Webster.K Odesláno 5. červenec 2014 Odesláno 5. červenec 2014 Zdravím všechny, tak jsem zase tu, protože moje 206ka začala vydávat nepříjemný zvuk. Když v létě/v zimě nastartuju, občas se při startování ozve opravdu nepříjemný rachtavý zvuk, který připomíná něco, jako kdybych mačkal papír či něco podobného po dobu cca dvou vteřin a pak utichne a stane se zase až jednoho krásného dne chci nastartovat, neděje se pravidelně, jen u studeného auta. Další co se stává je, že nastartuji, chci se rozjet, ale motor se fakt šíleným způsobem dusí, to se opět nestává pravidelně jen cca každé 2 - 3 nastartování a rozjetí se. Vypadá to tak, že šlápnu na plyn a otáčky jdou neuvěřitelně líně dolu, skoro to vypadá že nahoru nejdou, motor hrozně duní, jakoby se moc dusí, tento jev to přestane dělat cca minutu po startu, pak uz nic takového dělat ani nezačne, jen občas při prvním rozjezdu, netuší někdo co má nasvědomí tyto dva jevy? Jde o 206 cc (2004 mux) 1.6 16V NFU (TU5JP4) Citovat
ferinko2 Odesláno 5. červenec 2014 Odesláno 5. červenec 2014 Ten prvý jav = ostáva visieť pastorok štartéra - vybrať štartér,komplet vyčistiť,premazať - aj jadro cievky štartéra. Druhý jav - diagnostika prezradí čo tomu je. Citovat
Webster.K Odesláno 5. červenec 2014 Autor Odesláno 5. červenec 2014 Ok, to první provedu, to druhé, jak diagnostika prozradí? Originální diagnostika nic nevypíše, závada tam není a ve značkovém servisu to dopadlo tak, že se závada prý neprojevila... Citovat
Webster.K Odesláno 11. červenec 2014 Autor Odesláno 11. červenec 2014 A navíc se ještě stává, že když kdykoliv podřadím (u jedničky trochu vytočím do otáček, sešlápnu spojku a poté jí pomalu pustím), jako by se tam něco roztáčelo, dělají to ale jen první tři rychlosti Citovat
jogi24 Odesláno 13. červenec 2014 Odesláno 13. červenec 2014 Ten posledny jav moze byt opotrebenim spojky,lozisko,....... Diagnostikovat neznamena,len precitat si vypis chyb, treba kontrolovat aj aktualne hodnoty nastaveni,porovnavat zo ziadanymi. Priklad: po zoslapnuti plynu ,je podla ziadanych hodnot potrebne urcite mnozstvo vzduchu merany vahou ale vaha signalizuje bu vecsi prietok,alebo mensi. Na zaklade prietoku vzduchu vstrekuje RJ porebnu davku paliva. Cize povozit sa na aute, a napr. sledovat aktualne hodnoty voci pozadovanym. Citovat
Webster.K Odesláno 14. červenec 2014 Autor Odesláno 14. červenec 2014 Kdyby bylo opotřebený spojkový ložisko, nedělalo by to náhodou i při čtyřce a pětce? při těch to ale nedělá, nebo to nejspíš jen neslyšim... spojka byla měněna celá (celá spojková sada, takže přítlačák, lamela, ložisko), je to sice už cca 10 000 ale nepřijde mi že by to bylo už špatný ne? Citovat
Webster.K Odesláno 19. červenec 2014 Autor Odesláno 19. červenec 2014 A taky mimo jiný, spojkový ložisko se aktivuje až při sešlápnutí, při tom to právě přestává dělat, když se naopak pustí spojka, tak to ten rachot dělá a navíc to dělá i při deceleraci, je možné že to je něco v převodovce? třeba ložiska? To se asi nebude dát rozebrat a vyměnit co? Citovat
jogi24 Odesláno 22. červenec 2014 Odesláno 22. červenec 2014 Skus si precitat nazory pri diagnostike spojky, a napriklad vytahane pruziny na spojkovej lamele rachotia,hlavne na volnobehu,za stuena,zlomena pruzina na pritlacnom tanieri znie ako srotovnik, a lozisko susti ozyva sa hlavne ked je uvolnene,ked zmacknes spojku stichne(ale niekedy presne naopak). Priklad,mojej matke na 1,1tke stichne pri stlaceni spojky-je na odchode lozisko,ale cakam kedy klakne uplne,podje komplet spojkova sada. Citovat
Webster.K Odesláno 23. červenec 2014 Autor Odesláno 23. červenec 2014 Ložisko spojky, lamela, přítlačák, všechno zkontrolováno, je to vše jako nové (ještě aby nebylo když to má najeto něco lehce přes 10 000), takže co dál? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.