Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ložisko, ale které?


Tony

Recommended Posts

Jo, to sedí. Nechceš si tam přidat ten IC? Mám jeden doma :);) Akorát bys musel udělat řádnou bouli na kapotě, aby se to tam vešlo...

R.v. 90 mě překvapuje, já žil v domnění, že se dělaly až někdy později... Každopádně jich moc není, a orig. už vůbec ne, spíš více či méně zdařilé předělávky. O to víc mě zajímá ten orig.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo co já vím tak se tam dávaly sotva tři roky. Ale asi tam pásne jakejkoli 309, 405 atd. Taky sem o tom přemýšlel, ale není potřeba jiné čerpadlo nebo ho jinak nastavit? No ale stejně abych tě nevzal za slovo, kapotu mám steně nakou pokřivenou když ji nákej šikula zavíral.

[Editován dne 17/6/03 rudolf]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak nastavit určitě, pokud by nebylo třeba jiné. Nicméně, za slovo mě klidně i vzít můžeš. Mám tu auto 1,8TD s lízlou klikou (klepe ojnice), a k tomu celý další motor 1,8TD. Zatím nevím, co s tím vyvedu, ale tak jako tak mi z toho asi pár věcí zbyde. Uvidím, až se na to podívám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už to tady probíráte..... nedávno mi známej nutil a? hodim na peginu turbo Mam GTI. Je to nějaký velký zásah do motoru, nebo to normálně snese..... jo ten motor už je chipovanej tak mam docela strach abych to nezkurwil..... Jo a když to půjde, nevíte o nějakym pěknym turbíčku:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tam máš za motor, že ti už nestačí? No jenom aby si po tech všech upravách co by si musel provést a nemalejch investicích nakonec nemusel po pár desítkách tisíc vyměnit celej motor, když na ten výkon nebyl stavěnej. Jo někde sem viděl, jak borec do favorita udělal turbo, životnost nula :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudolf: jo, já vím, že je turbo super. Jenže je to taky další věc, co se ráda s..e - sice ne zas tak moc, ale obyč diesel bez turba je přeci jen malinko spolehlivější.

Uvidím, co s tím vymyslím, na tom autě je práce jak na kostele, vyjma toho motoru má taky vybydlený interiér, kleklou zadní nápravu... moc se mi do toho nechce. Letadlo z toho stejně nebude, když je to 405 combi :)

Deeper: to je dost podstatný zásah do motoru, a osobně bych do toho nešel. Nicméně, pokud máš peněz nazbyt... firmy, co dělaj turbodmychadla, nabízej i takovéhle dodatečné montáže. Ostatně, kus zavolat Valáškovi, třeba ti něco nabídne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie mám strach, aby byla tvoje rada s kladivem na vyndání čepu správně pochopena. Nedávno jsem viděl známého v garáži jak mlátí pětikilovou palicí zespoda do závitu a vono nic. Takže možná budu za blbce, ale pro jistotu - natočit rejd tak, aby oko čepu bylo přístupný, pajcrem vzít pod čepem nebo spojovačkou, aby tah šel nahoru a kladivem majznout na oko pro čep.

Ještě k diagnose hučícího ložiska a stanovení strany - zaručené - zvednout předek, aby obě kola byla v luftu, sundat obě kola, vzít kus dřevěné tyče - kus násady od koštěte apod. , nastartovat a roztočit kola (normálně přes kvalt), vzít násadu a přiložit na nepohyblivou část př. nápravy (spojení šenklu s tlumičem) druhej konec ke svému uchu a poslouchat. Nevěřili byste co jen trochu načatý ložisko dokáže vydávat za zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má zkušenost se sundavání ramene z kulového čepu: se zapůjčeným originálním stahovákem nešlo dolů a po delším úsílí došlo akorád k roztemování závitů. Oddie má pravdu (ostatně jako vždy) - pomůže jen rána kladivem. Já na to neměl srdce. V servisu to pomocí metrové ocelové tyče zapřené \"na správném místě\" a úderem pětikilové palice na ní sundali. A byl jsem svědkem stejné operace i na Š Felicia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: No já se na to koukal a potřeboval bych IC, sací potrubí, veškerý hadice kolem sání a větší chladič. No je toho hodně, něco by to stálo a ten výkon co to má mi celkem stačí. Jo měl bych takovej dotaz. Ten podtlak na čerpadle reguluje jenom maximum (tj. omezovač) nebo ovlivňuje i množství vstřiku v průběhu otáček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladič by měl stačit ten, co tam je...

S tím ostatním máš pravdu. Ten IC, sací potrubí a hadice okolo, bych odhadl, že by se za 3tis pořídit dalo. K tomu je ovšem třeba připočítat to kouzlení s kapotou, aby se to vešlo...

S tou tlakovou regulací - nevím. Zeptej se Hicse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...