Přejít na obsah
test

Peugeot 206


Supetr
 • peugeot20206.jpgPeugeot 206 je krásný vůz, jehož charakter nenechá nikoho na pochybách. Je novátorský a svůdný zároveň. Je promyšlený pro službu cestujícím, inteligentně a velkoryse uspořádán v oblasti ergonomie, komfortu, objemu i množství odkládacích prostorů a variabilnosti. Dvěstěšestka se svými vlastnostmi vyrovná vozům vyšší třídy.

  Řada 206 je doplněna těmito prvky: Přední airbagy přizpůsobivé síle nárazu

  Nové multifunkční displeje

  Nová ovládání na volantu

  …v závislosti na stupni výbavy zahrnuje rovněž :

  samočinnou aktivaci světlometů podle potřeby a její propojení s automatickým stěračem

  Doprovodné osvětlení (Follow Me Home)

  Palubní počítač

  Automatické stěrače čelního skla

  …a řadu dalších chytrých pomůcek pro řidiče.

  MULTIPLEXÁŽ

  NOVÉ FUNKCE NA POMOC ŘIDIČŮM

  Nový klíč zapalování

  Klíč zapalování s novým tvarem a novými funkcemi má dvě tlačítka, jedno pro zamykání a druhé pro odemykání. Klíč také umožňuje lokalizaci vozidla, kdy stisknutím tlačítka zamykání (v případě, že je vozidlo zamčené) rozsvítí směrová světla a stropní osvětlení interiéru.

  Palubní počítač 206cc.jpg

  Všechny vozy 206 vybavené motory 1.6 16V, 2.0 16V a HDI 2.0, jsou standardně vybaveny palubním počítačem. Po stisknutí tlačítka na konci přepínače stěračů zobrazí ujetou vzdálenost, průměrnou spotřebu, okamžitou spotřebu, jízdní dosah a průměrnou rychlost.

  NOVÉ BEZPEČNOSTNÍ FUNKCE

  Přizpůsobivé přední airbagy

  Multiplexní struktura umožňuje výměnu informací, což dříve nebylo možné. Za pomoci systému, který byl vytvořen za účelem zabránění nejhorším důsledkům jakéhokoliv zranění, se nyní přizpůsobuje tlak a rychlost nafouknutí předních airbagů síle nárazu, a to prostřednictvím jednoho nebo dvou generátorů plynů. S touto novou generací airbagů se objem airbagu řidiče zvyšuje z 45 l na 60 l (objem airbagu spolujezdce zůstává 90 l).

  Samočinná aktivace světlometů

  Po vzoru vozů 607 a 307, má nyní i model 206 výhodu samočinné aktivace světlometů v případě, že dojde ke značné snížení viditelnosti. Tato automatická bezpečnostní funkce řeší zapomnětlivost velké části řidičů, kteří nezapínají světlomety včas. Model 206 disponuje "inteligentním" čidlem umístěným uprostřed palubní desky, které také dokáže zaznamenat t206%20motor.jpgunely, a to analýzou venkovního světla a míry světla na určitou vzdálenost před vozem. Systém tímto způsobem koordinuje požadavek na světlo a rychlost reakce. Díky automatickým stěračům s automatickým detektorem deště dochází k aktivaci světlometů již několik vteřin po spuštění stěračů. Tato funkce je v základní výbavě modelu 206 CC 2.0, 206 GTI a 206 Roland Garros, na přání pak u verzí XT a XS.

  Díky multiplexáži budou vozy, které nedisponují automatickými stěrači, vybaveny servomechanizmem propojujím frekvenci stěrače s rychlostí vozu. Tzn., že například při zastavení vozidla na křižovatce sníží rychlost stírání o jednu periodu, po rozjetí vozidla se stěrače vrátí do původního intervalu stírání.

  "Follow me home" (doprovodné osvětlení)

  V noci, když je vypnuto zapalování, je možno nechat tlumená světla rozsvícená, tak aby byl osvětlen např. vchod do domu. Světlo se buď automaticky vypne po přibližně 45 s, nebo poté, co je vůz centrálně zamčen vysokofrekvenčním dálkovým ovládáním.

  Další vylepšení

  Přístrojová deska

  Všechny vozy 206 zahrnují otáčkoměr, reostat osvětlení a počítač ujetých kilometrů, který také ukazuje, za pomoci grafického znázornění (čtverečků), hladinu oleje v motoru před startem. Tato poslední funkce umožňuje snadnou kontrolu, aniž by se musela otevřít kapota.

  Audio systém

  Nový audio systém, s kazetovým přehrávačem nebo s CD přehrávačem ve standardní výbavě či na objednávku (v závislosti na stupni výbavy)interier.jpg, nyní posílá informace multifunkčnímu displeji vozu, a tak je snadné informace přečíst. Všechny audio systémy mají nové ovládání se šesti funkcemi, umístěné pod volantem (hlasitost, ztlumení zvuku, vyhledávání, přepnutí z rádia na kazetu nebo CD, změna naprogramované rádiové stanice - či výměna CD -, změna rádiové frekvence - či změna zvukové stopy na CD). Je rovněž možné objednat měnič CD.

  Nové ovládání na volantu

  Nový ovladač (COM 2000), který byl poprvé použit u modelu 307 a nedávno rozšířen i na řadu 406, je nyní k dispozici i u multiplexního modelu 206. Upravené ovladače na volantu zajisté přispějí k lepší ergonomii v interiéru vozidla a zvýší aktivní bezpečnost.

  Displej a vizuální/zvukové varovné signály

  Díky multiplexáži zahrnuje řízení varovných signálů více parametrů, které jsou také přesnější. Ty se týkají kontrolek pro údržbu, záměrné deaktivace airbagu spolujezdce, kontrolky pro tlak a teplotu oleje atd. Někdy vydávají i doprovodné zvuky, aby bylo varování důraznější. Podobně i displeje, které byly původně uvedeny u řady 307, poskytují nyní ještě více informací - například informují, že byly nechány otevřené dveře nebo že je baterie vysokofrekvenčního dálkového ovládání vybitá.

  Řízení elektrické energie ve voze

  Multiplexáž umožňuje řízení toků elektrické energie ve voze a chrání vůz před částečným či naprostým vybitím baterie. Když tedy motor neběží a klíč zapalování je v poloze "on", použití určitého zařízení (obzvláště systému audio, světel do mlhy a stěračů) přestává být po 30 minutách možné. Aktivace tohoto režimu pro šetření energie je indikována zvláštní zprávou na displeji se zněním "Economy saving mode active" (režim pro úsporu energie aktivován).Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×