Jump to content
test
Sign in to follow this  

Peugeot 206 RC


Supetr
 • Přichází Peugeot 206 GTI se zvýšeným výkonem, většími koly, duchem staré známé 205 GTI – a novým názvem RC.

  Jak jistě víte, na trhu se objevily nabroušené verze běžných sériových aut. Civic Type-R, Seat Ibiza Cupra, Mini Cooper, Ford Focus ST 170 a další. Ani Peugeot se nenechá zahanbit a po své limitované sérii 206 GT je zde nový model RC - doslova kapesní raketa (pocket-rocket).

  Tento nový model se začne prodávat v západní Evropě od ledna 2003. Budeme zvědaví jak se nadupané RCčko "popere" se svými soupeři v přímém srovnání.

  K pohonu slouží vyladěný dvoulitrový šestnácti ventilový motor z 206 GTi.

  Nové RCčko mu v základní výbavě je drátěná mřížka v předním spojleru, nárazníky v barvě karoserie, pěti paprsková hliníková 17ti palcová kola, chromované víčko nádrže a dvojitá koncovka výfuku. V interiíru asi nejvíce zaujmou sportovně laděná sedadla s perfektním bočním vedením, hliníková hlavice řadící páky a sportovní pedály. Zvenku je nejvíce nápadné zadní křidélko ve stylu Super 1600 a karbonová zpětná zrcátka.

  Typové označení RC je již velice blízko onačení WRC! (V Anglii se označení RC používat nebude, neboť zní podobně jako "rude word", což znamená amatérský, diletantský).

  Závěrem:

  · Peugeot 206 RC

  · Výkon: 180 ps

  · 0-100 km/h: 7 sec.

  · Maximální rychlost: 225 km/h

  · Odhadovaná cena: 850 000,- Kč (přepočet z uvedené ceny v britských librách. V anglii jak známo jsou auta drazší než v Evropě)

  Fotografie byly pořízeny na setkání prodejců a koncesionářu v Paříži při představování nových modelů z produkční řady 206 a 307 SW, 807, supersportů RC a výše představené 206 RC.

  Michal Oberstein

  Foto: Autocar.

   

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×