Přejít na obsah
test

Cesta do Francie s Otou a Opronem


Supetr
 • Během naší plánované cesty do Francie 10. května Opron náhodou cestou v jednom odborném časopise zjistil, že v Peugeot muzeu v Sochaux právě probíhá dočasná expozice ještě nikdy nevystavovaných prototypů několika zajímavých modelů ze 70. let. Už na parkovišti muzea jsme zaregistrovali asi 20 převážně novodobých a decentně vytuněných Peugeotů švýcarského Peugeot clubu. Nyní však k expozici…

  Nás především zaujalo červené kupé na bázi Peugeotu 504 se šestiválcem PRV o objemu 2670ccm navržené studiem Pininfarina výlučně pro trh severní Ameriky. Velmi zajímavé byly i kabriolet a kupé na bázi Peugeotu 505 osazené motory PRV a 2,2 turbo vyrobené ve 3 exemplářích, bohužel také poznamenané stylistickými prvky pro americký trh. Dále Peugeoty 104 ve verzi sedan a kombi, které se po marketingovém průzkumu trhu nikdy nedostaly do sériové výroby, ikdyž podle Oprona nevypadaly vůbec špatně…

  Prototyp modelu 305 byl zastoupen ve dvou kusech také s motory PRV V6 avšak v provedení 24 ventilů o úctyhodném výkonu 250 koní a pohonem zadní nápravy, aby mohl konkurovat závodním vozům v tehdejší skupině B. K jeho závodní kariéře však nikdy nedošlo.

  Pro vás soudobé pežoťáky bude asi nejzajímavější prototyp pod označením Z9 – velké kupé vycházející z modelu Peugeot 607 avšak s agresivnějším vzhledem a velmi zajímavým provedením hliníkových disků evokujícím loukoťová kola dvacátých a třicátých let.

  Ze stálé expozice jsme chtěli navštívit hlavně malý sál s přednáškou inspektora Colomba v hologramickém provedení, ten však nebyl v provozu.

  Příjemný začátek veteránské sezóny z Francie přejí Ota a Opron

  385_01.jpg385_02.jpg385_03.jpg385_04.jpg385_05.jpg385_06.jpg385_07.jpg385_08.jpg385_09.jpgZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×