Ithilien Odesláno 18. březen 2014 Odesláno 18. březen 2014 Zdravím, vyhlídnul sem si na mou 406 16\" alu kola Ouragán a začal jsem hledat způsoby, jak je zapsat do TP. Načetl jsem snad všechno co se tu dalo, takže teorii znám, jen mi chybí prostředky. K Ouragánům jako origo Peugeot diskům neexistuje typový list, vydávají jen jakési prohlášení, zda dané rozměry kol můžou/nemůžou na autě být, žádost o toto prohlášení stojí 1500Kč. Tady na fóru jsem se dočetl, že když se napíše přímo do Prahy mail s dotazem, že na něj odpoví jestli ano/ne bez toho, aniž by bylo nutné zaplatit těch 15 stovek. Napsal sem a odpověděli mi, že na auto jsou homologované jen 15\" disky. Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo nemá právě tento list s povolenou montáží těchto kol na 406, 16\" disky stejných rozměrů (6,5Jx16 4x108 ET20) s typovým listem na zapůjčení, nebo nějaký jiný nápad, jak disky oficiálně zapsat do TP? Nechci riskovat např. v případě nehody problémy s pojišťovnou. Díky moc za rady Citovat
MilanF1 Odesláno 18. březen 2014 Odesláno 18. březen 2014 Tady se to hodně řešili, především na posledních stránkách je nějaké řešení: Žádost stojí 1500 Kč a stejně ti to zamítnou. Na SK je to úplně naopak, vypíšou ti všechny možné varianty a pak nevíš, jaký kola nasadit Šlo to do nedávna přes Ronal, nyní ale chtějí 1000 Kč a číslo disku. Citovat
Ithilien Odesláno 5. duben 2014 Autor Odesláno 5. duben 2014 Díky moc to vlákno mi při hledání informací nějak uniklo a pomohlo mi ze všech nejvíc. Papír z SK Peugeotu mám od včerejška doma a světe div se, 4 CZ Peugeoty v Praze mi odepsaly, že jsou povolené jen 15ky a nic jiného. Ve vyjádření SK Pugu jsou ale i 16ky viz obrázek. Po menší komunikaci s Ovečkou list asi nakonec nijak upravovat nebudu, jak to zde někteří dělali s TL. Chtěl bych se tedy zeptat, myslíte, že bude moc velký problém, když na auto nasadím předepsané gumy a z disků bude sedět průměr a ET? Ouragány mají rozměry 6,5x16 ET20, v tom papíru jsou ale \"jen\" 7x16 ET20... mám sto chutí tu sedmičku přepsat v editoru ale zase se bojím, aby si ty údaje posléze nějaká dobrá duše neověřovala v SK Pugu. Vzdávat se takových krásných kol se mi moc nechce... Citovat
Charlie 1 Odesláno 5. duben 2014 Odesláno 5. duben 2014 co to tam je za kokotiny 406 má: 6x15 et 18 s pneu 195/65/15 6,5x15 et 20pneu 195/65/15 nebo 205/60/15 6,5x16 et20 s pneu 205/55/16 16 pneu 205/50/16 nebo 215/55/16.....:myslim Citovat
Ithilien Odesláno 5. duben 2014 Autor Odesláno 5. duben 2014 Taky si říkám... první 2 řádky mi do posledního písmenka sedí s TP, další 2 tam ale nemám vůbec a pneu 205/50/16 mi příjde jako blbost, protože nezachovává původní průměr celého kola ale je viditělně menší. 205/55 a 215/55 však tento průměr +- zachovává tak nevím... Citovat
stajgrpavel Odesláno 6. duben 2014 Odesláno 6. duben 2014 no nedavno jsem videl 406ku mel tam disky 7j16 ET20 s pneu 225x55 r16 a ubrousil drzaky kabliku od ABS i brzdovky v prednim podbehu. prodaval jsem mu origo plechace a alu disku se hned zbavil za 1500kc. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.