Miloslavik Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 Ahojky pánové,mám dotaz,potřebuji odpojit kompresor klimatizace na 307 hdi poněvadž mám utrženou řemenici se spojkou,potřebuji nutně jezdit a zatím nemám na kompletní kompresor a tak nás napadlo zda se dá odpojit řemen zakoupit jiný potřebné délky bez napojení kompresoru ale nevím zda to vůbec půjde,už to někdo zkoušel?A jaká je potřebná délka řemenu a nemůže se něco pokazit na motoru,toto není z mé hlavy a tady jeden mechanik řekl že by to mělo jít,má vybrané dvě délky řemenu a že to vyzkouší.Jaký máte na to názor. Dík všem za odpověd:myslim: Citovat
Guest servisman Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 nezkoumal jsem 307 ale kolega tak s 306 jezdil asi 4 roky Citovat
ozzy56 Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 pokud bude pasovat řemen z varianty bez klimatizace, tak klidně můžeš, žádná porucha nehrozí Citovat
koblih69 Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 No pokud to půjde tak hodně těsně, ale myslím, že je to špatný postup. Jednak kdžy koukám na to jak to bude vedené tak budeš zbytečně namáhat volnoběžku alternátoru i hlavní řemenici abys to vůbec nějak rozumně napnul. To sice zprvu bude vypadat OK, ale následně to vyjde slušně draho. Kup použitý kompresor (cena bude někde mezi 1500-2000) a oprav to ja se patří. Citovat
Miloslavik Odesláno 5. únor 2014 Autor Odesláno 5. únor 2014 Moc vám děkuji za příspěvky,zítra dám vědět jak to dopadlo,tato náhražka bude asi tak na měsíc zhruba na 2000 km,nechci to taky nechávat na dlouho a mít to znova OK. Čauky:pap;) Citovat
koblih69 Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 Bude to nějak takto, ale kvůli takové chvilce vyhodit peníze za práci a řemen, který obratem vyhodíš je nesmysl... Citovat
ozzy56 Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 většinou je to ,provizorium\' na několik let Citovat
Guest servisman Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 Je to Citroen Pikaso 1,6 HDi a to má stejný motory jako HDi u 307 nebo ne?? Citovat
koblih69 Odesláno 5. únor 2014 Odesláno 5. únor 2014 No tak vycházím z toho, že pokud se dobře pamatuju tak tyhle motory mají v 307 elektrohydraulické čerpadlo, kdežto tady je na řemenu. Navíc na tom obrázku vpravo ještě jsou přehozené popisky... podle mě je tam je jedna \"kladka\" a to na automatickém napínáku, ale třeba se pletu. Citovat
Miloslavik Odesláno 5. únor 2014 Autor Odesláno 5. únor 2014 Ahojky potřebuji to udělat z důvodu neb jedu v pátek s rodinkou na hory,vše už spakované,neštěstí v rodině že je auto porouchané,že jsme si měli nechat 20 let stařičkýho Opla blabla,když to nepůjde tak musím do půjčovny aut a to bude stát daleko víc,Tak se mějte a dám vědět jak jsem dopadl,až za týden přijedu tak budu shánět kompresor snad se povede za dobré peníze.A za zítra se mě nepovede ani sehnat za dobré peníze a namontovat ten kompresor.To je asi poslední šance,zatím je auto nepojízdné.Tak ahojky:papa Citovat
Miloslavik Odesláno 6. únor 2014 Autor Odesláno 6. únor 2014 Ahojky Pegotaci,tak kompresor. odpojen nahrazeno remenem 6PK800,za 270 korun a 5 piv zhruba za 400.Remen sel krasne nasadit a nicemu tam neprekazi.Nic se tomu prý nepokazí ani prý ten alternator nebude vic namahanej,prý jezdí takto hodně lidi,no ale ver tomu ale bude jaro leto a klima musi fungovat,az přijedu z hor tak začnu shánět kompresor hlavně ne moc starý a schopny provozu,jinak novy stojí devitku.Tak a hurá zítra na hory,rodinka šťastná ze jedem a ja. zase ze nemusím do auto půjčovny.Doufám ze tyto rozměry ramene poslouží i dalším. Citovat
Guest servisman Odesláno 6. únor 2014 Odesláno 6. únor 2014 Tak aspoň tak že se zadařilo a hurá na hory Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.