Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj, rád bych vyměnil převodový olej na mém Pežotu (RV2006, 1,4 benzín). Nemůžu ale povolit vypouštěcí šroub a zároveň nemůžu najít kontrolní či napouštěcí šroub, abych olej nalil. Pročetl jsem spoustu vláken a zkusil si vyrobit z kliky čtyřhran, ten mi tam však nepasuje. Pro jistotu přikládám obrázek, je to vypouštěcí šroub? Schéma ze service boxu mám, ale moc z toho rozumnej nejsem. D9ky za pomoc

post-53714-14109637667619_thumb.jpg

Odesláno

z obrázku moc není patrné,z čeho to šroub je, ale vypouštěcí je na spodku diferáku...,napouštěcí a zároveň kontrolní šroub je na bočním víku převodovky (levá strana)--je tam jen jeden šroub s větší hlavou, to je on

s klíčem ti nepomůžu, prostě si na brusce musíš vyrobit klíč čtyřhran, slovo nejde neznám ;), jo a vítej v klubu :)

jo, a dej tam převodový olej Total--2 litry

[upravil dne 20/5/14 16:37 od ozzy56]

Odesláno

Olej mám koupený ten, co tam patří (Total 75W80). Vyrobil jsem čtyřhran, kterej jsem tam napasoval, zabral jsem klíčem a ten čtyřhran nevydržel, vojeli se mu hrany, takže asi budu potřebovat tvrdší ocel. Tendle šroub je právě zleva na boku, na další fotce to snad bude líp vidět. Vyloženě na spodku žádnej šroub (kterej by se povoloval směrem dolů k zemi) není. Druhá fotka je pohled z druhé strany. Je tam jedna díra, která má v sobě závit, ale šroub tam žádný není, má to tak být? Ta je označená šipkou. Díky za rady, já jsem bezradnej...

Vypouštěcí šroub

post-53714-14109637668016_thumb.jpg

Díra

post-53714-14109637668595_thumb.jpg

Odesláno

zajeď k nějakému Lojzovi garážníkovi, bude mít klíč na povolení a ukáže ti, co je třeba, víc jak 200 za výměnu nebude chtít, když máš olej svůj :myslim pokud nerozumíš obrázku ze Servisboxu, nevím co dál poradit

Odesláno

Někdy to jde špatně, buď si kup čtyřhran jako oříšek nebo ho vybrus z nějakého zbytečného bitu z gola sady. Ale opatrně aby to nevyhřál. Případně můžeš použít nějakej větší imbusák ze kterýho to uděláš taky.

Odesláno

Takže jsem přišel na to, že ten šroub je vevnitř už pěkně ohoblovanej, takže jen tak povolit nepůjde. Nevíte, kolik oleje v převodovce zůstane, pokud povytáhnu poloosu? Že bych to odpustil timdle způsobem. Objel jsem spoustu krámů, ale nikde jsem nesehnal žádnej čtyřhran. Někde je mají jako bity do vrtačky, ale ty jsou hodně malý.

[upravil dne 21/5/14 10:24 od Pavlas068]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...