Jump to content
  • Current Donation Goals

Vymena chlad. smesi / P206

Guest generics

Recommended Posts

Guest generics

Zdravim vespolek,

mam dva male nevinne dotazy :) Dnes jsem se pokusil menit chladici kapalinu. Tak jsem odmontoval spodni hadici u chladice, neco malo stare smesi vyteklo ale urcite to neni vse. Nekde na bloku motoru by mel byt vypustny sroub ale nevim kde ho mam hledat. Poradi mi, prosim, nekdo ? Je to P 206 1.4 benzin, lonsky model. Taky by me zajimalo, jestli do nej muzu nalit antifreze cervene barvy,pisou na nem ze jej lze pouzit do hlinikovych motoru. Jediny rozdil v barvach je udajne ten, ze cerveny by mel vydrzet 5 let. modry 3 a zeleny snad 2, nebo tak nejak...? Poradte prosim...diky

Něco málo? :o

Nevyteče samozřemě všechno ale většina jo. Proč hadicí? 205 nemá šroub na vypuštění?

No a ohledně barvy - pokud je to na hliníkový motory tak bych neviděl nic proti. Já ale osobně měním chl.kap. před každou zimou, 5 let bych tam nenechal rači nic.

Guest generics

Jasne, neco malo je blba specifikace... bylo to cca 4 litry... Jinak na tom chladici je nejaky \"ventil\" v rohu dole ale nechapu jeho funkci, protoze jsem byl v peugeotu a servisak mi rekl ze u 206ek se musi odmontovat hadice, pres ten vyp. ventil to pry stejne nejde. Skutecne na nem neni ani \"neco\" co by otevrelo tu vypust...