Jump to content
test
Sign in to follow this  

Cesta do Francie s Otou a Opronem


Supetr
 • Během naší plánované cesty do Francie 10. května Opron náhodou cestou v jednom odborném časopise zjistil, že v Peugeot muzeu v Sochaux právě probíhá dočasná expozice ještě nikdy nevystavovaných prototypů několika zajímavých modelů ze 70. let. Už na parkovišti muzea jsme zaregistrovali asi 20 převážně novodobých a decentně vytuněných Peugeotů švýcarského Peugeot clubu. Nyní však k expozici…

  Nás především zaujalo červené kupé na bázi Peugeotu 504 se šestiválcem PRV o objemu 2670ccm navržené studiem Pininfarina výlučně pro trh severní Ameriky. Velmi zajímavé byly i kabriolet a kupé na bázi Peugeotu 505 osazené motory PRV a 2,2 turbo vyrobené ve 3 exemplářích, bohužel také poznamenané stylistickými prvky pro americký trh. Dále Peugeoty 104 ve verzi sedan a kombi, které se po marketingovém průzkumu trhu nikdy nedostaly do sériové výroby, ikdyž podle Oprona nevypadaly vůbec špatně…

  Prototyp modelu 305 byl zastoupen ve dvou kusech také s motory PRV V6 avšak v provedení 24 ventilů o úctyhodném výkonu 250 koní a pohonem zadní nápravy, aby mohl konkurovat závodním vozům v tehdejší skupině B. K jeho závodní kariéře však nikdy nedošlo.

  Pro vás soudobé pežoťáky bude asi nejzajímavější prototyp pod označením Z9 – velké kupé vycházející z modelu Peugeot 607 avšak s agresivnějším vzhledem a velmi zajímavým provedením hliníkových disků evokujícím loukoťová kola dvacátých a třicátých let.

  Ze stálé expozice jsme chtěli navštívit hlavně malý sál s přednáškou inspektora Colomba v hologramickém provedení, ten však nebyl v provozu.

  Příjemný začátek veteránské sezóny z Francie přejí Ota a Opron

  385_01.jpg385_02.jpg385_03.jpg385_04.jpg385_05.jpg385_06.jpg385_07.jpg385_08.jpg385_09.jpg

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×