vertikálně uložených tlumičů a objemné pružné uložení umožňuje docílit výborný výsledný poměr mezi komfortem, pasivní bezpečností a akustikou vibrací.

  Na kvalitě vztahu mezi komfortem a jízdními vlastnostmi se rovněž významně podílí hydraulické tlumiče s ventily, technologie vyvinutá a vyráběná skupinou PSA.

  Důležitým prvkem, podporujícím mnohostrannost využití modelu 207, je elektrický posilovač řízení.

  Použitá technologie umožňuje měnit posilovací účinek kontinuálně, bez závislosti na otáčkách motoru a zajišťuje plynulý přechod mezi vysokým účinkem při nízkých rychlostech a mírnějším působením při vyšších rychlostech.

  Krátká doba odezvy a optimalizované elektronické řízení umožňuje také zlepšit vystředění kolem nulového bodu.

  Výbornou ovladatelnost potvrzuje i stopový průměr otáčení, který se pohybuje mezi 10,40 a 10,60 m.

  Brzdění byla věnována zvýšená pozornost z pohledu brzdné vzdálenosti, důraznosti i citlivosti pedálu.

  Všechny verze 207 disponují na předních kolech brzdovými třmeny velkých rozměrů a jsou systematicky vybaveny chlazenými kotouči o průměru od 266 mm do 283 mm.

  Zadní kola jsou v závislosti na zvolené verzi vybaveny bubny 9’’ nebo kotouči 249 mm.

  V základní výbavě všech vozů 207 je systém ABS proti zablokování kol a elektronický rozdělovač brzdného účinku REF, který rozděluje maximální možný brzdný výkon na každé kolo zvlášť a umožňuje tak optimálně využít veškerý potenciál brzdové soustavy.

  Podpora brzdění v kritických situacích EVA a samočinná aktivace výstražných světel v případě prudké brzdné reakce doplňuje výše uvedené technologie.

  Elektronický systém kontroly stability ESP (Electronic Stability Program) poslední generace je k dispozici podle zvolené verze jako součást sériové výbavy nebo jako doplněk na přání.

  Zahrnuje protiskluzový systém ASR, působící na kontrolní mechanismy motoru a brzdy, a systém kontroly stability, který je podle úhlu natočení volantu, odstředivé síly působící na vůz a bočního zrychlení schopen detekovat počínající přetáčivé nebo nedotáčivé tendence vozidla a v mezích fyzikálních zákonů vrátit vůz na dráhu požadovanou řidičem.

  Systém ESP lze v případě potřeby manuálně deaktivovat, k jeho automatickému zapojení znovu dochází při překročení rychlosti 50 km/h.

  Čtrnáct barevných odstínů karoserie, několik typů dekoru interiéru s laděním do černé, šedé či béžové barvy, deset základních druhů čalounění sedadel a dva typy kožených potahů, čtyři možné kombinace interiérových prvků…široká nabídka provedení interiéru vytváří bohaté možnosti pro personalizaci vozu 207. 

  TZ Peugeot ČRZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×