Sign in to follow this  
Followers 0
M.a.R.i

Pískání brzd, rýha v kotoučí

8 posts in this topic

Mám na autě už rok komplet kotouče, destičky vepředu a vzadu Ferodo PREMIER, najel sem na nich cca 15-20tkm. Už mi zhruba 2měsíce nepříjemně pískají brzdy,když přibžďuju. Včera jsem si všimnul,že na pravém předním kotouči je po obvodu celehé kotouče uprostřed pravidelná rýha. Tak mě napadlo,že by mohl být bordel na destiččce,ale nejsem si jistej jestli píská jenom přední pravé kolo. Taky sem si všimhul,že při prudčím brždění mi malinko vibruje volant a auto trochu táhne doprava.

Myslím,že kotouče a destičky nejsou žadnej šunt,raději sem sáhnul po dražších,snad kvalitnějších.

Brzdová kapalina už je dost v řiti, zítra nebo požítří tam budu dávat novou.

Když se dávali nový kotouče a destičky tak mi vzadu rozhýbali brzdiče, skoro vůbec nebrzdili.

Může být ta rýha od nějakýho bordelu?

Proč ty brzdy pískaj?

Proč to táhne doprava?

Proč volant při brždění vibruje?

No vyndej destičky a prohlidni je, mohl se tam dostat nějakej šutr, proto ta drážka, ale ještě jsem nic podobnyho neviděl. Ale zkontolovat to chce určitě

Mě se do kotouče vyjela podobná drážka, ale to jsem měl destičku až na plech ;) Kdyžbudeš měnit tu kapalinu, tak to rozeber a zkontroluj, buď je tam bordel, nebo jsou desk v háji (já na ty samý najel cca 46tkm) ;)

na mem 307 me taky pri brzdeni piskaj brzdy, leve predni kolo se mi zda... auto je v zaruce, zkusim to odit na reklamaci...:myslim

:myslim:myslim Brzdy ti na reklamaci pravděpodobně neuznaj:myslim:myslim

Byl sem s tím za mechanikem. Dozvěděl sem se,že sem nešáhnul zrovna po nejlepších brzdách. Prý nejspíš pískají kvůli tomu,že jsou nekvalitní. Poradil mi ať příště zvolím kotouče Bosch a destičky ATE. Koukal na tu rýhu, a že prej je to normální,že se někdy dostane za destičku kamínek a udělá to takovouhle rýhu než se kamínek zpálí. A auto mi táhne malinko do strany kvůli špatnému silentbloku, nejspíš :nevim.

[upravil dne 8.8.2007 M.a.R.i]

zadny feroda, o tech je piskani znamy ... ani starline ani nic podobnyho ...