Přejít na obsah
test

Peugeot 207 - bezpečnost


Supetr
 • Tým « osobních strážců » ve službách bezpečnosti celé posádky

  Jistota a spolehlivost patří mezi zásadní požadavky většiny zákazníků bez ohledu na úroveň modelové řady. Peugeot 207 tato očekávání splňuje mimořádně efektivně prostřednictvím vyspělých prvků pasivní a terciální bezpečnosti. Struktura karoserie je dimenzována tak, aby programovaným způsobem rozkládala energii nárazu. Ochrana vnitřního prostoru pro cestující je zajištěna kontrolovanými deformacemi karoserie a kontaktními ochrannými prvky, jako jsou funkčně spojené airbagy/bezpečnostní pásy, které zachycují, amortizují a následkem toho také snižují následky nárazu.

  Optimalizované parametry struktury

  Konstrukční řešení modelu 207 bylo navrženo tak, aby bylo schopno odolávat i nárazům větší intenzity, než jaká je testována v rámci spotřebitelských bezpečnostních testů nebo evropských testů EuroNCAP, v rámci kterých je jejím cílem dosáhnout výsledku 5 hvězdiček. Struktura vozu 207 se v přední části diametrálně odlišuje začleněním dvou ochranných zón, které jsou schopny účinně absorbovat energii nárazu, usnadňují opravy a snižují následky srážky chodce s vozem. Jedná se o koncepci převzatou z vozu 407 a nově uvedenou v segmentu B.

  Model 207 je tak prvním vozem, který splňuje nové evropské předpisy týkající se ochrany chodců při srážce s vozem.

  Čelní náraz

  Přední blok zahrnuje nový kanál přenosu energie, tzv. spodní, který doplňuje klasický horní kanál tvořený podélnými nosníky. Energie nárazu je ze dvou třetin přenášena horním kanálem a z jedné třetiny spodním kanálem. Tento spodní kanál tvoří přední příčka, příčka « ochrany pro chodce » vybavená pohlcovači nárazu a standardní rám, ke kterému byly přidány nástavce a vznikl tak dlouhý pomocný rám.

  Boční náraz

  Ochrana při bočním nárazu je založena na koncepci skeletu karoserie a jeho vyztužení, které jsou společně schopny absorbovat ničivou energii nárazu a zabránit deformaci vnitřního prostoru pro cestující. Přední dveře, opatřené výztuhami v horním prolisu dveřního dílu a příčnými trubkami ve spodní části, tvoří pevnou spojnici mezi předním a prostředním sloupkem a zadním blatníkem.

  Kompletní zajištění dveří při bočním nárazu doplňují ještě absorbční výplně „paddings“.

  Peugeot 207 je vybaven několika airbagy:

  - Dva čelní autoadaptivní airbagy s dvěma generátory se nafukují podle intenzity nárazu. Jejich objem je 60 l v případě airbagu řidiče a 90 l u spolujezdce, ten může být manuálně deaktivován.

  - Dva boční airbagy o stejném objemu 11 l.

  - Dva hlavové airbagy s objemem 23 l, zabudované v celé délce střešního oblouku, aktivují se v součinnosti s bočními airbagy. Podle zvolené verze a země určení jsou součástí základní výbavy nebo doplňkové výbavy na přání.

  Tříbodové bezpečnostní pásy s navíječi doplňují prvky pasivní ochrany cestujících:

  - Dva výškově nastavitelné pásy s navíječi, pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku (450 daN) ;

  - Tři bezpečnostní pásy na zadních sedadlech s omezovači přítlaku (600 daN).

  Upevnění prostředního pásu přímo na opěradlo sedadla usnadňuje jeho uchopení a používání.

  Výborná účinnost pásů spolu s architekturou zadních sedadel omezuje riziko podklouznutí a sjetí ze sedadla při čelním nárazu.

  Za účelem podpory používání bezpečnostních pásů a zvýšení bezpečnosti jízdy je většina verzí 207 opatřena kontrolkou a zvukovou indikací nezapnutého nebo odepnutého pásu. U prvních verzí řady je tato funkcí vybaveno pouze sedadlo řidiče. Zapnuté a nezapnuté bezpečnostní pásy jsou pomocí zelených a červených piktogramů znázorněny na k tomu určeném displeji.

  Tříbodové úchyty Isofix

  Všechny vozy 207 jsou na bočních zadních sedadlech vybaveny tříbodovými úchyty Isofix, které slouží k upevnění kompatibilní dětské sedačky.

  Pozornost věnovaná bezpečnosti chodců

  V souladu s novými evropskými směrnicemi se snížení rizika poranění chodce při srážce s vozem stalo prioritním kritériem od samého začátku vývoje modelu 207 a je zohledněno přímo v koncepčním řešení předního bloku s dvěma ochrannými zónami.

  Ochrana horních částí těla je zabezpečena pružným absorbérem zakomponovaným do pásu předního nárazníku horní ochranné zóny a ochranná příčka z kompozitního materiálu s integrovanými pohlcovači tvoří koncovou část spodní ochranné zóny a slouží k odstrčení nohy, aby bylo zabráněno vážným poranění kolena.

  V neposlední řadě omezuje následky srážky i vzdálenost mechanických skupin od kapoty. Tento volný prostor, nebo-li « zóna přežití », byl optimalizován s cílem snížit závažnost zranění hlavy a horních částí těla chodce při srážce s vozem a následném pádu na kapotu.

  Ostatní funkce přinášející klid a pohodu

  * Automatické uzamčení dveří a zavazadlového prostoru za jízdy a to při překročení rychlosti 10 km/h (funkci lze manuálně aktivovat/deaktivovat).

  * Bezpečnostní alarm s obvodovou a prostorovou ochranou vnitřního prostoru je v nabídce jako doplněk na přání a je spojen se superzamykáním dveří a dětskou elektrickou pojistkou.

  * Bezpečnostní zámky s vysokou mírou ochrany proti násilnému vniknutí.

  * Bezpečnostní šrouby u hliníkových kol.

  * Prvky elektronické ochrany.

  * Identifikační kód umístěný na třech místech vozidla.

  TZ Peugeot ČRZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×