Kakawko Odesláno 3. červen 2014 Odesláno 3. červen 2014 Zdravým vás . Mam taky problém, ten môj koník 307 1,6 benzín dáko začal haprovať. Po jazde aj kratšej sa motor zohreje na 90 a keď zastanem tak aj cez 100, ale to nieje problém, keď vypnem motor, a chcem znova nastartovat tak to len cvakne a nič viac. Keď ho však nechám vychladnúť tak potom zas chytá ako ma... Viete niekto poradiť co mu môže byt? Citovat
P607Olda Odesláno 3. červen 2014 Odesláno 3. červen 2014 To len cvakne... přitom kontrolky a osvětlení interiéru pohasnou? Anebo svítí pořád stejně? - pohasnou = vadný kontakt kabelu - svítí stejně = startér, případně možná i spínací skříňka [upravil dne 3.6.2014 20:32 od P607Olda] Citovat
Kakawko Odesláno 3. červen 2014 Autor Odesláno 3. červen 2014 svietia,len to cvakne a nič, nestava sa to vždy ale tak je to dost na prd keď zastanem na pumpe vypnem motor a potom musím čakat, kým vychladne motor trochu,niekedy je to polhodinka a niekedy oveľa viac. takže to môže byt starterom? Citovat
P607Olda Odesláno 3. červen 2014 Odesláno 3. červen 2014 Ano. Dalším krokem by mělo být, změřit napětí na cívce v okamžiku závady. - není napětí = spínací skříňka - je napětí = startér. Vymontovat, zkontrolovat uhlíky, zkontrolovat cívku a kontakty Citovat
OldaK. Odesláno 31. březen 2015 Odesláno 31. březen 2015 mám asi stejný problém. Máte v Praze nějaký osvědčený servis kde si s tímto poradí? Citovat
Lubor1999 Odesláno 31. březen 2015 Odesláno 31. březen 2015 Cauko. Tento problem som mal aj ja na mojom motore ( tiez 1,6 16v benzin ). Presne ako opisujes. Ked bol motor studeny nastartoval bez problemov. Ked sa zohrial tak motor nepretocil a len cvakal. Bola vadna cievka na starteri. Viem znie to cudne tiez som tomu nemohol uverit ale bolo to tak. Po vymene vsetko OK. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.