Jump to content
test
Sign in to follow this  

Nedělní projížďka


Supetr
 • tn_1.jpgTak máme neděli, 21 hodin večer. U nás v Hradci Králové už je tma, lampy pouličního osvětlení svítí, a na jednom malém parkovišti stojí zaparkovaná 206 CC. Master_Tom (Tomáš Tureček) totiž dnes přespává se svým autem v Hradci, tak jsme se domluvili a dali si sraz. To víte, mám 405ku (rodinné autíčko) a možnost projet se v "kočkolapu" a navíc s odklápěcí střechou se prostě neodmítá.

  První, co Vás zaujme, je jistě desajn auta. Jednoduše řečeno - povedl se !!!! Auto je vyváženétn_4.jpg, oblé tvary karoserie modře podbarvené se lehce vtírají do očí a nedovolí vám vyjít z úžasu. Škoda jen, že už byla tma a krása vozu nemohla tak vyniknout.... No, koukněme se dále: Tom sedá do auta, otáčí klíčkem a po nastartování mačká magické tlačítko - nejdříve sjíždí přední okénka (samozřejmě bezrámová), poté zajedou dvě zadní mikrookénka, otevře se zadní kufr a ???? No samozřejmě, střecha se začíná posouvat směrem ke kufru a ladným pohybem v něm mizí. Nakonec se ještě zaklapne kufr a divadlo skončilo. Hezké představení.....

  Auto už jsme si připravili, tak hurá na projížďku. Přeci jenom je trochu zima, tak Tom před výjezdem ukáže reprízu se střechou a pak již hurá kupředu !. Auto má 140 koní, majitel ho ale teďka zajíždí, takže max. výkon jsem nezažil. Ale i když slyšíte lehké brumendo pod kapotou, jež při při tn_7.jpgpřekročení 3 tis. otáček se mění v hlasitý a příjemný hukot motoru, víte, že tohle auto druhé z křižovatky neodjíždí .......

  Okruh po Hradci byl příjemný, v anatomických sedačkách se sedí příjemně a Tom mi to dává značně najevo. Zatáčka sem, zatáčka tam, hup na brzdu .... Auto se chová neutrálně a určitě se nedostanete do okamžiku, kdybyste něměli nad autem 100 procentní kontrolu. Bohužel je cesta krátká (nebo spíš rychle projetá), takže již přijíždíme k parkovišti a já si vychutnávám poslední sešlápnutí brzdy.

  tn_9.jpgJeště lehký pohled do kufru tohoto sporťáčku, který jistě moc velký nebude... a hle??? vždyť ono to má aspoň 400 litrů !!!!!! Je tedy pravda, že když stáhnete střechu, tak přijdete o většinu prostoru, ale oněch 400 litrů mě tedy velice příjemně překvapilo.

  No, holt pěkné autíčko. A aby jste se mohli těšit ještě víc, tak Tom pro Vás připravuje článek o svém autíčku .........

  Místo pozdravu snad zvolání - Sluníčku zdar a kabrioletům zvlášť !!!!

  Ondra Malý

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×