Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zničená izolace u motoru


BFG

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Po víkendu jsem dnes chtěl zkontrolovat olej. Otevřu kapotu a ... (viz foto) - asi kuna. Večer to raději zkontroluji ještě pořádně, ale zatím to snad vypadá jen na tu izolaci kapoty. Co jsem se díval, dá se na P206 sehnat okolo 1500 Kč (použitá). Netuší někdo kolik stojí nová a jaké to má katalogové číslo (Peugeot 206, 1.4HDi, 2AC šikmá zadní část, 2006)?

Mám u Kooperativy pojištění proti střetu se zvěří (600 Kč) a za 100 Kč příplatku je k tomu i okus (ale ten se na toto beztak nevtahuje jak už je pro pojišťovny typické). Spoluúčast je tam 1000 Kč, takže to snad asi nemá ani cenu řešit (pokud nebude rozkousané už nic jiného). Má někdo nějaký tip na to jak ty cáry přichytit ke kapotě ať to neblemcá? Asi nějaké lepidlo/silikon? Ale aby to v budoucnu šlo případně sundat a musí odolat teplotě. Jinak hádám, že takový malý chybějící kousek izolace (v levé části kapoty - z pohledu řidiče) nebude ničemu vadit. Je tak?

P206_1.4HDi_kuna_pod_kapotou.JPG

Upraveno uživatelem hrasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okus se vztahuje na zpojízdnění vozidla, tedy na škody na elektroinstalaci nebo motoru (hadice). Na odhlučnění ne. Jsi v sekci 5008, odhlučnění kapoty pro 5008 stojí 2200 (origo, podle service boxu). Pokud to nechceš vyměnit, očisti to a zahlaď, ať se t to dál netrhá, ničemu to vadit nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se to netrhalo dál a cucky ti nelítaly do motoru. Já to mám na izolaci mezi motorem a kabinou, je to prokus, nemám to v kraji izolace, ostříhal jsem visící kusy a žlutý nacupovaný povrch stříknul bezbarvým lakem (jen pro "jistotu") a nechal to být. Ale třeba na kapotě se to může trhat dál a uvolňovat se kousky. Takže myslím to tak, aby se to běžným provozem netrhalo nebo někde nezůstaly utržené kousky a ty pak nemohly zapříčinit nějaký vážnější problém, něco ucpat nebo zapříčinit poškození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nemaskuju, kašlu na to, mám to za motorem, na kapotě naštěstí ne. Spíš jde o to, aby se ti to netrhalo a nepoškozovalo provozem dál. Tepelná odolnost asi nebude tak úplně nutná, ona ta izolace taky 600st nevydrží, spíš aby ti spray nerozpouštěl izolaci a hlavně nesmrděl do ventilace. Na kapotě nevím, řešil bych hlavně, aby se to dál nepoškozovalo a nešířilo...

Sousedovi na chalupě mrška probrala Rio. Neodjel...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
V 18. 7. 2017 at 11:52, hrasek napsal:

Po víkendu jsem dnes chtěl zkontrolovat olej. Otevřu kapotu a ... (viz foto) - asi kuna. Večer to raději zkontroluji ještě pořádně, ale zatím to snad vypadá jen na tu izolaci kapoty. Co jsem se díval, dá se na P206 sehnat okolo 1500 Kč (použitá). Netuší někdo kolik stojí nová a jaké to má katalogové číslo (Peugeot 206, 1.4HDi, 2AC šikmá zadní část, 2006)?

Mám u Kooperativy pojištění proti střetu se zvěří (600 Kč) a za 100 Kč příplatku je k tomu i okus (ale ten se na toto beztak nevtahuje jak už je pro pojišťovny typické). Spoluúčast je tam 1000 Kč, takže to snad asi nemá ani cenu řešit (pokud nebude rozkousané už nic jiného). Má někdo nějaký tip na to jak ty cáry přichytit ke kapotě ať to neblemcá? Asi nějaké lepidlo/silikon? Ale aby to v budoucnu šlo případně sundat a musí odolat teplotě. Jinak hádám, že takový malý chybějící kousek izolace (v levé části kapoty - z pohledu řidiče) nebude ničemu vadit. Je tak?

Na to existuje bud druhovýrobní odhlučnovací vložka přímo od StP, nebo toto strhnout a nalepit tam odhlučnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...