Přejít na obsah
test

206 + : Nové spojenectví


Supetr
 • Mezinárodně úspěšný vůz Peugeot 206 pokračuje i v roce 2009 ve svém působení na automobilové scéně všech světadílů... a v Evropě v nové podobě: 206+ !

  Od 206 k 206+ …

  Na evropském automobilovém trhu malých vozů, který se v posledních deseti letech vyznačuje stále bohatší a rozmanitější nabídkou, hraje Peugeot již tradičně hlavní roli a to zejména s legendárním modelem 206 a jeho bohatou modelovou řadou inovativních verzí karoserie.

  Silná pozice značky v této kategorii vozů v současnosti vychází z atraktivní nabídky:

  - model 107, základní produkt modelové řady, spolehlivý a sympatický vůz kompaktních rozměrů za zajímavou cenu, ideální do městského provozu;

  - model 207 s ušlechtilým designem přísluší svými rozměry, výbavou i vlastnostmi do segmentu B2. Tato nová modelová řada je v plném rozkvětu;

  - a zároveň Peugeot 206, který na čas ustoupil do pozadí, aby dal vyniknout novinkám značky uváděným v této kategorii... a nyní se tento nestárnoucí model opět vrací.

  Pro evropský trh výroba ve Francii …

  Model 206+, který se pro evropský trh vyrábí ve Francii v závodě Mulhouse, má všechny předpoklady, aby navázal na úspěch svého předchůdce. Věrným zákazníkům, svým obdivovatelům i všem ostatním nabídne nové spojení osobitost-výbava-cena a od základu modernizovaný prověřený vůz, který jde s dobou.

  Vzhledem k velmi atraktivnímu a konkurenceschopnému poměru cena/produkt, který je podpořen novými argumenty, jako je například moderní a reprezentativní styl, je určen zejména:

  - mladým;

  - ženám;

  (což jsou dvě kategorie zákazníků, které model 206 oslovuje více, než je v tomto segmentu běžné.)

  - automobilistům, kteří hledají všestranný vůz, chtějí optimalizovat svůj finanční rozpočet na pořízení i používání vozu, jejich potřeby nerostou s vývojem segmentu B2 (větší, modernější, nákladnější), zkrátka model 107 ani 207 neodpovídá z nejrůznějších důvodů jejich představám.

  Značka Peugeot tímto doplňuje svou nebývale kompletní nabídku v segmentu B dalším spojujícím článkem a bude tak schopna pokrýt širší tržní poptávku.

  Silné stránky 206+ …

  Moderní vzhled a atraktivní cena osvědčeného vozu

  + v oblasti modernosti

  Model 206+ si zachovává nadčasové rysy svého předchůdce a současně modernizuje svůj vzhled v souladu s novým vývojem designu značky – ušlechtilá a výrazná osobitost inspirovaná modelem 207 je patrná z exteriéru i v interiéru vozu, robustnost přispívá k image odolného vozu s trvalou hodnotou.

  Tato stylová osmóza 207/206 slaďuje charakteristickou siluetu modelu 206 s ... novou kapotou, blatníky, předním nárazníkem a mřížkou přední masky, hlavními a mlhovými světlomety, novými koly s ozdobnými kryty, zadním nárazníkem, světly... A v originálním interiéru modelu 206 najdeme svěží a moderní prostředí, vytvořené na míru a s maximálním ohledem na potřeby cestujících: nová palubní deska oblých tvarů, sdružený přístroj inspirovaný světem velkých motocyklů, moderní stylové dekory, nová povrchová úprava...

  + v oblasti kvality

  Vůz 206+ přirozeně přebírá většinu funkcí a výbavy původního modelu 206, přičemž maximální důraz klade na kvalitu, slícování dílů a celkové provedení, které je nyní modernější a účelnější. Například nová koncepce palubní desky snižuje riziko vzniku parazitních zvuků.

  Kompaktní, ovladatelný, prostorný, prosvětlený, spolehlivý... všechny tyto přednosti Peugeotu 206+ jsou základem snadného a jistého používání.

  + v oblasti nákladů na pořízení i používání

  Nenáročný a dostupný model 206+ má všechny předpoklady, aby zaujal pevnou pozici vstupního modelu segmentu B2.

  Ta bude podpořena i nízkou spotřebou paliva, emisemi i provozními náklady a navíc za zajímavou pořizovací cenu.

  a navíc je legenda...

  Peugeot 206+ pokračuje ve šlépějích legendárního a osvědčeného vozu, který svým vytříbeným vzhledem, architekturou a inovativní výbavou oslovil více než 6,5 miliónu zákazníků a i dnes z něj vyzařuje sláva jeho sportovních úspěchů... třikrát mistr světa v rallye...

  I když Peugeot 206+ od základu mění svou podobu, nechává všemi svými trumfy opět rozeznít delikátně svéráznou osobnost svého úspěšného předchůdce.

  206+ v detailu...

  Vnější styl modelu 206+ … dynamický a moderní

  Neopouští dynamický vzhled a osobitého ducha modelu 206, který okouzluje svým předsazeným čelním sklem, jemnými tvary i ostřejšími rysy. A přesto je to zcela jiný vůz, který se představuje s temperamentem sobě vlastním.

  Silný a robustní vnější styl nového vozu 206+ je inspirován modelem 207 a navazuje na design nejnovějších modelů značky Peugeot.

  Dominantním prvkem přední části je velkorysý otvor sání, který chrání masivní ochranný pás a mřížka černé barvy. Na něj navazuje jemně zaoblená kapota. Široké blatníky vykreslují aerodynamicky tvarované podběhy kol. Velké světlomety svědčí o tom, že „šelma“ je stále ve střehu. Mlhové světlomety (na přání) jsou zabudované v krytech ve spodní části nárazníku a majestátní lev značky Peugeot v chromovaném « U », vyplněném mřížkou se strukturou včelí plástve, vystavuje na obdiv svou hrdost. Celek působí velmi moderně, přičemž rysy modelu 206 jsou stále velmi dobře patrné, a to i v detailech – například v asymetrickém černém mřížování na kapotě vozu, dobře známém z původního modelu 206.

  Elegantně tvarovaná přední část ilustruje generační skok s jasně postřehnutelným vývojem kvality slícování dílů a celkového provedení.

  Také z profilu je inspirace modelem 207 dobře patrná. Velkorysý objem blatníků s profilovanými podběhy kol je ohlédnutím za modelem 206 WRC. Dynamický vzhled podtrhují také nové 14 palcové kryty kol «Spa».

  Podobně jako u modelu 207 najdeme na novém zadním nárazníku černý ochranný pás, který zdůrazňuje horizontální rovinu, vůz opticky rozšiřuje a umocňuje dojem robustnosti. Stejně působí i dvě odrazová skla pod ochranným pásem, přičemž na levé straně je pod červenou odrazkou umístěno mlhové světlo.

  Světlomety jsou již tradičně velmi výraznými stylistickými prvky značky Peugeot a 206+ není výjimkou. Propracovaná zadní světla inspirovaná modelem 207 oživují zadní část vozu. Jejich hladké sklo umožňuje vyniknout 3D profilu metalické masky a různě barevně zpracovaným funkcím - červená parkovací světla, průhledná směrová světla, zpětná světla s diodovým efektem za zaoblenou metalickou mřížkou.

  206+ nových rozměrů

  Rozměry modelu 206+ zdůrazňují především dynamiku a vyváženost jeho siluety a zachovávají dvě základní přednosti: kompaktnost a ovladatelnost.

  Rozdíl 206+ / 206

  Délka: 3872 mm + 36 mm

  Převis vpředu: 807 mm + 22 mm

  Převis vzadu: 622 mm + 14 mm

  Rozvor: 2443 mm =

  Šířka v úrovni lišt: 1655 mm =

  Šířka v úrovni zrcátek: 1903 mm =

  Výška: 1444 mm =

  Rozchod vpředu: 1445 mm + 20 mm

  Rozchod vzadu: 1433 mm + 20 mm

  Vnitřní atmosféra 206 + ... soudobý design

  Prostor pro cestující modelu 206+ je zasvěcen pohodlí. Inspiruje se modelem 207 a jeho současným designem.

  Mírně zaoblená palubní deska přispívá k pocitu prostornosti na předních místech. Moderní a dynamická povrchová úprava « diamond », která se opakuje na obvodu výplní dveří, se podílí na celkovém vnímání kvality provedení vnitřního prostoru a příjemné atmosféře, která zde panuje.

  Ve stylu 207 jsou zpracovány také výstupy vzduchu na palubní desce s černými ozdobnými kryty, které ohraničují i horní část středové konsole, dále odkládací schránka spolujezdce s otevřeným odkládacím prostorem a nakonec tři ukazatele sdruženého přístroje s černým podkladem inspirované světem motocyklů.

  Kolem tohoto pásu s designem „generace 207“ (palubní deska, sdružený přístroj, výplně dveří) přebírá model 206+ tvary a provedení modelu 206 a dodává jim v souladu s novým prostředím modernější vzhled.

  Dolní část palubní desky, odkládací schránka spolujezdce, panely dveří, středová konsole a plastové části sedáků jsou v povrchové úpravě « Némo » s jemnější texturou, zatímco sloupky a horní části vnitřního obložení obecně mají jemně zrnitý povrch a působí tak modernějším a kvalitnějším dojmem.

  Sada doplňků « Look »: vytříbenější styl…

  Všechny vozy 206+ jsou vybaveny vnějšími stylovými doplňky, které zvyšují jejich eleganci a dodávají jim reprezentativní charakter:

  - kliky dveří v barvě karoserie

  - boční ochranné lišty v barvě karoserie

  - kryty zpětných zrcátek v barvě karoserie

  - kryt RZ v barvě karoserie

  Motor na míru

  Nový benzinový motor, který pohání model 206+, umožňuje vytvořit v segmentu B2 zajímavou vstupní nabídku, úspornou při koupi i používání: příznivá spotřeba paliva a emise a servisní interval 30 000 km nebo dva roky.

  1.1 benzin (nová nabídka)

  1124 cm3 – výkon 44 kW (60 k) – maximální točivý moment 94 Nm při 3300 ot./min

  Kombinovaná spotřeba: 5,7 l/100 km

  Emise CO2: 135g/km

  Motor je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou typu MA ovládanou lankem s nastavením převodů, které je přizpůsobeno motoru (krátké nižší stupně) a upřednostňuje komfort řazení.

  S hmotností nižší než 1000 kg a propracovanou aerodynamikou je model 206+ s tímto motorem připraven k mnohostrannému využití.

  Prověřené pohodlí a jízdní vlastnosti

  Model 206+ přebírá vyzkoušené a výkonné podvozkové části modelu 206, které jsou zárukou vyváženého poměru pohodlí-jízdní vlastnosti:

  - Přední nápravy typu Mc Pherson s lichoběžníkovým zavěšením kol a odděleným příčným zkrutným stabilizátorem o průměru 20 mm;

  - Zadní náprava s taženým ramenem spojeným s příčkou;

  - Hydraulický posilovač řízení;

  - Kotoučové brzdy vpředu o velikosti 247x13 mm a bubnové o průměru 8 palců, vzadu spojené se systémem ABS Teves MK70 s elektronickým rozdělovačem brzdných sil a podporou brzdění v kritických situacích.

  - Ocelová kola 5.5J14 (s o 20 mm širším rozchodem ve srovnání s modelem 206) s pneumatikami 175/65R14

  Model 206+ je mimo jiné vybaven automatickým rozsvícením výstražných světel v případě prudkého brzdění.

  Pasivní bezpečnost

  Díky svým jízdním vlastnostem a účinným brzdám umí model 206+ předcházet nehodám. Přesto je vybaven strukturou, která je schopna maximálně rozložit energii nárazu.

  Zádržné prostředky se skládají z čelních airbagů, tříbodových bezpečnostních pásů vpředu i vzadu a s pyrotechnickými předpínači na předních místech, hlavových opěrek vpředu a opěrek typu virgule vzadu a jedním úchytem dětské sedačky Isofix na zadním sedadle. Na přání jsou k dispozici ještě boční airbagy vpředu.

  A ochrana proti krádeži…

  Všechny verze jsou vybaveny elektronickým imobilizérem a zvukovým signálem, který upozorňuje na klíč zapomenutý v zapalování.

  Dveře a zavazadlový prostor se automaticky uzamykají, když vůz dosáhne rychlosti 10 km/h a automaticky odemykají při otevření dveří zevnitř.

  A opět kvalitní a moderní výbava…

  Na přání může model 206+ nabídnout manuální klimatizaci, autorádio s CD přehrávačem, ovládáním pod volantem a 4 reproduktory (2 reproduktory v základní výbavě). Připomeňme, že i u modelu 206+ najdeme velkou odkládací přihrádku spolujezdce. Zadní sklopná sedačka typu lavice zvyšuje jeho všestrannost – jejím sklopením se totiž zavazadlový prostor zvětší z 245 dm3 až na 1130 dm3 VDA.

  Barvy karoserie

  Sedm odstínů, včetně dvou nových, tvoří paletu barev karoserie modelu 206+. Jemné a diskrétní nebo uvolněné a veselé, podle vkusu a osobnosti svých majitelů…

  Standardní barvy:

  Bílá Banquise

  Červená Aden

  Šedá Hurricane (novinka)

  Metalické barvy:

  Šedá Aluminium

  Šedá Thorium

  Černá Perla Nera

  Modrá Ipanema (novinka)

  Provedení interiéru

  Potahy ladí s tmavým provedením interiéru, které vyzdvihuje temperament modelu 206+. Verze « Urban » je vybavena sportovními sedadly potaženými látkou Chekmate s převládající černou barvou v kombinaci s jednobarevnou látkou. Celek působí reprezentativně a kvalitně. Zadní části všech sedadel modelu 206+ jsou potaženy velmi praktickou látkou černé barvy, jejíž moderní a technický vzhled ladí s novou povrchovou úpravou Diamond.

  Jednoduchá modelová řada

  Modelová řada se skládá z úrovně URBAN, která je k dispozici ve dvou siluetách - třídveřové a pětidveřové.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×