Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Studené starty jednou pro vždy!!


stalmik

Recommended Posts

Původně zaslal: kamen22

Mal som problem, ze studeny motor hned chytil ale do uplynuti 1minuty bud skapal alebo mal snahu skapat, vobec netahal a isiel nepravidelne. Ak je to presne to co mas ty odpis a napisem ti co mi pomohlo

Čau tak povídej jsem tu ;) Jsem zvědavý.. rád bych to vyřešil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kamen22

Vidim ze nikto nema zaujem tak co uz s vami... Ja osobne som vymenil vsetky filtre, krokovy motorcek volnobehu, meral som tlaky valcov, tlak paliva a ci spravne funguje regulacny ventil tlaku paliva, meral som vsetky cidla t.j. cidlo teploty vody, cidlo teploty nasavaneho vzduchu, map cidlo - na meranie podtlaku v nasavacom potrubi, meral som vstrekovacie ventily, potenciometer skrtiacej klapky, senzor klepania, rozobral som akontroloval RJ, menil sviecky, vycistil skrtiacu klapku, skontroloval som vsetky podtlakove hadice t.j. k ventilu tlaku paliva, k posilovacu brzd, odvetravanie klukovej skrine a hlavy valcov, testoval som ventil a priechodnost ciest systemu nasavania vyparov paliva z nadrze a stale nic. Az ma to napadlo... Ak to ozaj niekoho zaujima nech odpise.

proc to nenapises rovnou ? kazdej at uz si to prebere po svym, to je napinani tohleto :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Zbudol som povedat ze ja nemam lpg takze ti co maju lpg u nich to je na 90% upchaty niektori vstrekovaci ventil, kedze ostatne cidla a pod. okrem benzinu motor na plyne pouziva.

Samozrejme ked natankujes 100oktanovy benzin a uplne to zmizne je chyba v tom ze mas zakarbonovany spalovaci priestor kedze vieme ze cim ma benzin oktanove cislo vyzsie tym je menej nachylny na samozapal (buchnut inokedy ako pride iskra).

Takze zhrniem to: zistil som ze u mna bola chyba v indukcnej cievke (niekto to naziva zapalovaci modul). Zdovodnim preco.

Ked som nechal vychladnut auto do rana, motor isiel studeny po cca 30s-1minute nepravidelne, pretoze koli prasklinam v module kde su indukcne cievky dochadzalo k preskoku iskier vovnutri modulu medzi prvym a druhym valcom-vodna para ktora sa cez praskliny dostala do modulu po vychladnuti skondenzovala a znil sa izolacny odpor medzi spojmi v module. Po zohriati sa zas voda odparila a modul fungoval ok.

Moj motor (RFV 2.0 XU10J4 97kW pouziva) zapalovaci modul Sagem BBC 2.2 kod. peugeot/citroen: 597051. Pouzivaju ho vsetky 16 ventilove motory 1,8 a 2,0 peugeot a citroen aj s RJ Sagem a Magneti mareli ale novsie rocniky maju kod 597073 , rozdiel je zrejme len v rozmere modulu.

Takze ak niekomu robi motor aj to, ze pri otazkach cca 2500 citit znatelne rezonancie (ked sedis v aute a auto stoji) je to tym ze iskra na niektorom valci je nepravidelna alebo iskri ina sviecka ako ma. Nepomoze ani praskliny zalepit, lebo voda vo vnutri ostane a nema sa ako dostat von. Demontovat modul z motoru je otazka 10minut-6 kusov imbus srobov.

RJ nic nezisti akurat ze obcas senzor klepania, lambda taktiez nic nezisti.

U nas sa mi podarilo zistit ze zapalovaci modul stoji v jc auto/dd auto okolo 6000Sk od vyrobcu valeo, ja som ale zvolil starsi z vrakacu, za 2500Sk. Je to dobre aj preto ze keby niekto nemal chybu v tom moze ho na vrakac vratit a dostane peniaze spat. Za pokus nic nedas.

Darmo Sagem je kvalita ako sa u nas hovori Sagem hajzel.

Staci to takto?:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked poviem ze v kazdom servise mi povedali nieco ine a hned to chceli aj vymenit je to des. Napr. V peugeote to bolo cidlo teploty vody, v boschi mi povedali ze mam zodratu vackovku alebo zle niektore zdvyhatko ventilu, inde zase chceli menit piestne kruzky atd atd. Ja co opravujem Nokie som zase nato musel prist sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrazok? Nikde som ho nenasiel akurat MMS by som mohol poslat kez to odfotim...

Ked otvoris kapotu tak hore na motore nad vieckom na dolievanie oleja uvidis velky plastovy obdlznik ktory je siroky ako cela hlava valcov. Na lavej strane z vodicovej strany uvidis 4pinovy konektor a kondenzator (cierna kocka) prisrobovany na kostru. Ten zapalovaci modul sa vlastne napichuje na vsetki 4 sviecky prisrobuje do hlavy 6 srobmi a pripoji sa ten 4pinovy konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Že by zapalovací rampa? To se tu probíralo celkem dosti....

myslim ze ano zapalovacia rampa-trcia z toho 4 gumene fajky na sviecky. Ked som to odsroboval tak zospodu ako vychadzaju fajky boli v plaste praskliny co su v nom zaliate dve indukcne cievky s plechovimi jadrami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

jo jedná se o zapalovací rampu ,co jsem koukal,na servisbox tak já mám tu druhou končí73.při problémech s volnoběhem jsem měnil jen zelené čidlo teploty k řj.

Pokud vezmu tak někdo zde už řešil zapalovací rampu,ale musel bych se podívat vyhledat.Tahle součást je drahá a na vrakovišti není záruka jak dlouho bude šlapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...