Pavlas068 Odesláno 20. květen 2014 Odesláno 20. květen 2014 Ahoj, rád bych vyměnil převodový olej na mém Pežotu (RV2006, 1,4 benzín). Nemůžu ale povolit vypouštěcí šroub a zároveň nemůžu najít kontrolní či napouštěcí šroub, abych olej nalil. Pročetl jsem spoustu vláken a zkusil si vyrobit z kliky čtyřhran, ten mi tam však nepasuje. Pro jistotu přikládám obrázek, je to vypouštěcí šroub? Schéma ze service boxu mám, ale moc z toho rozumnej nejsem. D9ky za pomoc Citovat
ozzy56 Odesláno 20. květen 2014 Odesláno 20. květen 2014 z obrázku moc není patrné,z čeho to šroub je, ale vypouštěcí je na spodku diferáku...,napouštěcí a zároveň kontrolní šroub je na bočním víku převodovky (levá strana)--je tam jen jeden šroub s větší hlavou, to je on s klíčem ti nepomůžu, prostě si na brusce musíš vyrobit klíč čtyřhran, slovo nejde neznám , jo a vítej v klubu jo, a dej tam převodový olej Total--2 litry [upravil dne 20/5/14 16:37 od ozzy56] pepan22 ohodnotil 1 Citovat
Pavlas068 Odesláno 20. květen 2014 Autor Odesláno 20. květen 2014 Olej mám koupený ten, co tam patří (Total 75W80). Vyrobil jsem čtyřhran, kterej jsem tam napasoval, zabral jsem klíčem a ten čtyřhran nevydržel, vojeli se mu hrany, takže asi budu potřebovat tvrdší ocel. Tendle šroub je právě zleva na boku, na další fotce to snad bude líp vidět. Vyloženě na spodku žádnej šroub (kterej by se povoloval směrem dolů k zemi) není. Druhá fotka je pohled z druhé strany. Je tam jedna díra, která má v sobě závit, ale šroub tam žádný není, má to tak být? Ta je označená šipkou. Díky za rady, já jsem bezradnej... Vypouštěcí šroub Díra Citovat
ozzy56 Odesláno 20. květen 2014 Odesláno 20. květen 2014 zajeď k nějakému Lojzovi garážníkovi, bude mít klíč na povolení a ukáže ti, co je třeba, víc jak 200 za výměnu nebude chtít, když máš olej svůj pokud nerozumíš obrázku ze Servisboxu, nevím co dál poradit Citovat
koblih69 Odesláno 20. květen 2014 Odesláno 20. květen 2014 Někdy to jde špatně, buď si kup čtyřhran jako oříšek nebo ho vybrus z nějakého zbytečného bitu z gola sady. Ale opatrně aby to nevyhřál. Případně můžeš použít nějakej větší imbusák ze kterýho to uděláš taky. Citovat
parlament Odesláno 20. květen 2014 Odesláno 20. květen 2014 1.Plniaci/kontrolný šrób tvoja prevodovka vôbec nemusí mať.Moja ho nemá. 2.Servisák mi na vypúšťaciu skrutku navaril 6 hrannú hlavu z obyč skrutky a je po probléme. Citovat
Pavlas068 Odesláno 21. květen 2014 Autor Odesláno 21. květen 2014 Takže jsem přišel na to, že ten šroub je vevnitř už pěkně ohoblovanej, takže jen tak povolit nepůjde. Nevíte, kolik oleje v převodovce zůstane, pokud povytáhnu poloosu? Že bych to odpustil timdle způsobem. Objel jsem spoustu krámů, ale nikde jsem nesehnal žádnej čtyřhran. Někde je mají jako bity do vrtačky, ale ty jsou hodně malý. [upravil dne 21/5/14 10:24 od Pavlas068] Citovat
ozzy56 Odesláno 21. květen 2014 Odesláno 21. květen 2014 timdle způsobem bych olej nevypouštěl, garážník ti šroub povolí a navaří na něj šestihrannou matici Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.