Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna oleje v automatu BRNO


benik1984

Recommended Posts

Ahoj tak díky fóru jsem dneska nechal vyměnit ojel v převodovce v zp automatic v Blučině a nestačil jsem se divit! To není servis, ale laboratoř tolik zvláštních strojů jsem ještě nikdy neviděl. Naprosto profesionální přístup dokonce ni pán ukázal, když zkoušeli tu část, co řadí v převodovce. Dokonce vyrábí díly do převodovek pro mercedes a asin waner nebo něco takového koukal jsem do stoje který vyráběl jeden asi pístek za druhým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ptal si se jestli šla ven a nešla. Náročné to je a asi jen dobrodruh by se do toho pustil, kdyby nemusel. Pokud chceš nechat udělat výměnu, tak to udělej výše uvedeným způsobem. Názory na způsob a samotnou výměnu by určitě zabraly dost místa, ale výměnou určitě nic nezkazíš :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas nic tím nepokazíš, ale je to zbytečné. Jak se ptal @rehakovic1, pokud se nevymění filtr, tak to nemá moc cenu. A u AM6 se musí skříň rozpůlit.

Na původní 407 co jsem měl s AM6 jsem při poslední prohlídce ve 120 000 km, udělal kontrolu a doplnění dle výrobce. Do 240 000 km bych to neřešil, to je ofiko životnost převodovky. Nikdy jsme našim desítkám zákazníkům s touto skříní neměnili olej. A to mají někteří už 300 000 km.

[upravil dne 3/8/14 19:36 od Milhaus65]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak to je zvláštní, zkus je ještě jednou kontaktovat, jsem jim napsal teď po 7.hodině večer a odepsali mi, že není problém. Prvně jsem jim psal poptávku, ale sehnal jsem mechanika, který nakonec bouchnul, protože mi řekl, že olej se v automatu mění na 2x jen když je hodně špinavý a filtr mění, jen když má auto k.o. převodovku, nebo při bouračce, že je celoživotní (ono možná filtr snese nějaký ten tisíc km navíc, ale když má převodovka najeto 225, 000, tak filtr už bude určitě na výměnu), takže jsem si udělal obrázek a zrušil jsem to u něj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes jsem předal Borqu do servisu, dohodli jsme předběžně cenu, práce tedy 3000, olej 5l + 1l, protože se lije 5,3l, za olej 2300 a filtr 800, původně na mě vybalil 1200, že mi předtím říkali za 550, ale omlouval to tím, že objednali MANN a předtím mi kolega psal cenu za nějakou značku ..., neznal jsem ani :D, byl jsem klidný za MANN :) a jinak postup, jak mají na svých stránkách, nebo jak ukázal kolega na fotkách. Tedy vypustit starý olej, ale přes speciální stroj, který vytáhne veškerý olej, tedy prostým vypuštěním bychom z převodovky dostali max 2l. Pak se tam udělá okruh s čistícím přípravkem a pak až se dá nový olej :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dopadl takhle. Olej nevyměnili přes stroj, protože to nešlo napojit. Takže mi vyměnili jen 3,5 l z celkového množství 5,3l. Se*e mě to, protože jsem chtěl, aby to bylo udělané pořádně. Suma sumárum 3,5l + filtr + práce 3671,-..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...