Jahpa Odesláno 26. březen 2014 Odesláno 26. březen 2014 ahoj všem, poslední měsíc mám spotřebu cca 13l/100km na 406, 1,8 16V přičem auto vlastním už 10let a po celou dobu a jakékoli jízdě to bylo max 7,5l. Vzhledem k tomu že v zimě to po ránu při každém nastartování neudrželo otáčky a chcíplo to sem měla podezření na map senzor, tak sem sehnala starší.. vyměnila.. ale otáčky volnoběhu se vyhouply na 1500... po přehození za starý map senzor to bylo zase v \"pohodě\".. je možné ty gumičky na map senzorech prohodit? Nebo jak to jinak utěsnit? Jestli není možné že to tudy saje vzduch.. Nechala sem měřit emise.. kde by auto v pohodě prošlo tedy lambda je vyloučena. Citovat
koblih69 Odesláno 26. březen 2014 Odesláno 26. březen 2014 Ten senzor musí těsnit jinka to bude sát falešný vzduch. Gumičky prohodit můžeš. Výměnu udělej při odpojené baterce. Zkontroluj přes diag. teplotu - jeslti sedí s realitou. Ty emise byly nějak na hraně, nebo dopadly velmi dobře? Citovat
Jahpa Odesláno 26. březen 2014 Autor Odesláno 26. březen 2014 emise dopadly dobře...:-) naštěstí A jak prohodím ty gumičky, nerada bych to úplně oddělala Citovat
Jahpa Odesláno 26. březen 2014 Autor Odesláno 26. březen 2014 Ten senzor musí těsnit jinka to bude sát falešný vzduch. Gumičky prohodit můžeš. Výměnu udělej při odpojené baterce. Zkontroluj přes diag. teplotu - jeslti sedí s realitou. Ty emise byly nějak na hraně, nebo dopadly velmi dobře? takže přehodit, zajet na diagnostiku a zjistit teplota sedí s realitou? Citovat
koblih69 Odesláno 26. březen 2014 Odesláno 26. březen 2014 Asi se neptám jasně, ale pokud má auto vysokou spotřebu tak to musí být vidět i na emisích. Chápu, že to prošlo, ale typuju, že to bylo někde na okraji. Proto moje otázka a zároveň náznak toho, že to klidně může být i tou lambdou. Ten MAP má na sobě jen Okroužek který snadno stáhneš - stačí podebrat nehtem. Citovat
Jahpa Odesláno 26. březen 2014 Autor Odesláno 26. březen 2014 Asi se neptám jasně, ale pokud má auto vysokou spotřebu tak to musí být vidět i na emisích. Chápu, že to prošlo, ale typuju, že to bylo někde na okraji. Proto moje otázka a zároveň náznak toho, že to klidně může být i tou lambdou. Ten MAP má na sobě jen Okroužek který snadno stáhneš - stačí podebrat nehtem. aha... už to vidím.... děkuji..:-) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.