Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2,2 Hdi klepanie


koyacik

Recommended Posts

Zdravím všetkých, hľadám príčinu klepania motora. Klepanie alebo skôr rapkanie sa prejavuje od cca 1100-1200 ot, na voľnobehu ide motor ticho. Zvuk vychádza pravdepodobne z miesta, kde sú rozvody - ale ťažko povedať odkiaľ presne. Tak isto sa mi zdá, že sa mi zvýšila spotreba - napr. na palubnom počítači ešte 1/2 roka dozadu pri jazde z kopca a zaradenej rýchlosti mi ukazovalo aktuálnu spotrebu 0.0 l a teraz 1,2 l. Rozvody boli menené pred 70.000km, olej (lejem Total Quartz 9000 5w 30) a komplet všetky filtre menené 2 mesiace dozadu.

Za každú radu ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba - pod 1600 ot/min to ukazuje nejakú spotrebu, až nad touto hodnotou ukazuje nulu.

Rapkanie - može tam niečo vibrovať, počúvni sám. Pozri, či nevibruje klinový remeň, a jeho napínacia kladka. Kladka má mať tlmenie, ale toto sa časom opotrebuje.

[upravil dne 15.8.2014 22:09 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Remeň vôbec nevibruje a keď som ho asi pred mesiacom menil a naštartoval motor bez neho a trochu pridal plyn, tak stále to rapkalo. Mal som podozrenie na remenicu, ale keďže na voľnobehu nepočuť nič, tak to asi ona nebude a keď to vydávalo tie pazvuky aj bez remeňa, tak to asi nebude ani napínacia kladka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...