Jump to content

Tip na výlet X.


Recommended Posts

Tak jsme včera s Helčou vyrazili na pěkný výlet v blízkosti Prahy.

Začali jsme ho návštěvou domku, ve kterém žil a tvořil Karel Čapek. Tento domek se nachází na velice krásném a romantickém místě ve Staré Huti nedaleko Dobříše a momentálně je tam muzeum Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové (z Dobříše velice dobře značeno). Pokud budete mít štěstí jako my včera, pak si nenechte v žádném případě ujít možnost projít si muzeum s průvodkyní - tato postarší žena Vám podá tolik všemožných informací, že budete mít pocit, jako by s vámi právě hovořila Čapkova dcera.

Odtud jsme se přesunuli na zámek v Dobříši, na kterém je nádherně vidět, jak šlechta přistupuje k navrácenému majetku a že je zcela nesmyslné, když stát tak lpí na majetku, na jehož údžbu a opravy nemá peníze. doporučujeme zajít si do zámeckých zahrad, budete si připadat téměř jako ve Versailles a budete vyhlížet Angeliku.

Další zastávkou byly Hořovice (zde už je vidět velká zanedbanost údržby Státního majetku), ale pokud budete s sebou mít děcka, neváhejte a jděte na prohlídku okruhu s hračkami aristokracie - uvidíte krásný funkční model kolejiště s vodním mlýnem a tekoucím potůčkem.

No a poslední zastávkou byl hrad Točník, na kterém zrovna probíhaly středověké šermířské hry a pod hradem na parkovišti měl dojezd "Tajný (ale přitom zcela veřejný) závod o 100 zatáček mezi Žebrákem a Příbramí" na mopedech značky Stadion (jsou to ještě větší šílenci než lidi z P - clubu a jejich bezmeznou radost, když celou trasu projeli a dojeli bez problému, to bych Vám přál zažít).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...