Jump to content
test
Sign in to follow this  

206 + : Nové spojenectví


Supetr
 • Mezinárodně úspěšný vůz Peugeot 206 pokračuje i v roce 2009 ve svém působení na automobilové scéně všech světadílů... a v Evropě v nové podobě: 206+ !

  Od 206 k 206+ …

  Na evropském automobilovém trhu malých vozů, který se v posledních deseti letech vyznačuje stále bohatší a rozmanitější nabídkou, hraje Peugeot již tradičně hlavní roli a to zejména s legendárním modelem 206 a jeho bohatou modelovou řadou inovativních verzí karoserie.

  Silná pozice značky v této kategorii vozů v současnosti vychází z atraktivní nabídky:

  - model 107, základní produkt modelové řady, spolehlivý a sympatický vůz kompaktních rozměrů za zajímavou cenu, ideální do městského provozu;

  - model 207 s ušlechtilým designem přísluší svými rozměry, výbavou i vlastnostmi do segmentu B2. Tato nová modelová řada je v plném rozkvětu;

  - a zároveň Peugeot 206, který na čas ustoupil do pozadí, aby dal vyniknout novinkám značky uváděným v této kategorii... a nyní se tento nestárnoucí model opět vrací.

  Pro evropský trh výroba ve Francii …

  Model 206+, který se pro evropský trh vyrábí ve Francii v závodě Mulhouse, má všechny předpoklady, aby navázal na úspěch svého předchůdce. Věrným zákazníkům, svým obdivovatelům i všem ostatním nabídne nové spojení osobitost-výbava-cena a od základu modernizovaný prověřený vůz, který jde s dobou.

  Vzhledem k velmi atraktivnímu a konkurenceschopnému poměru cena/produkt, který je podpořen novými argumenty, jako je například moderní a reprezentativní styl, je určen zejména:

  - mladým;

  - ženám;

  (což jsou dvě kategorie zákazníků, které model 206 oslovuje více, než je v tomto segmentu běžné.)

  - automobilistům, kteří hledají všestranný vůz, chtějí optimalizovat svůj finanční rozpočet na pořízení i používání vozu, jejich potřeby nerostou s vývojem segmentu B2 (větší, modernější, nákladnější), zkrátka model 107 ani 207 neodpovídá z nejrůznějších důvodů jejich představám.

  Značka Peugeot tímto doplňuje svou nebývale kompletní nabídku v segmentu B dalším spojujícím článkem a bude tak schopna pokrýt širší tržní poptávku.

  Silné stránky 206+ …

  Moderní vzhled a atraktivní cena osvědčeného vozu

  + v oblasti modernosti

  Model 206+ si zachovává nadčasové rysy svého předchůdce a současně modernizuje svůj vzhled v souladu s novým vývojem designu značky – ušlechtilá a výrazná osobitost inspirovaná modelem 207 je patrná z exteriéru i v interiéru vozu, robustnost přispívá k image odolného vozu s trvalou hodnotou.

  Tato stylová osmóza 207/206 slaďuje charakteristickou siluetu modelu 206 s ... novou kapotou, blatníky, předním nárazníkem a mřížkou přední masky, hlavními a mlhovými světlomety, novými koly s ozdobnými kryty, zadním nárazníkem, světly... A v originálním interiéru modelu 206 najdeme svěží a moderní prostředí, vytvořené na míru a s maximálním ohledem na potřeby cestujících: nová palubní deska oblých tvarů, sdružený přístroj inspirovaný světem velkých motocyklů, moderní stylové dekory, nová povrchová úprava...

  + v oblasti kvality

  Vůz 206+ přirozeně přebírá většinu funkcí a výbavy původního modelu 206, přičemž maximální důraz klade na kvalitu, slícování dílů a celkové provedení, které je nyní modernější a účelnější. Například nová koncepce palubní desky snižuje riziko vzniku parazitních zvuků.

  Kompaktní, ovladatelný, prostorný, prosvětlený, spolehlivý... všechny tyto přednosti Peugeotu 206+ jsou základem snadného a jistého používání.

  + v oblasti nákladů na pořízení i používání

  Nenáročný a dostupný model 206+ má všechny předpoklady, aby zaujal pevnou pozici vstupního modelu segmentu B2.

  Ta bude podpořena i nízkou spotřebou paliva, emisemi i provozními náklady a navíc za zajímavou pořizovací cenu.

  a navíc je legenda...

  Peugeot 206+ pokračuje ve šlépějích legendárního a osvědčeného vozu, který svým vytříbeným vzhledem, architekturou a inovativní výbavou oslovil více než 6,5 miliónu zákazníků a i dnes z něj vyzařuje sláva jeho sportovních úspěchů... třikrát mistr světa v rallye...

  I když Peugeot 206+ od základu mění svou podobu, nechává všemi svými trumfy opět rozeznít delikátně svéráznou osobnost svého úspěšného předchůdce.

  206+ v detailu...

  Vnější styl modelu 206+ … dynamický a moderní

  Neopouští dynamický vzhled a osobitého ducha modelu 206, který okouzluje svým předsazeným čelním sklem, jemnými tvary i ostřejšími rysy. A přesto je to zcela jiný vůz, který se představuje s temperamentem sobě vlastním.

  Silný a robustní vnější styl nového vozu 206+ je inspirován modelem 207 a navazuje na design nejnovějších modelů značky Peugeot.

  Dominantním prvkem přední části je velkorysý otvor sání, který chrání masivní ochranný pás a mřížka černé barvy. Na něj navazuje jemně zaoblená kapota. Široké blatníky vykreslují aerodynamicky tvarované podběhy kol. Velké světlomety svědčí o tom, že „šelma“ je stále ve střehu. Mlhové světlomety (na přání) jsou zabudované v krytech ve spodní části nárazníku a majestátní lev značky Peugeot v chromovaném « U », vyplněném mřížkou se strukturou včelí plástve, vystavuje na obdiv svou hrdost. Celek působí velmi moderně, přičemž rysy modelu 206 jsou stále velmi dobře patrné, a to i v detailech – například v asymetrickém černém mřížování na kapotě vozu, dobře známém z původního modelu 206.

  Elegantně tvarovaná přední část ilustruje generační skok s jasně postřehnutelným vývojem kvality slícování dílů a celkového provedení.

  Také z profilu je inspirace modelem 207 dobře patrná. Velkorysý objem blatníků s profilovanými podběhy kol je ohlédnutím za modelem 206 WRC. Dynamický vzhled podtrhují také nové 14 palcové kryty kol «Spa».

  Podobně jako u modelu 207 najdeme na novém zadním nárazníku černý ochranný pás, který zdůrazňuje horizontální rovinu, vůz opticky rozšiřuje a umocňuje dojem robustnosti. Stejně působí i dvě odrazová skla pod ochranným pásem, přičemž na levé straně je pod červenou odrazkou umístěno mlhové světlo.

  Světlomety jsou již tradičně velmi výraznými stylistickými prvky značky Peugeot a 206+ není výjimkou. Propracovaná zadní světla inspirovaná modelem 207 oživují zadní část vozu. Jejich hladké sklo umožňuje vyniknout 3D profilu metalické masky a různě barevně zpracovaným funkcím - červená parkovací světla, průhledná směrová světla, zpětná světla s diodovým efektem za zaoblenou metalickou mřížkou.

  206+ nových rozměrů

  Rozměry modelu 206+ zdůrazňují především dynamiku a vyváženost jeho siluety a zachovávají dvě základní přednosti: kompaktnost a ovladatelnost.

  Rozdíl 206+ / 206

  Délka: 3872 mm + 36 mm

  Převis vpředu: 807 mm + 22 mm

  Převis vzadu: 622 mm + 14 mm

  Rozvor: 2443 mm =

  Šířka v úrovni lišt: 1655 mm =

  Šířka v úrovni zrcátek: 1903 mm =

  Výška: 1444 mm =

  Rozchod vpředu: 1445 mm + 20 mm

  Rozchod vzadu: 1433 mm + 20 mm

  Vnitřní atmosféra 206 + ... soudobý design

  Prostor pro cestující modelu 206+ je zasvěcen pohodlí. Inspiruje se modelem 207 a jeho současným designem.

  Mírně zaoblená palubní deska přispívá k pocitu prostornosti na předních místech. Moderní a dynamická povrchová úprava « diamond », která se opakuje na obvodu výplní dveří, se podílí na celkovém vnímání kvality provedení vnitřního prostoru a příjemné atmosféře, která zde panuje.

  Ve stylu 207 jsou zpracovány také výstupy vzduchu na palubní desce s černými ozdobnými kryty, které ohraničují i horní část středové konsole, dále odkládací schránka spolujezdce s otevřeným odkládacím prostorem a nakonec tři ukazatele sdruženého přístroje s černým podkladem inspirované světem motocyklů.

  Kolem tohoto pásu s designem „generace 207“ (palubní deska, sdružený přístroj, výplně dveří) přebírá model 206+ tvary a provedení modelu 206 a dodává jim v souladu s novým prostředím modernější vzhled.

  Dolní část palubní desky, odkládací schránka spolujezdce, panely dveří, středová konsole a plastové části sedáků jsou v povrchové úpravě « Némo » s jemnější texturou, zatímco sloupky a horní části vnitřního obložení obecně mají jemně zrnitý povrch a působí tak modernějším a kvalitnějším dojmem.

  Sada doplňků « Look »: vytříbenější styl…

  Všechny vozy 206+ jsou vybaveny vnějšími stylovými doplňky, které zvyšují jejich eleganci a dodávají jim reprezentativní charakter:

  - kliky dveří v barvě karoserie

  - boční ochranné lišty v barvě karoserie

  - kryty zpětných zrcátek v barvě karoserie

  - kryt RZ v barvě karoserie

  Motor na míru

  Nový benzinový motor, který pohání model 206+, umožňuje vytvořit v segmentu B2 zajímavou vstupní nabídku, úspornou při koupi i používání: příznivá spotřeba paliva a emise a servisní interval 30 000 km nebo dva roky.

  1.1 benzin (nová nabídka)

  1124 cm3 – výkon 44 kW (60 k) – maximální točivý moment 94 Nm při 3300 ot./min

  Kombinovaná spotřeba: 5,7 l/100 km

  Emise CO2: 135g/km

  Motor je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou typu MA ovládanou lankem s nastavením převodů, které je přizpůsobeno motoru (krátké nižší stupně) a upřednostňuje komfort řazení.

  S hmotností nižší než 1000 kg a propracovanou aerodynamikou je model 206+ s tímto motorem připraven k mnohostrannému využití.

  Prověřené pohodlí a jízdní vlastnosti

  Model 206+ přebírá vyzkoušené a výkonné podvozkové části modelu 206, které jsou zárukou vyváženého poměru pohodlí-jízdní vlastnosti:

  - Přední nápravy typu Mc Pherson s lichoběžníkovým zavěšením kol a odděleným příčným zkrutným stabilizátorem o průměru 20 mm;

  - Zadní náprava s taženým ramenem spojeným s příčkou;

  - Hydraulický posilovač řízení;

  - Kotoučové brzdy vpředu o velikosti 247x13 mm a bubnové o průměru 8 palců, vzadu spojené se systémem ABS Teves MK70 s elektronickým rozdělovačem brzdných sil a podporou brzdění v kritických situacích.

  - Ocelová kola 5.5J14 (s o 20 mm širším rozchodem ve srovnání s modelem 206) s pneumatikami 175/65R14

  Model 206+ je mimo jiné vybaven automatickým rozsvícením výstražných světel v případě prudkého brzdění.

  Pasivní bezpečnost

  Díky svým jízdním vlastnostem a účinným brzdám umí model 206+ předcházet nehodám. Přesto je vybaven strukturou, která je schopna maximálně rozložit energii nárazu.

  Zádržné prostředky se skládají z čelních airbagů, tříbodových bezpečnostních pásů vpředu i vzadu a s pyrotechnickými předpínači na předních místech, hlavových opěrek vpředu a opěrek typu virgule vzadu a jedním úchytem dětské sedačky Isofix na zadním sedadle. Na přání jsou k dispozici ještě boční airbagy vpředu.

  A ochrana proti krádeži…

  Všechny verze jsou vybaveny elektronickým imobilizérem a zvukovým signálem, který upozorňuje na klíč zapomenutý v zapalování.

  Dveře a zavazadlový prostor se automaticky uzamykají, když vůz dosáhne rychlosti 10 km/h a automaticky odemykají při otevření dveří zevnitř.

  A opět kvalitní a moderní výbava…

  Na přání může model 206+ nabídnout manuální klimatizaci, autorádio s CD přehrávačem, ovládáním pod volantem a 4 reproduktory (2 reproduktory v základní výbavě). Připomeňme, že i u modelu 206+ najdeme velkou odkládací přihrádku spolujezdce. Zadní sklopná sedačka typu lavice zvyšuje jeho všestrannost – jejím sklopením se totiž zavazadlový prostor zvětší z 245 dm3 až na 1130 dm3 VDA.

  Barvy karoserie

  Sedm odstínů, včetně dvou nových, tvoří paletu barev karoserie modelu 206+. Jemné a diskrétní nebo uvolněné a veselé, podle vkusu a osobnosti svých majitelů…

  Standardní barvy:

  Bílá Banquise

  Červená Aden

  Šedá Hurricane (novinka)

  Metalické barvy:

  Šedá Aluminium

  Šedá Thorium

  Černá Perla Nera

  Modrá Ipanema (novinka)

  Provedení interiéru

  Potahy ladí s tmavým provedením interiéru, které vyzdvihuje temperament modelu 206+. Verze « Urban » je vybavena sportovními sedadly potaženými látkou Chekmate s převládající černou barvou v kombinaci s jednobarevnou látkou. Celek působí reprezentativně a kvalitně. Zadní části všech sedadel modelu 206+ jsou potaženy velmi praktickou látkou černé barvy, jejíž moderní a technický vzhled ladí s novou povrchovou úpravou Diamond.

  Jednoduchá modelová řada

  Modelová řada se skládá z úrovně URBAN, která je k dispozici ve dvou siluetách - třídveřové a pětidveřové.

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×