Přejít na obsah
test

Peugeot 207 - interiér


Supetr
 • Pozvání k prohlídce interiéru vozu

  Stačí jemně zatáhnout a dveře vozu se doširoka rozevřou a odhalí vytříbený a dynamicky laděný vnitřní prostor, který je příslibem komfortu a bezpečí.

  • Jemný styl

  Moderní a « oživující » palubní deska vykresluje pozvolnou, jemně a čistě tvarovanou vlnu, která zeširoka ubíhá k panoramatickému přednímu oknu a zkoseným bočním okénkům.

  Její různá provedení, černý zrnitý povrch (Gabin) u prvních verzí řady nebo poddajný materiál strukturou připomínající pletenou textilii (Flamine) v černé nebo tmavě šedé barvě u vozů vyšší úrovně, vynikají na pohled i dotyk kvalitou a perfektním finálním zpracováním.

  Na bocích ji decentně ukončují výstupy vzduchu a pod hlubokým krytem je uschován originální sdružený přístroj řešený ve stylu světa velkých automobilů: tři okrouhlé ukazatele s oddělenými antireflexními kryty jsou orámovány různými typy dekorů. Na sdružený přístroj v ose navazuje výrazný lichoběžník s metalickým lemem, v jeho horní, hluboce vykrojené části, najdeme multifunkční displej a ve spodní centrální výstupy vzduchu, které podle zvolené verze rozptylují jednu ze sedmi vůní osvěžovače vzduchu. Tato část palubní desky přitahuje pohled na středový panel v « high-tech » stylu ohraničený dvěma vertikálními sloupky ve stejném dekoru.

  Výplně dveří doplňují celkový styl přední části a spodní lem opticky navazuje na pevná boční okénka.

  Pohostinnost a pohodlí dosahuje úrovně vozů vyšší třídy, přední sedadla jsou nastavitelná ve velkém rozpětí všemi směry a ovládání nastavení je velice pohodlné. Sedadlo řidiče je výškově nastavitelné ve výšce 50 mm (platí i pro sedadlo spolujezdce vyjma první verze modelové řady), u třídveřových verzí je ovladač pro sklopení sedadla umístěn v horní části každého z opěradel.

  Sedadla mají novou armaturu, která jim dodává mimořádnou pevnost a odolnost vůči nárazům. Silná vrstva anatomicky modelovaného polstrování dotváří komfortní nebo sportovní charakter vozu – sedadla sportovního typu poskytují pevnější boční vedení těla.

  Tvar zadních sedadel vypovídá o pohodlí a podpoře těla, které poskytují. Sedáky i opěradla jsou vždy sklopná a dělená v poměru 1/3 – 2/3. Středový bezpečnostní pás je připevněn přímo v opěradle sedadla a lze ho tedy snadno uchopit.

  • Společný prostor

  Velkorysé vnější rozměry a prodloužený rozvor, « nízká » architektura a předsazené čelní sklo, pečlivě navržené uspořádání vnitřního prostoru – model 207 bylo navržen tak, aby svým cestujícím poskytl tu nejvyšší možnou míru komfortu a vytvořil ve svém interiéru příjemnou atmosféru.

  Vnitřní prostor je prosvětlený a velice pohodlný. Jeho užitečná délka (1 675 mm) je jedna z nejdelších v segmentu a je plně využita ve prospěch pohodlí cestujících na předních i zadních sedadlech. Ti mají k dispozici komfortní prostor pro kolena (index 129) a dostatečný je i prostor pod předními sedadly, pod které lze pohodlně podsunout dolní končetiny.

  Významná je i šířka v loktech a v úrovni hlavy cestujících vpředu (1 446 mm a 899 mm) i vzadu (1 424 mm a 854 mm). Vnímání prostoru je díky ní na úrovni obvyklé pro vozy vyšší kategorie.

  Prostor na míru všem cestujícím ve voze…

  Ovladač sklopení předních sedadel je ideálně umístěn v horní části opěradel a přístup do zadní části vozu je tak maximálně snadný a pohodlný i v případě třídveřové verze.

  U většiny verzí je i sedadlo spolujezdce výškově nastavitelné v rozmezí 50 mm (na způsob sedadla řidiče, které je výškově nastavitelné u všech verzí modelové řady 207) a řada vozů je vybavena i samostatnou středovou loketní opěrkou.

  Díky specifickému architektonickému řešení je výška zadních sedadel 325 mm (méně než u ostatních vozů sestavených na stejné platformě, ale o 15 mm více v porovnání s modelem 206). Poskytují lepší obyvatelnost, u některých verzí ještě zvýšenou o prohlubeň v předních sedadlech.

  … a ještě zavazadla

  Po vzoru velkorysého vnitřního prostoru, nabízí zavazadlový prostor díky svému pravidelnému a pravoúhlému tvaru výborné možnosti využití a pojme i dva na sebe položené cestovní kufry. Jeho objem pod kryt je 270 dm3 (měřeno metodou VDA), což je o 25 dm3 více ve srovnání s modelem 206. Měřeno metodou objemu tekutin odpovídá tato hodnota 310 dm3.

  Všechny verze 207 jsou vybaveny sklopným a děleným zadním sedadlem (výklopné a vyjímatelné sedáky, sklopná opěradla) a podlaha zavazadlového prostoru, která je v rovině se sklopenými opěradly, usnadňuje přepravu dlouhých nebo objemných předmětů. V této konfiguraci je využitelný objem ke střeše přibližně 1 m3 (923 dm3 VDA nebo 1 195 dm3 metodou objemu tekutin).

  Rezervní kolo je bezpečně umístěno v prohlubni podlahy zavazadlového prostoru pod pevným kobercem.

  • VIP postavení pro řidiče

  Místo pro řidiče dle jeho potřeb

  Model 207 si plně uvědomuje naléhavost potřeby komfortu řidiče, na kterém závisí bezpečnost celé posádky vozu, a nabízí proto jedinečnou ergonomii a adaptabilitu místa řidiče pro všechny typy postav. Řidiči všech vozů 207 mají možnost výškového a osového nastavení volantu v rozmezí 40 mm v obou osách, což jim dává prostor vytvořit si ideální polohu pro řízení - podobná variabilita je pro tuto kategorii vozidel vzácná. Na výjimečně pohodlném sezení řidiče se dále podílí i masivní opěrka levé nohy a sedadlo s dlouhým sedákem, které se podélně posunuje v délce 230 mm a je výškově nastavitelné v rozmezí 50 mm. Navíc je řada verzí vybavena i středovou loketní opěrkou.

  Řidič má bez velkých manipulací bezprostřední přístup k množství funkcí a může se tak stále plně věnovat řízení.

  - Všechny verze 207 jsou sériově vybaveny elektrickým ovládáním předních oken, na straně řidiče je ovládání sekvenční s ochranou proti přiskřípnutí. Ovladače jsou umístěny ve dveřních výplních.

  - Audio systém vozu lze ovládat i dálkovými ovladači umístěnými u volantu. Jejich prostřednictvím může řidič používat i hands free sadu Bluetooth a vlastní kompatibilní mobilní telefon nebo telematický systém RT3 s GSM rádiotelefonem, navigační systém a jeho další služby.

  Pozorná pomoc a podpora při řízení

  Aby jízda neměla nepříjemné následky, pomáhá variabilní omezovač rychlosti, vždy spojený s rychlostním regulátorem, řidiči dodržovat povolené rychlostní limity. Tato výbava je k dispozici pro modelovou řadu 207 sériově nebo na přání podle zvolené verze.

  Také senzor tlaku v pneumatikách může být podle verze součástí základní výbavy nebo doplňkem na přání. Defektní kolo je znázorněno na schématu na multifunkčním displeji.

  Některé verze 207 mohou být vybaveny funkcí parkovací asistent, převzatou z nabídky vyšších segmentů. Vzdálenost překážky od zádi vozu je naznačena frekvencí zvukového signálu nebo graficky - na monochromatické obrazovce počtem čar, v případě barevné obrazovky barevnými zónami.

  • Lépe vidět a být lépe viděn

  Viditelnosti a výbavě s ní spojené byla u modelu 207 věnována zvýšená pozornost, neboť komfort a bezpečnost řízení jsou na ní přímo závislé.

  Proniknout temnotou!

  Velké přední světlomety s dvojí parabolou (H1 + H7) produkují kvalitní světelný tok s velkou svítivostí.

  U některých verzí je technologická úroveň osvětlení zvýšena eliptickým modulem H7 spojeným se statickým směrovým nastavením světlometů. Funkce, která není u vozů této třídy obvyklá, umožňuje lépe zaregistrovat například chodce blížícího se k přechodu nebo cyklistu jedoucího po krajnici vozovky.

  Světlomety se statickým směrovým nastavením: pár technických detailů

  Dvě dodatečná světla H7 zabudovaná do hlavních světlometů osvětlují pod úhlem 30° vnitřní stranu zatáčky. Jejich aktivace je vzájemně nezávislá a určuje ji počítačová řídící jednotka podle aktuální potřeby posílení bočního osvětlení.

  Jedná se o dodatečné osvětlení k funkci potkávacích nebo dálkových světel aktivované v případě, že snímač natočení volantu zaznamená ve spojení s rychlostí vozidla velikost úhlu větší než 50° nebo 25°.

  Bez ohledu na rychlost vozu se směrové osvětlení rozsvítí při spuštění směrových světel a otočení volantu o 20°, což umožní osvětlit vnitřní stranu zatáčky a kraje křižovatky, zastavení na značce Stop nevyjímaje. Počítačová jednotka deaktivuje světla, pokud se volant nachází zpět v úhlovém rozmezí 15° až 20° .

  Dodatečná světla jsou orientována směrem dolů, což vylučuje oslnění ostatních účastníků silničního provozu.

  Řada verzí 207 je vybavena detektorem světelné intenzity, který je základem funkce samočinné aktivace předních světlometů. Ta má na ovladači světel vyhrazenu speciální pozici a může být tedy kdykoliv během jízdy aktivována nebo deaktivována.

  S detektorem světelné intenzity je spojen i detektor deště, ten v případě potřeby automaticky aktivuje přední stěrače a vzhledem ke spojení obou funkcí dojde současně i samočinnému rozsvícení světlometů. K zajištění bezpečnosti jízdy tedy dojde velice pohodlným způsobem.

  Stále odkrytý výhled

  Ploché přední stěrače modelu 207 s gumovými stírátky a kovovou lamelou zaručují účinné a kvalitní stírání čelního skla.

  S doplňkem automatické stěrače může být nový ovladač se čtyřmi pozicemi nastaven vedle pozice „auto“ i do polohy fázovače, který zohledňuje intenzitu dešťových srážek.

  Dobrý zpětný výhled z vozu zajišťuje zadní stěrač. Pokud jsou přední stěrače v chodu, je zadní stěrač aktivován automaticky při zařazení zpětného chodu.

  Zpětný výhled z vozu

  Velká vnější zpětná zrcátka poskytují výborný přehled o dění kolem vozu a pro kolemjdoucí jsou maximálně bezpečná.

  U některých verzí lze zrcátka elektricky sklopit, a to pomocí dálkového ovladače nebo příslušným tlačítkem umístěném na panelu ovladačů oken.

  Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko, které významně zvyšuje komfort, bezpečnost a reprezentativní postavení vozu 207, je v nabídce u vybraných verzí modelové řady.

  Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko: pár technických detailů

  Jedná se o technologii, která je schopna na elektricky a automaticky přizpůsobit zatmavení vnitřního zpětného zrcátka denním nebo nočním světelným podmínkám. Funkce se aktivuje stisknutím tlačítka s LED kontrolkou, jejíž zelené zabarvení značí, že systém je aktivní.

  Zrcátko je složeno ze dvou tenkých vrstev skla (1,6 mm), prostor mezi nimi je vyplněn gelem, který se působením elektrolytické reakce roztahuje. Tato reakce je řízena snímačem, který permanentně vyhodnocuje světelné podmínky před a za vozem.

  • Pro komfort všech pasažérů

  Prosvětlení interiéru

  Koncepční řešení karoserie modelu 207 dovoluje vydatně prosvětlit interiér vozu. Předsazené čelní sklo velkých rozměrů (1,31 m2), nízko položená spodní hrana bočních oken a pevná okénka vpředu tvoří celkovou prosklenou plochu, která je větší než 3 m2.

  Uvedené prosklené plochy mohou být na přání doplněny elektrickým střešním oknem nebo panoramatickou střechou se zatmaveným sklem. Oba prvky výbavy přináší vyšší světelný komfort pro přední i zadní část kabiny.

  Obě varianty prosklené střechy (střešní okno nebo panoramatická střecha) jsou opatřeny vnitřní sluneční clonou a lze je objednat pro tří i pětidveřové verze modelu 207.

  V neposlední řadě ovlivňuje prosvětlení vnitřního prostoru i zvolený design provedení – interiér v šedobéžovém barevném odstínu « grège » se skládá ze světlých částí, které významně podporují přirozenou světlost kabiny vozu.

  Odkládací prostory

  Odkládací prostory jsou rozmístěny tak, aby všechny potřebné nezbytnosti byly stále po ruce a přitom dobře zabezpečené, ukryté a chráněné.

  - Rozměrná odkládací schránka spolujezdce o objemu 12,2 l snadno pojme 1,5 litrovou láhev a je zakryta víkem. U vozů vybavených klimatizací, je jeden z výstupů vyveden do schránky a ta je chlazená.

  - Otevřená odkládací přihrádka nad schránkou spolujezdce slouží k odložení předmětů, které je třeba mít pohotově po ruce.

  - Ve středovém panelu je ponechán volný prostor k zabudování CD měniče (a rádia), který lze objednat z nabídky výbavy na přání.

  - U řady verzí najdeme držák na parkovací jiné platební karty.

  - Do dlouhé středové konzole jsou zakomponovány tři přihrádky na drobné předměty a dva držáky na nápoje.

  - Do odkládacích kapes ve výplních předních dveří lze odložit láhev o objemu 1,5 l nebo dokumenty formátu A4 (u třídveřových verzí jsou dvojnásobné), podobné kapsy najdeme i v zadní části kabiny – i děti si potřebují odkládat své « poklady ».

  - Do kapes na zadní straně opěradel předních sedadel (od druhé úrovně výbavy) je možné zasunout dokumenty formátu A4.

  Tepelný komfort

  Jedním ze základních aspektů ovlivňujících vnímání pohodlí na palubě vozu je i tepelný komfort, všechny jeho parametry byly proto u vozu 207 velice pečlivě propracovány. Pozornost byla věnována zejména cirkulaci vzduchu v kabině a způsobu jeho ohřevu a ochlazování. Výsledkem je vytvoření výstupů vzduchu pod předními sedadly a kružidly otevíraná okna u třídveřových verzí.

  Model 207 může být vybaven klimatizací, která je k dispozici podle zvolené verze ve dvou úrovních – manuální nebo automatická dvouzónová. Součástí obou typů klimatizačních systémů je externě řízený kompresor, který umožňuje výrazně snížit průměrnou spotřebu paliva vozu.

  Ochlazený vzduch může být pomocí otočného ovladače nasměrován i do odkládací schránky spolujezdce, kde lze pak uchovávat v chladu nápoje a potraviny.

  Manuální klimatizace je propojena se dvěma rampami, umístěnými pod palubní deskou, z nichž každá obsahuje tři výstupy vzduchu s « jemným, homogenním rozptylem », které nahrazují nepříjemné, agresivní proudění vzduchu.

  Automatická dvouzónová klimatizace nabízí řidiči a spolucestujícímu možnost odděleného ovládání nastavení teploty a proudění vzduchu. Je spojena s detektorem slunečního záření a poskytuje nové funkce izolace kabiny vozů vůči vnějšímu prostředí. Při spuštění ostřikovače čelního skla se automaticky uzavře přístup vzduchu a do interiéru tak nevniká pach čisticího prostředku.

  Stejným způsobem je vnitřní prostor izolován od vnějšího uhlovodíkového zápachu a molekul škodlivých plynů filtrem s aktivním uhlíkem.

  Klimatizační systém je u řady verzí doplněn i reflexním čelním sklem.

  Osvěžující atmosféra

  Originální projev komfortu modelu 207, osvěžovač vzduchu, je předmětem patentované technologie a setkáme se s ním u většiny verzí. Osvěžovač je decentně zabudovaný v palubní desce vozu a vytváří příjemné vnitřní ovzduší. Z celkem sedmi nabízených parfémů obdrží zákazník jako pozornost pouzdro se vzorkem dvou vůní, z nichž jedna obsahuje antitabákové vlastnosti. Vůně byly vyvinuty ve spolupráci s renomovanou francouzskou značkou parfémů a vyznačují se jemností a prvotřídní kvalitou.

  Osvěžovač vzduchu: pár technických detailů

  Nábojnice s parfémem je umístěna před výstupy vzduchu na palubní desce a je propojena s jejich ovladačem. Ten reguluje podle zvolené intenzity rozptyl parfému směrem ke středovým výstupům nebo ho zcela uzavírá, aniž by bylo nutné nábojnici odstranit. Otevření nebo uzavření rozptylu parfému nijak neovlivňuje větrání a jeho intenzitu.

  Nábojnice se snadno instalují (pouhým pootočením) a v případě odstranění je lze znovu dokonale uzavřít těsnící zátkou. Parfém je tedy možné snadno vyměnit nebo uchovat pro pozdější použití.

  Akustický komfort

  Zvuková i vibrační izolace interiéru se stala jsou z priorit vývoje koncepce modelu 207 a je srovnatelná s úrovní obvyklou u vozů vyšších tříd. K dosažení takového výsledku bylo zapotřebí zaměřit se na všechny dílčí části celku. Výborná tuhost karoserie modelu 207 umožnila omezit přenos zvuků a vibrací přímo v počátku. Na kvalitní základy pak navazuje pečlivá práce v oblasti aerodynamiky a odstranění všech potenciální zdrojů rušivých zvuků nebo jejich minimalizace. Výsledkem je příjemná, nerušená atmosféra plná klidu a pohody. Tu si může každý dále dotvořit z nabídky audio a telematických systémů vyvinutých speciálně pro model 207.

  Dle přání zákazníka

  Komunikace na palubě vozu 207 je možná na základě nabídky audio systémů nebo telematické výbavy RT3 poskytující řadu služeb.

  - Audio systém RD4 s CD přehrávačem o výkonu 4 x 15 W zahrnuje šest reproduktorů a mono-tuner u vstupních verzí modelové řady, u ostatních úrovní výbavy pak bi-tuner a MP3 přehrávač.

  - Hands free sada Bluetooth je v nabídce jako doplněk na přání u všech verzí 207 vybavených audio systémem RD4 s CD přehrávačem. Pomocí tohoto systému rozpozná vozidlo přítomnost mobilního telefonu kompatibilního s technologií Bluetooth a je schopné přenést a využít jeho základní funkce. Řidič tedy může používat svůj mobilní telefon bezpečným a pohodlným způsobem, aniž s ním manipuluje. Ovládání a komunikace probíhá prostřednictvím ovladačů rádia u volantu, reproduktorů audio systému a mikrofonu zabudovaného do stropní konzole a na multifunkční obrazovce se zobrazují základní informace.

  - Telematická výbava, systém RT3 (audio systém RDS s CD přehrávačem, GSM telefon a GPS navigace), nabízí velice přesnou pomoc při cestování. Sestava může být vybavena monochromatickou obrazovkou, na které se navigační povely zobrazují formou piktogramů, nebo barevnou obrazovkou 7“ s kartografickým způsobem zobrazování.

  U verzí 207 se systémem RT3 najdeme další novinky ve výbavě:

  * Přehrávač MP3,

  * Infraport, který umožňuje přenos telefonního seznamu z jiného mobilního přístroje (telefon, notebook),

  * Přístup k dopravním informacím TMC,

  * Vytváření cestovních itinerářů po jednotlivých etapách.

  * CD měnič na 5 CD je zabudovaný ve středovém panelu pod audio systémem. Podle zvolené verze je k dispozici v základní výbavě nebo jako doplněk na přání. Součástí základní výbavy je vždy ve spojení s telematickým systémem RT3.

  * Sound systém hi-fi JBL je svými parametry přizpůsoben přesně na míru vnitřnímu prostoru modelu 207 a poskytuje akustický komfort nejvyšších kvalit. Zvuk je přenášen prostřednictvím zesilovače o výkonu 240 W, osmi reproduktory a subwooferem zabudovaným v zavazadlovém prostoru vozu. Tato akustická sestava vyšší třídy je kompatibilní s audio systémem RD4 s bi-tunerem i telematickým systémem RT3 (audio systém RDS, GSM telefon, GPS navigace).

  TZ Peugeot ČRZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×