Shrek 1 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 (upraveno) Zdravím, mám Peugeot 308sw, 1,6Hdi, 80kw, r.v. 2009, VIN: VF34H9HZH9S024606. Potřebuju vyměnit zadní brzdy a nevím jaký zvolit průměr kotouče - na Peugeot 308sw jsou 2 průměry a to 249mm a 268mm. Dá se z VIN zjistit průměr? Máte někdo zkušenosti s výměnou zadních brzd, nebo budu muset do servisu? Upraveno 31. prosinec 2014 uživatelem Shrek 1 Citovat
myšut Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 hodina na heveru s cigárem v ruce a kafem ,40 min na zvedáku v service etc...etc.. sundej kolo a přeměř si to máš to za 10 min Citovat
Guest servisman Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 podle VIN 268 mm ,stačí se podívat na SB Citovat
ozzy56 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 (upraveno) průměr 268 mm, obj. číslo 4249 46 holt jsem druhý Upraveno 31. prosinec 2014 uživatelem ozzy56 Citovat
Chip Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 Docela by mě zajímal názor jestli koupit kotouče bez ložiska a přelisovat a doufat,že vydrží a nebo si připlatit. jestli se to dá nazvat šetřením na pravém místě nebo naopak. U těchto kotoučů je rozdíl celkem markantní. furt si nemůžu zvyknout že ty kotouče nedělá ATE. Citovat
ozzy56 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 (upraveno) a dá se to koupit zvlášť ?, myslím,že nee Upraveno 31. prosinec 2014 uživatelem ozzy56 Citovat
Chip Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 co jsem našel tak od Bosche se dá sehnat samotnej kotouč. a ložisko jde určitě zvlášť právě že mě to zaujalo. jako mechanik bych určitě doporučoval komplet ale na svým autě bych asi šel po ceně, naštěstí mě toto netrápí. Citovat
ozzy56 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 nějak jsem to nezjištoval, asi proto, že těch kotoučů moc nepoměním...,ale když už, tak podle VIN koupím co má být a vyměním... , možná koupit to zvlášť bude i dražší Citovat
Chip Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 no právě když to vezmu bez ložisek ušetřím 2-4tisíce, a když odejdou ložiska dám o 2-4tísíce víc. než kdybych to dal komplet. za cca 5-8 tisíc. (takové rozpětí tam mám kvůli různorodosti značek a podle dodavatele) tak bych řekl že to je spíše věc názoru a přesvědčení. kotoučů měním celkem dost, ale vím že u těhle zběsilostí vždycky musím zákazníky připravit. ono když tu byla teď matka samoživitelka s Meganem II a komplet brzdy by jí vyšli na 24000 tak byli děti málem bez maminky, tak jsem právě přemýšlel nabídnout jí to s tím že se vzadu nechaj ložiska ale to bych si nedokázal představit tu scénu jak mi vyplázne 20klacků a za 14 dní dalších 6 za ložiska. nakonec jsme dali myslím Feroda a nějaký jiný desky to už si nepamatuju.. Citovat
ozzy56 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 nechci být za nelidu, ale řešit kde na opravu auta zákazník vezme, to nee, nabídl bych samozřejmě různé značky podle ceny, to joo..., ale to je tak vse Citovat
Chip Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 (upraveno) Já to neřeším, ale ty lidi se mě na to pořád ptaj. :-)))) kde na to maj brát tak jim říkám buď nejezděte autem nebo jeďte někam jinam a většinou se vrátěj. Upraveno 31. prosinec 2014 uživatelem Chip Citovat
Shrek 1 Odesláno 31. prosinec 2014 Autor Odesláno 31. prosinec 2014 Díky všem za radu. Objednávám průměr 268 - Brembo 08.A729.17. Přední kotouče jsem dával Brembo MAX 09.8760.75 a destičky Brembo P61101 - naprostá spokojenost. Máte někdo zkušenosti s výměnou? Hlavně jak s tím ložiskem? Citovat
ozzy56 Odesláno 31. prosinec 2014 Odesláno 31. prosinec 2014 dá se to jen stáhnout z čepu, normálně rukama, v nejhorším poklepeš paličkou a je to dole, hlavně si sežeň Golu ořech na tu matku a potom dotahuj na předepsaný moment Citovat
Shrek 1 Odesláno 31. prosinec 2014 Autor Odesláno 31. prosinec 2014 nevíš teď z hlavy velikost matice? Citovat
Shrek 1 Odesláno 31. prosinec 2014 Autor Odesláno 31. prosinec 2014 Každopádně moc díky za radu. Měl jsem strach, že budu muset někde shánět nějakej stahovák. Citovat
punkac Odesláno 2. leden 2015 Odesláno 2. leden 2015 Spíš si připrav pořádný profi torx na povolení klece, kde jsou strceny destičky a brzdič. Zlomil jsem dva než jsem tu klec sundal. Potom samotné sundání kotoučů už bylo triviální... Odesláno pomocí TapaTalk z S3 Citovat
ozzy56 Odesláno 2. leden 2015 Odesláno 2. leden 2015 je tam myslím torx 55 (nebo 50??) , nejlepší od Gola Citovat
Shrek 1 Odesláno 2. leden 2015 Autor Odesláno 2. leden 2015 Jj s tim torxem mám zkušenost, když jsem měnil přední brzdy. Málem jsem sundal auto z heveru Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.